Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 85821 razy)

Offline dyba

  • Wiadomości: 39
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Listopad 2016, 21:04:19 »
Dzisiaj odwiedziliśmy z rodzinką Czarnej Kozy Zagrodę w Brzeźnie.
Kawa na miejscu bardzo wszystkim smakowała, a do domu zabralem ich mieszankę
(Brazylia Cerrado + Columbia Finca Paysandu - tak napisali na torebkach) i moją ulubioną Kostarykę Tarazzu.
Zobaczymy jak mi wyjdzie ich kawa - w firmowym latte była mocno czekoladowa - mniam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #76 dnia: 20 Listopad 2016, 22:36:51 »
Fajne miejsce. Moje ulubione ;).

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #77 dnia: 10 Grudzień 2016, 14:55:07 »
w temacie Gdańsk przelewki to równy poziom na pewno prezentują Kreatywna Cafe i Kurhaus.

Wspominana nieraz Pomieszalnia na dłużej zrobiła sobie przerwę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #78 dnia: 10 Grudzień 2016, 14:57:25 »
w temacie Gdańsk przelewki to równy poziom na pewno prezentują Kreatywna Cafe i Kurhaus.
To we Wrzeszczu. A jak już mowa o Wrzeszczu, to koniecznie trzeba do tej listy dodać: Fu. W Gdańsku: Drukarnia i Retro.

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Grudzień 2016, 15:15:32 »
O Drukarni słyszałem też mniej pozytywne opinie jeśli chodzi o obsługę i nawet jakość kawy ale może to incydentalne wydarzenia.

W Fu dłuższy czas trwałą wymiana baristy i trafiłem na taki moment. Może już mają kompletną załogę. Aczkolwiek dodam, że letni wynalazek cold brew z nitro był u nich bardzo ciekawy. Nawet z kawy południowoamerykańskiej - chociaż jak chodzi o zimną to wolę bardziej kwaskową, orzeźwiającą Afrykankę  8)

 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Grudzień 2016, 15:29:48 »
wolę bardziej kwaskową, orzeźwiającą Afrykankę  8)

Ja też. Drukarnia jest OK, aczkolwiek nie w sezonie turystycznym. Tydzień temu wypiłem śniadaniowy kubek z naturalnej Gwatemali (CP) zaparzonej w przelewowym ekspresie. Potem spróbowałem jakiejś dobrej kawy z S&H w Retro i też byłem zadowolony :).
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2016, 15:32:40 wysłana przez Antonio »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Grudzień 2016, 16:03:10 »
Dzisiaj odwiedziliśmy z rodzinką Czarnej Kozy Zagrodę w Brzeźnie.
Kawa na miejscu bardzo wszystkim smakowała, a do domu zabralem ich mieszankę
Czy Czarnej Kozy Zagroda jest jakoś powiązana z palarnią na Tkackiej (i kawiarnią w Zbrojowni)? W sensie tego samego właściciela i, tym samym, kawy?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Grudzień 2016, 16:04:35 »
To jest to samo.

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Grudzień 2016, 16:09:42 »
Moyses

Jeśli chodzi o nitro to z powodów technicznych mieliśmy trochę opóźnienia ze startem w sezonie;) A to jakiś element nie doszedł, a to butli z azotem nie dowieźli na czas.. Nie mniej jednak zdobyliśmy w tym temacie trochę doświadczenia. Jak tylko zrobi się cieplej nitro wraca na bar. W międzyczasie może uda się znaleźć miejsce na nalewak bezpośrednio na barze. Startowaliśmy z Brazylią w nitro ze względu na to, że nie każdy lubi kwasowość. Chcieliśmy mieć coś bardziej "klasycznego" na start;) Ciężko też na początek było nam przewidzieć efekt finalny i Brazylia wydawała mi się dość bezpieczna.

Co do ekipy to staramy się zbudować w miarę możliwości stały skład. Rotacji nie unikniemy, poza tym ciągle nam brakuje w Trójmieście baristów, lub ludzi chcących rozwijać się w kawie.
Ostatnie parę miesięcy przyniosło parę zmian- wymieniliśmy Brazylię z Knopesa na CP. Ekipa się doszkala pod okiem Błażeja. Myślę, będzie coraz mocniej.

Po weekendzie pojawią się na brew barze nowe kawy z Caffenation i Nordby. Także jak lubisz kwasowości to akurat będą same Afryki. Plus zawsze staram się żeby było coś od Andrzeja, z którym zaczynaliśmy naszą kawową przygodę 5 lat temu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Grudzień 2016, 16:45:53 »
wymieniliśmy Brazylię z Knopesa na CP
O Brazylii i o każdej kawie dziś trzeba mówić w kategoriach plantacji i rolników, a nie palarni... Każda palarnia jakąś tam Brazylię ma w swojej ofercie; szkoda, że to nie z naszej palarni Brazylia... ;)

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Grudzień 2016, 16:49:57 »
Andrzej jak w przypadku każdej kawy mówimy o źródle- plantacja/kooperatywa-kraj-palarnia.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Grudzień 2016, 17:10:23 »
O Brazylii i o każdej kawie dziś trzeba mówić w kategoriach plantacji i rolników, a nie palarni
Palarnie, owszem, powinny mówić o plantacjach i rolnikach. Dla mnie, końcowego ogniwa, ważniejsza jest palarnia i moje do niej zaufanie. To Wy czy CP wybieracie, tę jakże ważną, plantację, a ja ufam, że był to słuszny wybór, słusznie przyrządzony w piecu, co potwierdza się w mojej filiżance.

Offline aszer

  • Wiadomości: 14
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Grudzień 2016, 17:50:06 »
Polecam Fu na Wrzeszczu kilka dni temu spędziłem sympatycznie godzinę i wypiłem bardzo dobrą kawę.
Panie obsługujące bardzo miłe, chętnie opowiadające o samej kawie jak i procesie przygotowania.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #88 dnia: 14 Grudzień 2016, 18:01:40 »
A jak już mowa o Wrzeszczu, to koniecznie trzeba do tej listy dodać: Fu.
:mrgreen:

MaciekS

  • Gość
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Grudzień 2016, 21:47:45 »
gdynia
Black and White Coffee - to zdecydowanie mój faworyt z 3city. Zaangażowana ekipa, z doświadczeniami w zawodach, modyfikacjach w sprzęcie itd. Na pewno warto zajrzeć i pogadać
po sąsiedzku warto zajrzeć do mikroklimatu boskie desery, a i z obsługą ekspresu nie było kłopotu

Do B&W warto wpaść dla samej atmosfery. Mnie Leszek osobiście niesamowicie inspiruje i uczy poznawania kawowych smaków i aromatów... myślę, że będąc w Trójmieście, warto odwiedzić Gdynię właśnie - chociażby, żeby napić się u nich kawy ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi