Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 246610 razy)

Offline MarcinT Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: La Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mahlkonig E80 GBW, Niche zero
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1125 dnia: 18 Styczeń 2024, 21:22:59 »
Czy polecacie jakąś firmę, która na terenie Warszawy przyjedzie, zbada wodę w domu, doradzi i zamontuje odpowiednie rozwiązanie ?

Przeczytałem ostatnie 3 lata wypowiedzi i w sumie to wiem żeby kupować Żywiecki Kryształ, Brita qst jest gorzej oceniania od bwt premium max. A jak chcesz projektować swoją osmozę z membranami i mineralizatorami to od razu możesz doktorat pisać a na koniec i tak jeszcze będzie coś do poprawy :)
A ja chcę mieć możliwie najsmaczniejsze espresso jakie mogę mieć w domu z podpiętą wodą bezpośrednio do ekspresu;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1126 dnia: 19 Styczeń 2024, 08:32:59 »
Badania to tylko w warunkach laboratoryjnych. A jak chcesz tak kombinować to Akvo w wersji z pompą minerałów.

Offline Paolo

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Sage Oracle
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1127 dnia: 19 Styczeń 2024, 15:51:15 »
A jak chcesz zobaczyć AKVO to mają zainstalowane w Coffedesk-u na Tamce w Warszawie

Offline MarcinT Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: La Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mahlkonig E80 GBW, Niche zero
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1128 dnia: 19 Styczeń 2024, 20:14:30 »
Szukałem informacji na temat akvo. Gdzie, za ile, kiedy, jakie wersje. Nic! Firma jakby zapadła się od kilku lat pod ziemię. Social media od lat bez nowych info . Wiadomo wogole ile kosztuje najprostszy zestaw lub o jakiej kwocie w ogóle rozmawiamy?
(Znalazłem jedynie info o filtrach które można kupic na stronie palarni kafar)

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1129 dnia: 19 Styczeń 2024, 20:21:14 »
Akvo działa na pewno, Michał w '23 montował system w 'Nie pytaj' w Łodzi.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1130 dnia: 20 Styczeń 2024, 14:24:33 »
Piszesz o najprostszym zestawie, ale jak pytałeś najpierw to oczekiwania masz jak od najbardziej rozbudowanego. Widziałem oba, sobie tego najtańszego bym nie kupił - choć ma ze dwa nietypowe rozwiązania, których nie widziałem w żadnym innym zestawie(in plus dla akvo oczywiście, jedno bardzo mocno). Najdroższy jest za to bardzo drogi, ale jeśli ktoś chce pić "jak najsmaczniejszą" kawę to nie ma innej opcji, jest to zestaw bardzo skomplikowany, ale i efekty zupełnie inne. Można też kupić minerały, prostą osmozę, mieszać sobie na bieżąco i mieć prawie to, co daje najdroższe akvo(projektowane do gastronomii - tylko żebyście mnie źle zrozumieli, przy budowie takiego czegoś stopień skomplikowania jest bardzo wysoki i trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę) - jak ma się na to czas to to optymalna opcja, jeśli nie trzeba podłączać ekspresu do zasilania bieżącą wodą. Kawa najlepsza, koszty rozsądne, tylko kwestia potrzebnego czasu zostaje.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2024, 14:26:53 wysłana przez siewcu »

Offline deem

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Gaggia Clasic Pro
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1131 dnia: 21 Styczeń 2024, 08:12:26 »
Miesiąc temu przeprowadziłem się w nowe miejsce i jest tu taki kamień w wodzie ze jestem w szoku. Przeczytałem parę ostatnich stron i widze ze dużo osób kupuje ZK, mam pytanie czy inne wody źródlane tez będą ok jeśli nie znajdę tej? Np. Primavera, Zywiec (woda źródlana) itp? Czy ZK to jedyna woda która się nadaje?:)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1132 dnia: 21 Styczeń 2024, 08:20:44 »
Primavera, Zywiec (woda źródlana)
Raczej nie. Po tych wspomnianych przez Ciebie wodach też jest kamień, nawet po filtracji zwykłą Britą.
》tertium non datur《

Offline deem

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Gaggia Clasic Pro
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1133 dnia: 21 Styczeń 2024, 08:42:19 »
Ok, dzięki za odpowiedz. Czyli po tej ZK jest najmniejszy kamień lub nie ma go w cale? W takim razie poszukam tej wody lub zamówię przez Internet. Ostatnio jak robiłem kawe woda z kranu i spuszczałem samą wodę w ekspresie to leciała aż mętna/mleczna. Na poprzednim mieszkaniu tego nie było.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1134 dnia: 21 Styczeń 2024, 08:49:45 »
Ja nie odkamieniam, ale można co jakiś czas prewencyjnie. Mogę zobaczyć wnętrze Elektry i jest czysto. U mnie w kranie woda czasami brązowa leci. Kiedyś ostrzegali, bo rury wymieniają, a teraz z nienacka takie kwiatki, więc ŻK dla mnie to zbawienie.
》tertium non datur《

Offline deem

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Gaggia Clasic Pro
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1135 dnia: 21 Styczeń 2024, 10:04:51 »
więc ŻK dla mnie to zbawienie.

Obawiam się że dla mnie teraz też będzie zbawieniem :)

Edit: Woda zamówiona :)
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2024, 11:21:33 wysłana przez deem »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1136 dnia: 22 Styczeń 2024, 09:02:44 »
Poszukaj w internecie jakie opinie ma żywiec zdrój :) Ale z tego co wiem Primavera jest całkiem znośna, jeśli nie uda się dostać kryształu.

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1137 dnia: 22 Styczeń 2024, 11:04:25 »
W zeszłym tygodniu byłem w hurtowni zaopatrzyć się w ŻK i sprzedawca sprzedał mi taką informację: otóż ŻK jako ŻK przestaje istnieć, producent rezygnuje z produkcji wody z ujęcia w Ślemieniu pod wymienioną marką. Woda z tego źródła będzie dostępna wyłącznie w dużych sieciach handlowych, z którymi zostały podpisane odpowiednie umowy pod ich (tych sieci) marką.
Zakupiłem zatem tyle ile mogłem, z resztek, które im zostały. Twierdził, że z przyczyn opisanych powyżej nie udało im się złożyć u producenta nowego zamówienia.

Nie znalazłem w sieci żadnych informacji potwierdzających, czas pokaże.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1138 dnia: 22 Styczeń 2024, 14:16:54 »
I na czym ja teraz będę kawę parzył  :'(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1139 dnia: 22 Styczeń 2024, 14:43:10 »
No ładnie ☹️

Skazani na Żywiecki Kryształ => TRZEBA szybko znaleźć sensowną alternatywę!
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2024, 16:09:02 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi