Forum > Ekspresy kapsułkowe i przelewowe

Mało aromatyczna kawa z ekspresu przelewowego

(1/4) > >>

WaAaFeL:
Cześć, nabyłem ekspres Melitta Aroma Ellegance z drugiej ręki za grosze, stan idealny. Piszę to by raczej odrzucić usterkę urządzenia chyba że po prostu jest kiepskie i tak parzy. Ale wolę być myśli że ja coś źle robię. Kupiłem ekspres bo rano nie mam czasu przelewać V60 czy chemexa w tygodniu a w kawiarniach pijam przepyszne szybkie przelewy i pomyślałem że może uda się choć w części osiągnąć ten smak. Kawa dobra bo zawsze zamawiam z euro cafe i robiąc ją ręcznie w czymkolwiek jest pyszna a z melitty wychodzi mi lura. Używam severina jak w opisie (nigdy nie pamiętam tych numerków) i próbowałem najdrobniejszy i najgrubszy przemiał i efekt jest w zasadzie identyczny. Dziwi mnie że pomimo dużo drobniejszego przemiału woda przepływa przez kawę bardzo szybko. W chemeksie nawet na najgrubszym przemiale chwilę jej schodzi zanim przecieknie a tutaj niemal natychmiast przecieka nie robiąc większej warstwy wody nad kawą. Próbowałem zwiększyć ratio i jest troszkę lepiej ale niewiele lepiej. Tym sposobem zresztą pójdę z torbami. Próbowałem też wstrzymac przepływ przez pierwsze pół minuty by zgromadziło się trochę więcej wody i dopiero wtedy podłożyłem dzbanek i zaczęło przeciekać. Efekt bardzo zbliżony do poprzednich. Co jeszcze można zrobić?

Jka57:
 A Ty tam wkładasz filtr papierowy ?

Jka

krystians:
A jaką ilość kawy /wody używasz. Jak masz ustawiony "Aroma Select“? Ustaw tak, żeby lało tylko środkiem . Generalnie ekspresy przelewowe, to przeważnie dobrze działają od 500 ml.

WaAaFeL:
Tak, wkładam filtr papierowy :D
Robilem na początku 48g na 800 wody a później 60g na 800. O aroma Select nic nie wiem, gdzie to się ustawia? Ja mam dwa guziki i klikam po prostu dolny.

ikpara:
Ja mam Melitta look IV i jak bym nie ustawiał aroma selector'a to i tak w porównaniu z Hario to z Melitty zawsze wychodzi lura. U nas Melitta używana jest do parzenia herbaty i ziółek i tylko incydentalnie do parzenia kawy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej