Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 246614 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #855 dnia: 28 Listopad 2021, 14:42:43 »
Nie spotkałem się. Zlałeś odpowiednio dużo wody zanim zacząłeś smakować? Nową kolumnę trzeba odpowiednio przepłukać.

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #856 dnia: 28 Listopad 2021, 14:54:20 »
Odpowietrzałem zgodnie z instrukcją rurką przy głowicy. Przelałem ponad 100litrów przez układ (mam miernik)... Jutro będę rozmawiał o tym ze sprzedawcą. To co mi przychodzi do głowy to może kolumna ze zwrotu (ktoś podłączył, odesłał, nie przyznając się do tego)... Sama kolumna nie była zafoliowana, natomiast kartonik był zaklejony etykietką, ale nie da się wykluczyć, że ktoś tam zaglądał...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #857 dnia: 28 Listopad 2021, 20:13:34 »
No to może być słuszne podejrzenie. Ale nie potrafię przypomnieć sobie czy kolumna przychodzi zafoliowana. BWT chyba nie.

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #858 dnia: 29 Listopad 2021, 10:20:50 »
Odpowietrzałem zgodnie z instrukcją rurką przy głowicy. Przelałem ponad 100litrów przez układ (mam miernik)... Jutro będę rozmawiał o tym ze sprzedawcą. To co mi przychodzi do głowy to może kolumna ze zwrotu (ktoś podłączył, odesłał, nie przyznając się do tego)... Sama kolumna nie była zafoliowana, natomiast kartonik był zaklejony etykietką, ale nie da się wykluczyć, że ktoś tam zaglądał...

Sprawdź raz jeszcze czy w dobrej kolejności podłączyłeś wszystkie elementy i czy przez wszystkie woda przepływa w odpowiednim kierunku, Każdy stopień powinien mieć oznaczone wejść i wyjście. Ja mam filtr podobny system i podłączenie tego poprawnie wcale nie jest takie proste.

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #859 dnia: 29 Listopad 2021, 10:48:11 »
To jest pojedyncza kolumna, głowica ma tylko wejście/wyjście, raczej na pewno jest podłączona prawidłowo...

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #860 dnia: 29 Listopad 2021, 14:37:39 »
To jest pojedyncza kolumna, głowica ma tylko wejście/wyjście, raczej na pewno jest podłączona prawidłowo...
To zostaje reklamacja albo konsultacja z producentem.
Tak z ciekawości, skoro to jest tylko pojedyncza głowica to jaką to ma funkcje? Co robi z wodą?

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #861 dnia: 29 Listopad 2021, 16:12:17 »
To jest pojedyncza kolumna, głowica ma tylko wejście/wyjście, raczej na pewno jest podłączona prawidłowo...
To zostaje reklamacja albo konsultacja z producentem.
Jestem w trakcie, niestety niewiele z nich wynika. Sprzedawca też jest zaskoczony, będzie to konsultował z producentem.

Tak z ciekawości, skoro to jest tylko pojedyncza głowica to jaką to ma funkcje? Co robi z wodą?

To jest taki all-in-one:
Bestmax_scheme.jpg

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #862 dnia: 09 Grudzień 2021, 22:23:29 »
Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Problem z ziemistym posmakiem został rozwiązany - winny był wkład. Kupiłem w innym sklepie "małego" BESTMAX X i woda smakuje w miarę dobrze. Sprzedawca nie poczuwa do niczego  :picardpalm:
Niemniej jednak widzę już światełko w tunelu na drodze do podłączenia przyszłego ekspresu do kawy  :szampan:  Muszę jeszcze nabyć nową baterię trójdrożną bo w zakupionej przeze mnie po kilku dniach urwała się gałka :picardpalm:

Przy okazji podzielę się fajnym rozwiązaniem: Jeśli nie mamy wyprowadzonego dodatkowego zaworu na filtr, to zamiast stosować krótsze węże i na nich montować trójniki, za radą fachowców zmieniłem zawór ścienny na podwójny (zdjęcie poniżej). Wtedy dotychczasowy wąż idzie do baterii (bez zmian) a drugie wyjście do filtra. Tego typu zawór pozwala odłączyć zasilanie baterii, filtra jednego lub wszystkich podłączonych urządzeń.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2021, 23:56:01 wysłana przez skansen »

Offline Tadzik

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Aeropress GO
  • Młynek: Eureka Mignon XL, Hario Slim PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #863 dnia: 19 Grudzień 2021, 19:48:09 »
Pytanko mam - czy jak mam wodę z uzdatniacza, po nim mam bezpośrednio filtr węglowy na cały dom 20 cali, a przed kranem jeszcze dodatkowo filtr odżelaziający to zakładać ten filtr dodatkowy co dostałem z ekspresem? Ten mały na 35 l do zbiornika wody. Woda z kranu ma 4-5 stopni. Pozdrawiam

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #864 dnia: 19 Grudzień 2021, 20:02:14 »
Taki zawór odcina oba wyjścia jednocześnie?  Jeśli tak, to praktyczniejszy byłby z dwoma kurkami. Zwrócili Ci pieniądze za filtr?

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #865 dnia: 19 Grudzień 2021, 20:24:12 »
jak mam wodę z uzdatniacza, po nim mam bezpośrednio filtr węglowy na cały dom 20 cali, a przed kranem jeszcze dodatkowo filtr odżelaziający to zakładać ten filtr dodatkowy co dostałem z ekspresem? Ten mały na 35 l do zbiornika wody. Woda z kranu ma 4-5 stopni.
Sam w podobnej sytuacji zrezygnowałem z filtra w zbiorniku.

Taki zawór odcina oba wyjścia jednocześnie?  Jeśli tak, to praktyczniejszy byłby z dwoma kurkami.
Zawór ma cztery pozycje: 1-wszystko zamknięte / 2-bateria zamknięta, filtr otwarty / 3-bateria otwarta, filtr zamknięty / 4-wszystko otwarte. Fragment ulotki:
ulotka_arco.jpg

Zwrócili Ci pieniądze za filtr?
Jeszcze nie, ale zakładam, że się wszystko wyjaśni :)
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2021, 20:27:55 wysłana przez skansen »

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #866 dnia: 19 Grudzień 2021, 20:35:52 »
Zawór ma cztery pozycje: 1-wszystko zamknięte / 2-bateria zamknięta, filtr otwarty / 3-bateria otwarta, filtr zamknięty / 4-wszystko otwarte:
Sprytnie :) Ja pewnie zalałbym pół kuchni    [emoji3]
Jeszcze nie, ale zakładam, że się wszystko wyjaśni
:ok:
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2021, 20:39:09 wysłana przez pietro »

Offline Tadzik

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Aeropress GO
  • Młynek: Eureka Mignon XL, Hario Slim PLUS
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #867 dnia: 19 Grudzień 2021, 21:15:54 »
Sam w podobnej sytuacji zrezygnowałem z filtra w zbiorniku.
A co jaki czas odkamieniasz ekspres?
Teraz zmieniłem wodę na primaverę, ale tylko do testów, żeby wykluczyć ten parametr przy espresso, które mi nie wychodzi 🙂
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2021, 21:18:30 wysłana przez Tadzik »

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #868 dnia: 19 Grudzień 2021, 21:28:13 »
Sam w podobnej sytuacji zrezygnowałem z filtra w zbiorniku.
A co jaki czas odkamieniasz ekspres?
Raz na rok.

skansen

  • Gość
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #869 dnia: 21 Grudzień 2021, 12:16:13 »
Zwrócili Ci pieniądze za filtr?
Aktualizacja: sklep zwrócił środki za wadliwy filtr. Wszystko udało się załatwić ze sprzedawcą, przy dość biernej postawie z jego strony. Nie odpowiadał na moje wiadomości, więc odesłałem filtr z opisem problemu i nr konta. Dziś przyszedł przelew.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2021, 12:20:57 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi