Forum > Ekspresy kapsułkowe i przelewowe

Ekspres przelewowy a Dripper

(1/14) > >>

Jka57:
Od jakiegoś czasu dostałem takiego lenia ze nawet prawdziwego przelewu nie chce mi się zrobić, konewka/i i te inne dodatki leżą w szafie i się kurzą a ja kombinuję jakby się tutaj napić niezłej kawy jak najmniejszym nakładem siły a niekonieczne środków doczesnych.

Dzisiaj naszło mnie na taką modyfikację.
Sprawdziłem i ten komplet wszedł mi do ekspresu przelewowego.




No to sobie wszystko przygotowałem 400g wody 24g kawy, filtr i jazda.



Włożyłem to do ekspresu włączyłem i jak widać coś się tam przelewało.



Po około 3 minutach było po wszystkim ciastko wyszło mi takie.



Sama kawa wyszła niczego sobie może to od kawy zależało, była taka że tak szybko to wypiłem i o fotce zapomniałem a wyszło mi tego spory kubek.

Dało mi to coś niecoś do myślenia i w dalszym ciągu będę szukał jakiegoś ustrojstwa co zrobi za mnie przelewanie.
W oko wpadło mi coś takiego, urządzenie ładne ale cena nie koniecznie fajna.
Miał  może ktoś z tym do czynienia?

https://gastromania.pl/ekspresy-przelewowe/ekspres-przelewowy-0-8-l-279x190x292-mm-marco-ottomatic-coffeemaker?gclid=CjwKCAjwov6hBhBsEiwAvrvN6EGn-QYVAzb4w-a8BtD0MQuBvCMddrbfSVVuQZ41E_WsDYoaszKP1RoCeJEQAvD_BwE

Na razie kupiłem takie coś i spokojnie czekam kiedy przyjdzie.

https://pl.aliexpress.com/item/1005001392903253.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.21.1a171c24opSZkh&gatewayAdapt=glo2pol
Wiem wiem Chińczyk są tacy co by nic od Chińczyka nie dotknęli, ja do nich nie należę.

Może wyda a jak nie to te parę złotych wsadzę do szafy i tyle.
A może jakieś inne pomysły dla leniwego co by chciał pić kawę z przelewu ale samemu nie polewać.
Dla jasności żona nie chce mi w tym pomagać.
A w Pustce / Ustce nic z takich metod parzenia kawy na tą chwilę nie uświadczę.

Jka









Hutriel:
Tak spojrzę czasami jak rozszerzasz kawowy arsenał... No w Monie by się nie powstydzili. 
Jak już testujesz chińczyki to po co za taką furmankę pieniędzy. Ja bym zaczął od tego cuda - przynajmniej ułamek ceny "Twojego" chińczyka:

https://allegro.pl/oferta/ekspres-przelewowy-auto-catler-cm4012-1litr-1500w-13068881157

Jka57:
Na tego to już miejsca nie mam.

Jka

Kawko:

--- Cytat: Jka57 w 19 Kwiecień  2023, 20:42:52 ---jakby się tutaj napić niezłej kawy jak najmniejszym nakładem siły
--- Koniec cytatu ---

Myślałem, że ten problem rozwiązuje ekspres przelewowy, który już posiadasz. :P

Wczoraj przyszedł do mnie Clever Dripper i efekty są naprawdę zadowalające, a naparu można uzyskać całkiem sporo bez wielkiego wysiłku. Póki co oddala mnie to od zakupu ekspresu przelewowego. Mam też OXO Good Grips, który robi u nas za ekspres na dwie średnie kawy dla dwóch osób (jego pojemność max. to około 360ml). Zamiast niekupionej Melitty Aromaboy małego dripa robi nam Gabi Master A.

Jka57:

--- Cytat: Kawko w 19 Kwiecień  2023, 23:27:11 ---Myślałem, że ten problem rozwiązuje ekspres przelewowy, który już posiadasz.
--- Koniec cytatu ---

Masz rację, ten przelewowy który mam robi to co chcę.
Ale jest on tak prawie całkowicie zabudowany.



A ja chciałbym jeszcze wykorzystać te inne ustrojstwa jakie mam do robienia przelewów.
I stąd poszukiwania czegoś innego.



Jka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej