Autor Wątek: Czy tanio zawsze znaczy źle ?  (Przeczytany 63323 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Listopad 2015, 13:24:01 »
Całkiem przystępne ceny i bardzo ciekawy wybór kaw ma Goodcoffee

Odkopię trochę wątek. @Poe wspomniał mi jakiś czas temu o warszawskiej palarni Good Coffee - stwierdziłem, że trzeba w końcu coś od nich przetestować. I tak pojawił się u mnie pakiet testowy.



Czy jest tanio i przystępnie - można taniej i przystępniej, można też drożej. Średnio wychodzi 30 PLN/250g. Smak zweryfikuje czy warto :) Intryguje mnie Java Jampit, w opisie jest mięta i lawenda.

Kawy świeże, palone 9-10.11, dostaną jeszcze chwilkę zanim do młynka trafią. Na razie powiem tylko, że opakowania ładne, kilka słów o każdej kawie napisane. Przy zamówieniu można sobie zażyczyć stopień palenia.
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Listopad 2015, 13:26:42 »
Całkiem przystępne ceny i bardzo ciekawy wybór kaw ma Goodcoffee

Odkopię trochę wątek. @Poe wspomniał mi jakiś czas temu o warszawskiej palarni Good Coffee - stwierdziłem, że trzeba w końcu coś od nich przetestować. I tak pojawił się u mnie pakiet testowy.

Czy jest tanio i przystępnie - można taniej i przystępniej, można też drożej. Średnio wychodzi 30 PLN/250g. Smak zweryfikuje czy warto :)

Kawy świeże, palone 9-10.11, dostaną jeszcze chwilkę zanim do młynka trafią. Na razie powiem tylko, że opakowania ładne, kilka słów o każdej kawie napisane. Przy zamówieniu można sobie zażyczyć stopień palenia.
No jestem ciekaw Twoich opinii. Próbki były genialne. Teraz próbowałem w kap kapie kawy z regularnych paczek i.... ;)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Listopad 2015, 16:27:25 »
Kiedyś próbowałem kilku kaw z tej palarni i faktycznie mają całkiem dobre kawki, ale nie tak świetne jak np.od Antonia, choć ceny z obu palarni są bardzo zbliżone.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Grudzień 2015, 13:16:30 »
Good Coffee - stwierdziłem, że trzeba w końcu coś od nich przetestować.

Testy zakończone. Ceny jak zauważył @picasso83 bardzo nadmorskie. Jednak w smaku zdecydowanie brak tego czegoś. Generalnie kawy od Good Coffee nie są złe, ale chyba palarnia musi popracować nad powtarzalnością procesu. Bo na razie to jest tylko average a nie good.

Mój zestaw miał być palony jaśniej niż espresso - i może tak było. Mówię może, bo generalnie kawy były wypalone niejednorodnie. Były i jasne i ciemne ziarenka. Były i takie z olejkami. Do włoszczyzny im daleko, ale jednak przyzwyczaiłem się do jaśniejszego palenia. I przede wszystkim do palenia równego. Skoro inni mogą to i GC się nauczy :kwiat:

Same ziarno bardzo ładne, bez wad, nie połamane. Ale w espresso tylko jedna z kaw trzymała poziom ponad przeciętną. W mleku za to tylko jedna kawa była wyraźnie zła - gorycz nie ważne jaka temperatura, jakie mielenie, jaka doza.

Co ciekawe nigdy nie wypadło mi z PFa całe ciastko, zawsze było ono wodniste i luźne. Już myślałem że może coś ze sprzętem nie tak, ale już pierwszy strzał z Brazylii Gauxupe of KofiBrandu pokazał że maszyna jest OK.

Troszkę szkoda, że smakowo nie było im nawet blisko do profilu ze strony (swoją drogą widzę podobieństwo do Rave Coffee z UK) - poza jednym wyjątkiem.  Zrzucę to na zbyt ciemne palenie. Palarni z mojej listy nie skreślam - dam im trochę czasu na naukę i spróbuję ich przelewowego palenia ale na bank już nie w ilości półtora kilograma. Na temat smaku poszczególnych paczek nie będę się rozpisywał - notatki zrobiłem, zobaczymy co będzie za czas jakiś.

Jeśli ktoś coś u nich chce zamawiać to sugerowałbym wybór jaśniejszego palenia - powinno dać lepsze rezultaty. Zwłaszcza, że są o tych kawach bardzo pochlebne recenzje "w branży" - z zastrzeżeniem braku powtarzalności kolejnych partii wypałów.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Grudzień 2015, 16:38:50 »
Wiem, że zbyt tanio się sprzedajemy... :(

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Grudzień 2015, 17:42:31 »
Andrzej, ja proszę - bez przemyśleń w stylu "podnosimy ceny", bo się na włoszczyznę przerzucę!
 :blue:

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Grudzień 2015, 20:16:45 »
Wiem, że zbyt tanio się sprzedajemy... :(

Dobre.
W jakąś melancholię popadłeś.
 :diabelek:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Grudzień 2015, 21:53:19 »
Wiem, że zbyt tanio się sprzedajemy... :(
Też wiem i korzystam ile mogę [emoji38]

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Grudzień 2015, 22:09:10 »
Jeśli czujecie potrzebę podniesienia cen to bym się nie zastanawiał. Ja tam wole zrobić jedno zlecenie drożej niż 10 taniej.

Offline topta

  • Wiadomości: 1
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Maj 2016, 15:24:53 »
Nie zawsze znaczy źle, nie zawsze znaczy dobrze. Każdego sprzedawcę trzeba sprawdzić.
Ostatnim razem to, że mam do czynienia z oszustem, wykryłem w momencie kiedy robiłem przelew z banku.
Uważajcie.

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Maj 2016, 08:17:55 »

 kawka Tanio nie znaczy źle zawsze można samemu wypalić.... :poklon:

Offline Oldfriend

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Aeropress
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Lipiec 2016, 17:20:18 »
Szczerze? Jak ktoś mówi tania kawa myśle o sieciówkach... nie lepiej poszukać w necie coś lepszego co nie wpłynie negatywie na wasze zdrowie? Ja mam sklep  222.pl i jestem zadowolony. Oczywiście nie jest to moj sklep ale czesto z niego korzystam i nie narzekam. Słuchajcie raz na jakiś czas można troche zaszalec i pozwolic sobie na przyjemnosci

niedozwolona reklama
M.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2016, 18:06:14 wysłana przez Maciek »

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #88 dnia: 12 Lipiec 2016, 17:39:53 »
Dear Oldfriend, poniżej masz link do wątku przeznaczonego na teksty reklamowe tego sklepu  :diabelek:  :spam:

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=561.0


Offline Coffien Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: DeLonghi Perfecta
  • Młynek: Brak
Odp: Czy tanio zawsze znaczy źle ?
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Sierpień 2016, 13:23:11 »
Według mnie można kupić tanio i dobrze. Sam kupuję ze sklepu 222, a ceny są tam naprawdę niższe niż w innych sklepach. Jeżeli chodzi o smak to jest jedyny w swoim rodzaju - do tej pory nie spotkałem niczego, co mogłoby mu dorównać chociaż żyję już trochę na świecie i próbuję kawy na całym świecie :)

« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2016, 14:43:03 wysłana przez Maciek »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi