Autor Wątek: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie  (Przeczytany 8385 razy)

Offline Ksosik

  • Wiadomości: 6
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Wrzesień 2017, 13:33:25 »
Ok, wybrałem parę egzemplarzy i proszę o opinię...przy czym, jak pisałem - nie jestem wybredny co do kawy, smakują mi kawy "mleczne" i żonie również oraz zależy mi na czasie przygotowania...

SIEMENS EQ.6 TE617203RW lub SIEMENS EQ.6 TE613209RW - różnica ok. 500 zł na korzyść tego drugiego, wg specyfikacji ten pierwszy ma regulację mocy kawy i parę dodatkowych rzeczy na wyposażeniu: filtr i tabletki...ale zaraz różnica 500 zł? czy jest coś jeszcze? - 3900 - 3400 zł zł

DE LONGHI ECAM 350.75.S - sporo dobrych recenzji od kupujących - 3000 zł

BOSCH TES60321RW - jak wyżej - 2850 zł

JURA Impressa C65 - 3850 zł

A może macie inne sugestie?

I jeszcze jedna rzecz odnośnie tego spieniania mleka i tych kwestii higieny...powinien być ekspres z samym wężykiem bez pojemnika, czy z pojemnikiem?

Pozdrawiam

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Wrzesień 2017, 14:25:46 »
  Jak nie jesteś wybredny co do kawy to  kup  cokolwiek mielonego i przygotowuj w czymkolwiek- czytaj mielona prima  robiona na sposób parzzona .
Jak podajesz  ekspresy za 2800-3800zł  no to ja czegoś nie rozumiem, Albo jesteś wybredny i wtedy wydajesz prawie 4 tys...( znam rodziny na wiosce co za tyle kasy żyją 3 miesiące )   i wtedy za taką kase  chcesz mieć dobrą kawę i wygodę . Zaczyna sie kombinowanie z ziarnami itp mieleniem.
Albo weź kup sobie dobrą kawę  w cenie 100-150zł kilo  z forumowych palarni ,do tego  kawiarkę  i jakiś młyn -ręczny chyba sie nada ale tematów o tym mnóstwo.
s pieniacz do mleka to wydatek 20-30zł .
 Ja mam najpodlejszą kawiarkę , młyn- profesjonalny no ale celuje w mobilną, a  do tego kawa z palarni forumowej.
 Jakoś nie narzekam, a i goście co w domu bywają  chwalą choć nie wiedzą co dostają, jakie ziarna i w czym przygotowane. Wczoraj sie dowiedziałem że kawa u mnie lepsza niż na oksfordzie:)  a chłopak co chwalił mieszka tam 7 lat i nie jest to budowlaniec co pija cokolwiek.




Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Wrzesień 2017, 15:40:58 »
Pojemnik do mleka można dokupić, ja wkładam wężyk do kartonu z mlekiem.
Z twoich propozycji wybrałbym Jura C65.
Ale w twoim przedziale cenowym celowałbym w ekspresy Nivona.
O modelach, różnicach musiałbyś zapytać naszych sprzedawców forumowych.

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Wrzesień 2017, 23:10:33 »
@Ksosik:

Dorzuć jeszcze sobie Nivonę tak jak @gromog napisał - ja posiadam model 877 już dwa lata i na razie mogę powiedzieć że działa dobrze.

Co do funkcji to to co podają to są w dużej mierze bzdety i papka reklamowa - realnie ekspres ma mieć:

- młynek
- spieniacz
- WYJMOWALNĄ JEDNOSTKĘ ZAPARZAJĄCĄ (!!!!!!!)

Raczej każde urządzenie automatyczne posiada możliwość ustawienia grubości mielenia, czy mocy kawy. Spieniacz może być ręczny (podstawiasz kubek i pienisz tak długo jak chcesz), albo 'one touch' - czyli ustawiasz ilość mleka i procent pianki do mleka, naciskasz guzik i podstawiasz kubek a ekspres robi resztę - ja mam tak w Nivonie i rozwiązanie IMHO fajne (aczkolwiek ręcznie w moim Elektroluksie za 350 zł, wcale nie jest dużo gorzej). Ja osobiście pomijałbym ekspresy z pojemnikiem na mleko bez wężyka - ja posiadam pojemnik do swojej Nivony (ale z wężem)... nie użyłem jeszcze ani razu i nie zamierzam, żadnych zalet tego nie widzę - lepiej rurkę dać bezpośrednio w kartonik od mleka i mieć spokój.

Jedyna rzecz na którą powinieneś bezwzględnie zwrócić uwagę to IMHO jednostka zaparzająca - jak nie da się jej wyjąć bez wołania serwisu, to od razu takiego dziada skreślaj! Ja wiem co w Nivonie się dzieje jak przez miesiąc nie wyczyszczę tego z resztek kawy... nie chcę nawet myśleć jak to wygląda w tych maszynach gdzie czyścić się tego nie da :wow2:

Aha jedno małe 'ale' na koniec ... jak brałem automat to ludzie mnie tutaj przekonywali że lepiej młynek porządny za 1500 zł do mojego Elektroluksa EEA111 kupić... no i szczerze po dwóch latach coraz bardziej wydaje mi się że mieli rację - pytanie ile chcesz tej kawy robić... automat jest wygodny jak np. w pracy kilka osób pija, ale do domu, jak pijesz 1-3 dziennie to już średnia sprawa. Np. w Nivonie mam tak że przez to że robię kawę i wyłączam ekspres, to tacka na odpady (bardzo mała - IMHO jedna z największych wad tego urządzenia) szybko się napełnia. Kilka kaw i musisz czyścić (jak robisz w ciągu - bez wyłącznia maszyny (jak np. masz gości) to zrobi z 10, ale jak pojedyncze - z wyłączeniami maszyny pomiędzy nimi - to 5-6), jest to irytujące. Dodaj do tego konieczność czyszczenia jednostki zaparzającej, spieniacza, oraz samego ekspresu tabletkami i zaczyna się człowiek zastanawiać 'gdzie ta cała wygoda którą miał ten automat zapewniać?' :)

Oczywiście zrobisz co chcesz - ale ja na przyszłość jak Nivona wyzionie ducha (chociaż mam nadzieję że nie nastąpi to zbyt szybko :P ) raczej pójdę w młynek + kolbę - realnie na moje wymagania, wydaje się mniej zabawy.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Wrzesień 2017, 19:30:44 »
A Jura nie ma wyjmowalnej grupy zaparzającej, trzeba co 2 lata wysłać ekspres do serwisu, o czym przynajmniej w mojej instrukcji obsługi nic nie wspominają. Moja Jura ma już  6 lat i nie była jeszcze w serwisie. Muszą w niej rosnąć ciekawe rzeczy  :ohyda:

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Wrzesień 2017, 22:29:23 »
@gromog:

Widziałem kiedyś film na YT własnie jak Jurę jakąś chłop rozkręcał chyba po roku użytkowania bez czyszczenia (film to była w sumie instrukcja jak wyjąć jednostkę zaparzającą samemu do czyszczenia) i było nieciekawie, spleśniała kawa i grzyb :-(

Mnie się własnie dzisiaj Nivona upomniała o czyszczenie - w weekend będzie full serwis, ostatnio czyściłem chyba 1.5 miesiąca temu, zwykle po takim czasie kawa na jednostce zaczyna pleśnieć (nie zawsze... nie wiem od czego to zależy), nie wyobrażam sobie jak to wygląda w przypadku ekspresów w których nie da się tego raz na jakiś czas wyjąć...

Jeżeli kogoś to interesuje to mógłbym nagrać film albo porobić zdjęcia z tego jak czyszczenie tego ustrojstwa wygląda i w jakim będzie stanie po 1.5 miesiąca robienia kawy?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Wrzesień 2017, 09:34:55 »
Załóż wątek i zrób instruktaż konserwacji ekspresu. Przyda się użytkownikom Nivona.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Wrzesień 2017, 11:17:11 »
aczyna się człowiek zastanawiać 'gdzie ta cała wygoda którą miał ten automat zapewniać?'

Tak właśnie jest, automat to wygoda robienia kawy (przycisk), ale trzeba włożyć wiele wysiłku (często więcej niż w przypadku kolby czy innych metod) w: ustawienie młynka, dobranie kawy, przepisy i czyszczenie dzienne i okresowe.

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Wrzesień 2017, 21:28:49 »
Dobra panowie, jak by co, temat dorzuciłem:

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4694.0

Na ile to przydatne zobaczymy... @gromog możesz sobie zobaczyć jak to wygląda u mnie po 1.5 miesiąca, sporo zdjęć zamieściłem... dodam że raz trzymałem przez kwartał bez czyszczenia (oj to lenistwo...) to było już ZNACZNIE gorzej niż to co tam widać (pleśń razy 4)...

@donkiszot:

Automat jest super do firmy - jak trzeba by zrobić 30 kaw dziennie to mało realne żeby kolbę ktoś odważył się dać... ale jak ja jestem jedynym w domu który korzysta to faktycznie wychodzi czasowo na to samo co kolba - plus trzeba dorzucić czas na czyszczenie...

No nic, jak się zepsuje to pewnie wtedy będę męczył Was o jakiś młynek + kolbę :) (ale mam nadzieję mimo wszystko że to dopiero za parę lat).

Offline Ksosik

  • Wiadomości: 6
Odp: Niezbędne i zbędne funkcje w Waszych ekspresach? - prośba o opinie
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Wrzesień 2017, 00:08:21 »
Koledzy i Koleżanki Kawosze...może mi ktoś napisać, czym różnią się te dwa modele Siemensa? TE617203RW a TE607203RW.
Sprawdzałem specyfikację na stronie producenta i zero różnic...to o co chodzi?
Pozdrawiam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi