Autor Wątek: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia  (Przeczytany 82130 razy)

Offline Yodziash

    • Rok
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Brikka, Drip Duka,Aeropress
  • Młynek: C40Mk3 NB
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Lipiec 2018, 15:44:41 »
Przelewki Kawiarnia - nowe miejsce spożywania i zaparzania  :kawa: - Oliwa Cystersów. Ponoć to maniak ;) espresso otworzył. Na miejscu espresso + alternatywy. Mi bardzo smakowało. Świetne jest że kolega ma wiele gatunków kaw i każdą można spożyć spod kolby, a nie jak w innych kawiarniach tylko jedną mieszankę (o singlach nie wspominając).

Jeśli ktoś potrzebuje polecenia to oczywiście palarnie z możliwością zakupu ziaren i spożycia na miejscu: Czarna Koza i wspominana już Nieczapla (większy wybór ziaren ale do wypicia na miejscu tylko alternatywy). Tam krążę cały czas  O0

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #136 dnia: 15 Listopad 2018, 06:02:57 »
Mały update trójmieskich kawiarni:
1. Black & White - wciąż na topie, obok kawiarni robią salę szkoleniową więc może być fajnie.
2. Papier Kawa Nożyce - zamknęli lokal i wygląda na to, że już nie otworzą niestety.
3. Nieczapla - otworzyli sklep internetowy w końcu. Dawno nic od nich nie miałem więc nie wiem jak ich wypały.
4. Składak - jakiś czas temu otworzyli się w Gdańskim garnizonie. Kawiarnia z ciastami, a wieczorem bardziej lokal z winami. Jednocześnie serwis rowerowy. Fajne urządzone i fajny pomysł.
5. Leń - niedawno otwarty lokal w Gdańsku - miejsce na liście, aby się wybrać, bo dobre opinie zbiera.
6. Tutaj - zamknięta, w tym miejscu, jeżeli się nie mylę to właśnie w/w Przelewki powstały.

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #137 dnia: 15 Listopad 2018, 11:34:14 »
To ja dorzucę swoje 3 grosze skoro temat odświeżony:
Ad 1. To wielkie szczęście, mieć na świecie rzeczy, które się nie zmieniają :)
Ad 2. Szkoda, że Papier Kawa Nożyce przestaje istnieć. To była zawsze dobra opcja do zahaczenia przy wyjeździe z Gdańska. I dobre cynamonki mieli...
Ad 3. Co do Nieczapli, to jest wyraźny skok jakościowy do przodu względem początków działalności.
Ad 4. Składak to chyba jedyna opcja z kawą z Javy w tej chwili. Fajne miejsce. Co prawda miałem fusy w cold brew, co zawsze ciężko mi zdzierżyć, ale wybaczam, bo było to jednorazowe, a obsługa bardzo miła i ogólnie przyjemnie się siedzi.
Ad 5. Potwierdzam dobre opinie o Leniu.
Ad 6. Nie mylisz się  ;)
Dodam, że jakiś czas temu Fukafe przeszło upgrade związany z wymianą Wilfy na EK43, więc rozwój trwa, choć raz miałem zabawną sytuację, kiedy odmówiono zrobienia przelewu ze względu na duży ruch w kawiarni. Warto dodać, że Fukafe, jako jedyne ze znanych mi lokali, oferuje espresso "przy barze". Fajna opcja w śmiesznie niskiej cenie (3 zł).
W ogóle w obrębie Wajdeloty w ciągu ostatnich 2 lat zrobiło się prawdziwe zagłębie kawowe Trójmiasta. Do wyboru do koloru, nie oceniając lokali, mamy: Nieczaplę, Kurhaus, Fukafe, Kawanę i Czkawkę. Na odcinku ok. 1 kilometra albo i mniej.

Offline kochi

  • Wiadomości: 1
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #138 dnia: 19 Listopad 2018, 17:33:07 »
Byłam ostatnio w Kofeinie. Spytałam o chemex, bardzo sympatyczna Pani powiedziała, że niestety, ale w weekend całe ziarno poszło i czekają na dostawę także trzeba się zdecydować na coś poza alternatywą. Patrząc po fb i komentarzach tu i tam, to wygląda to w ten sposób, że zamawiają ze 3 różne paczki kawy, a jak się skończy to często bywa, że jakiś czas tylko ekspresy śmigają. Trochę słabo... 

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #139 dnia: 11 Luty 2019, 09:15:19 »
Właśnie popijam dripa w gdańskiej Czkawce. Co prawda pierwszy raz u nich jestem, ale wszystko ok. Ziarenka mielone w komesiu, kawa SOMA, z Etiopii, myta. Bardzo owocowa, kwaskowatosc czerwonej porzeczki lub rabarbaru body dość spore. Dobrze trafiłem, kawa taka, jaką lubię. (Nigdy nie mogę się zdecydować jaki to smak - czerwona porzeczka czy rabarbar).  Barista wg mnie zna się na rzeczy. Po pierwszej wizycie mogę polecić. Dość spory wybór kaw jak na taki nieduży lokal. Coś z hard beans, hayb, różne miejsca pochodzenia..  Pierwsza wizyta spełniła moje oczekiwania. Mam nadzieję, że będzie ich więcej. Aha, ceny bardzo ok, jak na trójmiasto.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #140 dnia: 01 Marzec 2019, 12:26:45 »
I znów ja. Kolejna wizyta w Gdańsku i kolejne odwiedzone miejsce. Palarnia Nieczapla. Nie jest to kawiarnia, ale bez problemu zostałem poczęstowany kawą, a nawet trzema  :hihihi: dwie z etiopi, naturalne, jedna z v60, druga z frenchpressa. Oby dwie pycha. Na koniec próbka Brazylii, palonej pod alternatywy tez z v60, również smaczna.  Siedziałem, próbowałem i gadałem z wlascielem prawie godzinę. Spoko koleś. Widać, że kawa to jego pasja, nie tylko sposób na zarobek. Po kupieniu paczki kawy dostałem jeszcze kilka próbek w gratisie. Wziął bym więcej kawy, ale dopiero co zamówiłem od Malkosa więc zamówię dopiero za kilka tygodni kolejne kawy od Nieczapla. Polecam. Szczegółowe opisy kaw i ceny mają na swojej stronie, więc nie będę kopiować.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #141 dnia: 28 Sierpień 2019, 16:06:07 »
Podczas urlopu udało się odwiedzić Lenia i B&W.

W Leniu sympatyczna, nieco zakręcona obsługa, bardzo dobra kawa i ciasta.

B&W w Gdyni - przyszliśmy na godzinę otwarcia i zastałą nas kolejka... Po otrzymaniu zamówienia już wiedziałem dlaczego - Leszek to mistrz jeśli chodzi o doradztwo, zaproponował 2 świetne przelewy, zakąszone pysznym ciastem. Potem mimo dużego ruchu cierpliwie tłumaczył ignorantowi (czyli mi) specyfikę ich "Tonicu", który również okazał się rewelacyjny. Podsumowując - czy to pod względem kawy, czy obsługi najlepsza kawiarnia w jakiej byłem.

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #142 dnia: 18 Grudzień 2019, 16:54:29 »
Pozwolę sobie polecić Drukarnię na ul. Mariackiej. Mają dobrą kawę no i od niedawna (tak mi się zdaje) ekspres Astoria Storm. Powiem wam, że mleko spienione systemem suchej pary z tego ekspresu robi wrażenie...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #143 dnia: 18 Grudzień 2019, 17:32:30 »
Inne maszyny tego systemu nie mają?

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #144 dnia: 18 Grudzień 2019, 17:58:16 »
Inne maszyny tego systemu nie mają?
Tak unikatowego, jak twierdzi producent, nie. I polecam zobaczyć jak spienia mleko na własne oczy.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2019, 18:03:19 wysłana przez Swider21 »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #145 dnia: 18 Grudzień 2019, 17:59:28 »
@Antonio, bo oni dopiero od miesiąca (źródło - ich profil) mają tę maszynę więc muszą się reklamować teraz mocno w internecie, aby się zwróciła :D

skansen

  • Gość
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Grudzień 2019, 18:01:35 »
Inne maszyny tego systemu nie mają?

Chyba nikt oprócz Astorii tego jak na razie nie zaimplementował... Chyba, że w innych sprzętach występuje to pod inną nazwą... Szukałem informacji na ten temat ale znalazłem głównie marketingowy bełkot....

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #147 dnia: 18 Grudzień 2019, 18:04:17 »
@skansen - chociażby Slayer od kilku lat w modelu Steam się tym chwali. Podejrzewam, że sporo innych maszyn też już to ma opatentowane.
@Swider21 raczej chciał sprytną kryptoreklamę nam przedstawić, bo dzisiaj dołączył niedawno do forum i pierwszy post od razu z reklamą jednego konkretnego miejsca.
Chyba, że to przypadek, a ja po prostu już z przyzwyczajenia jestem nieufny w internecie .

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #148 dnia: 18 Grudzień 2019, 18:07:30 »
@skansen - chociażby Slayer od kilku lat w modelu Steam się tym chwali. Podejrzewam, że sporo innych maszyn też już to ma opatentowane.
@Swider21 raczej chciał sprytną kryptoreklamę nam przedstawić, bo dzisiaj dołączył niedawno do forum i pierwszy post od razu z reklamą jednego konkretnego miejsca.
Chyba, że to przypadek, a ja po prostu już z przyzwyczajenia w internecie jestem nieufny.
Wypraszam sobie. Forum zgłębiam od długiego czasu. Jest wiele osób, które dołączają oficjalnie po kilku nawet miesiącach ukrycia. Skoro miałem coś do dodania, to to napisałem. A z konkretnym miejscem nie jestem związany w żaden sposób, oprócz tego, że lubię ich kawę.


Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Trójmiasto - palarnie/kawiarnie godne polecenia
« Odpowiedź #149 dnia: 18 Grudzień 2019, 18:08:20 »

Chyba, że to przypadek,

Tiaaa...  :lol2:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi