Autor Wątek: Warsztaty kawowe w Białymstoku i okolicy  (Przeczytany 480 razy)

Offline morfeusz

  • Wiadomości: 23
Warsztaty kawowe w Białymstoku i okolicy
« dnia: 21 Styczeń 2024, 17:34:20 »
Witam,
Chciałbym zrobić prezent mojej kobiecie w postaci tajników  robienia dobrej kawy i spróbowania jej, aby miała się do czegoś odnieść i zobaczyła, jaki sprzęt jest do tego potrzebny. Wszystko po to, aby od fachowca dowiedziała się, że nie wystarczy zalać byle jak marketową kawę w kawiarce  i być tym zachwyconym nie  mając odniesienia. Inaczej jest wypić gotowca w kawiarki, a inaczej zrobić samemu pod okiem specjalisty.

Ja niestety nie jestem kawoszem i dla niej autorytetem w tej dziedzinie  :)

Wiem, że w Białymstoku jest WhiteBear i coś takiego organizują. Czy może ktoś tam był i poleca to miejsce? A może istnieje jeszcze coś innego, jakieś imprezy z tym związane?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2024, 17:41:50 wysłana przez morfeusz »

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Warsztaty kawowe w Białymstoku i okolicy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2024, 18:00:26 »
Cześć, byłem osobiście na espresso i latte art. Przy espresso trafiłem jako jedyna osoba więc fajnie był poziom dostosowany do mnie ;). Przy takiej cenie to zdecydowanie polecam.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline morfeusz

  • Wiadomości: 23
Odp: Warsztaty kawowe w Białymstoku i okolicy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2024, 06:18:20 »
Dzięki za info. Długo trwało to spotkanie, czy rzeczywiście czegoś się nauczyłeś? Ja myślę o home barista.
Kto prowadził zajęcia? Ważne aby nie było zastępstwa, tylko osoba która rzeczywiście jest kompetentna.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2024, 06:25:20 wysłana przez morfeusz »

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Warsztaty kawowe w Białymstoku i okolicy
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2024, 09:19:24 »
Odnośnie espresso z tego co wiem to chyba prowadzi je tylko jedna osoba, ale na nic nie pamiętam imienia i nazwiska. Natomiast latte arty prowadzi wiele osób - odnośnie tego szkolenia to zdecydowanie polecam zacząć tam niż w domu. Akurat trafiłem na dwie osoby które nigdy nie spieniały mleka na dyszy, w ciągu tego szkolenia osiągnęły to co mi zajęło około 2-4 miesiące samemu w domu (trzeba doliczyć jeszcze dużą ilość wkurwienia i mleka na nieudane spienienia).

Szkolenia trwają około 2,5 godziny. Na home barista nie byłem, bo poradniki w internecie dla mnie wystarczą. Bardziej mnie interesowały "smaki espresso" i poprawienie umiejętności latte artów. :)
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi