Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 246587 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #900 dnia: 22 Marzec 2022, 08:57:53 »
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Co można zrobić żeby woda z Brity (C300) była smaczniejsza? O ile w kawie czy herbacie jest dobrze, to sama woda ze szklanki smakuje już średnio. Chciałbym uzyskać efekt zbliżony do wody mineralnej. Próbowałem dosypywać sól himalajską, ale to chyba nie ten kierunek.
Też mi surowa woda z Brity Quell nie smakowała (Warszawa). Moje rozwiazanie - wymieniłem na BWT Bestmax Premium i bardzo zadowolony. Jakimś hintem może być to, że ten konkretny BWT ma podbity magnez. Ale ja uważam, że zabawa w modyfikacje instalacji i dodawanie kolejnych etapów mając kompaktowy filtr kolumnowy mija się z celem. Bo to koszty, a w sumie można wymienić głowice (która majątku nie kosztuje), kupić do niej kolumnę (żeby się Brita nie zmarnowała to poczekać do zużycia tejże).

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #901 dnia: 22 Marzec 2022, 10:04:29 »
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.
Co można zrobić żeby woda z Brity (C300) była smaczniejsza? O ile w kawie czy herbacie jest dobrze, to sama woda ze szklanki smakuje już średnio. Chciałbym uzyskać efekt zbliżony do wody mineralnej. Próbowałem dosypywać sól himalajską, ale to chyba nie ten kierunek.
Też mi surowa woda z Brity Quell nie smakowała (Warszawa). Moje rozwiazanie - wymieniłem na BWT Bestmax Premium i bardzo zadowolony. Jakimś hintem może być to, że ten konkretny BWT ma podbity magnez. Ale ja uważam, że zabawa w modyfikacje instalacji i dodawanie kolejnych etapów mając kompaktowy filtr kolumnowy mija się z celem. Bo to koszty, a w sumie można wymienić głowice (która majątku nie kosztuje), kupić do niej kolumnę (żeby się Brita nie zmarnowała to poczekać do zużycia tejże).

ja zmieniłem linie produkcji brity z QUELL ST na  finest u mnie pomogło

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #902 dnia: 22 Marzec 2022, 13:33:56 »
A jak z kamieniem w czajniku przy tym wkładzie Finest? Bo to taki sam kamień kotłowy jaki osadza się w bojlerze. Tak czy inaczej muszę najpierw zużyć wkład, który w tej chwili używam.

Też mi surowa woda z Brity Quell nie smakowała (Warszawa). Moje rozwiazanie - wymieniłem na BWT Bestmax Premium i bardzo zadowolony. Jakimś hintem może być to, że ten konkretny BWT ma podbity magnez. Ale ja uważam, że zabawa w modyfikacje instalacji i dodawanie kolejnych etapów mając kompaktowy filtr kolumnowy mija się z celem. Bo to koszty, a w sumie można wymienić głowice (która majątku nie kosztuje), kupić do niej kolumnę (żeby się Brita nie zmarnowała to poczekać do zużycia tejże).
W miarę możliwości chciałbym pozostać przy Bricie, ale nie wykluczam takiej opcji. Zdecydowanie nie zamierzam dodawać kolejnych etapów, myślałem bardziej o doraźnym "doprawianiu" wody do picia na surowo.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2022, 13:39:25 wysłana przez Biff »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #903 dnia: 22 Marzec 2022, 20:29:33 »
Przy BWT Bestmax Premium jadę już prawie rok (stuknie w maju) - zero kamienia w czajniku.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #904 dnia: 22 Marzec 2022, 22:00:03 »
Pytanie było do @dembiec, ale dzięki za odpowiedź  ;).

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #905 dnia: 23 Marzec 2022, 11:22:26 »
A jak z kamieniem w czajniku przy tym wkładzie Finest? Bo to taki sam kamień kotłowy jaki osadza się w bojlerze. Tak czy inaczej muszę najpierw zużyć wkład, który w tej chwili używam.

Też mi surowa woda z Brity Quell nie smakowała (Warszawa). Moje rozwiazanie - wymieniłem na BWT Bestmax Premium i bardzo zadowolony. Jakimś hintem może być to, że ten konkretny BWT ma podbity magnez. Ale ja uważam, że zabawa w modyfikacje instalacji i dodawanie kolejnych etapów mając kompaktowy filtr kolumnowy mija się z celem. Bo to koszty, a w sumie można wymienić głowice (która majątku nie kosztuje), kupić do niej kolumnę (żeby się Brita nie zmarnowała to poczekać do zużycia tejże).
W miarę możliwości chciałbym pozostać przy Bricie, ale nie wykluczam takiej opcji. Zdecydowanie nie zamierzam dodawać kolejnych etapów, myślałem bardziej o doraźnym "doprawianiu" wody do picia na surowo.
kamienia zero używam około 5 miesięcy , tylko z tym filtrem głowica musi być ustawiona na 0 (nie puszcza nic surowej wody wszystko filtruje )

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #906 dnia: 23 Marzec 2022, 13:19:28 »
tylko z tym filtrem głowica musi być ustawiona na 0 (nie puszcza nic surowej wody  wszystko filtruje )
Na pewno? W BWT niezależnie od ustawienia głowicy 0-3 cała woda jest filtrowana. Nastawa głowicy odnosi się tylko do proporcji wody  która jest kierowana przez wymiennik jonów i wzbogacana magnezem.
W Bricie patrząc na schemat Purity jest podobnie-bypass kieruje część wody do górnej częsci filtra gdzie poddawana jest ona filtracji mechanicznej i filtrem węglowym.
Na krakowskiej twardej kranówce (23dH) mam BWT ustawione na 3 i uzyskuje miękką wodę na wyjściu (7dH).
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2022, 13:38:20 wysłana przez skansen »

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #907 dnia: 23 Marzec 2022, 15:50:30 »
tylko z tym filtrem głowica musi być ustawiona na 0 (nie puszcza nic surowej wody wszystko filtruje )
Na pewno nie musi, w instrukcji są podane litraże dla konkretnej twardości wody na wejściu i obejścia na głowicy. Ja niestety mam głowicę ze stałym obejściem 30%.
Na pewno? W BWT niezależnie od ustawienia głowicy 0-3 cała woda jest filtrowana. Nastawa głowicy odnosi się tylko do proporcji wody  która jest kierowana przez wymiennik jonów i wzbogacana magnezem.
W Bricie patrząc na schemat Purity jest podobnie-bypass kieruje część wody do górnej częsci filtra gdzie poddawana jest ona filtracji mechanicznej i filtrem węglowym.
Na krakowskiej twardej kranówce (23dH) mam BWT ustawione na 3 i uzyskuje miękką wodę na wyjściu (7dH).
Kolega dembiec użył (jak sądzę) skrótu myślowego. Obejście to ile procent wody nie idzie przez złoże jonowymienne (zmiękczające), a jedynie przez pozostałe stopnie filtracji. Najprościej mówiąc, cała woda jest filtrowana, ale nie cała jest zmiękczana. W każdym razie tak działa Brita. Co do BWT musiałbym poczytać. Swoją drogą srogą kranówkę macie w tym Krakowie... :wow2: Ja  bym powiedział że 7dH to jeszcze trochę za dużo do ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2022, 16:00:12 wysłana przez Biff »

Offline Koljastrasz

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: drip V60, aeropress, Kalita 185, kawiarka
  • Młynek: Comandante MK3, Nivona CafeGrano 130
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #908 dnia: 24 Marzec 2022, 11:37:08 »
Czy myślicie , że te pół metra wężyka wyprowadzonego z filtra ( nie z polietylenu) ma faktyczny wpływ na wodę, czy spokojnie mogę zainstalować standardowy wąż przyłączeniowy?

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #909 dnia: 24 Marzec 2022, 14:48:59 »
tylko z tym filtrem głowica musi być ustawiona na 0 (nie puszcza nic surowej wody wszystko filtruje )
Na pewno nie musi, w instrukcji są podane litraże dla konkretnej twardości wody na wejściu i obejścia na głowicy. Ja niestety mam głowicę ze stałym obejściem 30%.
Na pewno? W BWT niezależnie od ustawienia głowicy 0-3 cała woda jest filtrowana. Nastawa głowicy odnosi się tylko do proporcji wody  która jest kierowana przez wymiennik jonów i wzbogacana magnezem.
W Bricie patrząc na schemat Purity jest podobnie-bypass kieruje część wody do górnej częsci filtra gdzie poddawana jest ona filtracji mechanicznej i filtrem węglowym.
Na krakowskiej twardej kranówce (23dH) mam BWT ustawione na 3 i uzyskuje miękką wodę na wyjściu (7dH).
Kolega dembiec użył (jak sądzę) skrótu myślowego. Obejście to ile procent wody nie idzie przez złoże jonowymienne (zmiękczające), a jedynie przez pozostałe stopnie filtracji. Najprościej mówiąc, cała woda jest filtrowana, ale nie cała jest zmiękczana. W każdym razie tak działa Brita. Co do BWT musiałbym poczytać. Swoją drogą srogą kranówkę macie w tym Krakowie... :wow2: Ja  bym powiedział że 7dH to jeszcze trochę za dużo do ekspresu.

dokładnie o to mi chodziło , za duży skrót myślowy :) źle to przedstawiłem przepraszam ,natomiast co do wejściowego dh masz racje ale w przypadku qustell w purity zawsze ma być 0 wrzucę dwa screeny z neta

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #910 dnia: 24 Marzec 2022, 14:53:14 »
ustawienie wartości procentowej na głowicy w stosunku do  dh wejściowej w obu rodzajach filtra

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #911 dnia: 24 Marzec 2022, 16:12:50 »
Racja, nie zauważyłem, że instrukcja jest ogólna, a nie tylko do wkładów Finest... Czyli bez zmiany głowicy się nie obejdzie.

Offline km192

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: ECM Classica II PID, Aeropress, V60, Bialetti
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #912 dnia: 25 Marzec 2022, 23:14:05 »
Szukam odpowiedniego filtru do podłączenia z baterią trójdrożną. Ma służyć zarówno jako woda do herbaty, kawy jak i do picia bezpośredniego. Filtr BWT Bestmax Premium jest opisywany jako filtr do użytku w gastronomii do ekspresów kawowych. Czy nadaje się on również to filtrowania wody do picia bezpośrednio ?

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #913 dnia: 26 Marzec 2022, 10:22:07 »
Filtr BWT Bestmax Premium jest opisywany jako filtr do użytku w gastronomii do ekspresów kawowych. Czy nadaje się on również to filtrowania wody do picia bezpośrednio ?
Nadaje się... Sam używam w ten sposób czyli ekspres podłączony bezpośrednio i bateria trójdrożna. Kilkanaście postów wcześniej (post #889) jest opisana moja instalacja.

Offline DawidP

    • https://www.przyjacielekawy.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Jura, De'Longhi, Melitta, Nivona i inne ekspresy do kawy.
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #914 dnia: 28 Marzec 2022, 10:30:12 »
W biurze mamy BWT podłączony bezpośrednio do ekspresu do kawy - bardzo dobry filtr, nadaje się również do wody pitnej.
www.przyjacielekawy.pl - WOK25 - wykorzystaj rabat 25 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 200 zł. Promocje i rabaty nie łączą się. 

WOK50 - wykorzystaj rabat 50 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 400 zł. Promocje i rabaty nie łączą się.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi