Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 246581 razy)

Offline qbaqba Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S Pid, hario v60, kawiarka
  • Młynek: Ceado e37; Ascaso i-2 mini, Kinu M47 Classic
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #720 dnia: 09 Grudzień 2020, 14:31:18 »
Dzięki za opinie...Mówisz ,że trzyma parametry. Przepraszam za moją dociekliwość ale masz na myśli mierzalne parametry, czy też organoleptyczne subiektywne odczucia?

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #721 dnia: 09 Grudzień 2020, 15:07:20 »
A tak z czystej ciekawości. Czy któryś z grupowiczów używa wody ze źródła? Bo jeszcze istnieją naturalne ujęcia wody, z których można korzystać :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #722 dnia: 09 Grudzień 2020, 16:11:12 »
Primavera, Żywiec Zdrój, Żywiecki Kryształ itp- to są wody ze źródła dostępne w sklepowej sprzedaży.
Chyba, że masz na myśli takie źródełko, które komuś na polu za stodołą wybiło?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #723 dnia: 09 Grudzień 2020, 17:39:51 »
Dzięki za opinie...Mówisz ,że trzyma parametry. Przepraszam za moją dociekliwość ale masz na myśli mierzalne parametry, czy też organoleptyczne subiektywne odczucia?

Chodzi o wskazania miernika ppm.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #724 dnia: 09 Grudzień 2020, 17:48:46 »
Chyba, że masz na myśli takie źródełko, które komuś na polu za stodołą wybiło?

Właśnie takie, bo i z takiego właśnie korzystam :) Może nie za stodołą, ale u podnóża zbocza górskiego, ale o takie mi chodziło :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #725 dnia: 09 Grudzień 2020, 18:16:56 »
Właśnie takie, bo i z takiego właśnie korzystam  Może nie za stodołą, ale u podnóża zbocza górskiego, ale o takie mi chodziło
Taką wodę najlepiej przepuścić przez filter. Jest to woda mega korzystam dla organizmu, ale do kawy i herbaty kiepska ponieważ taka woda ma dużo minerałów i na walory kawowe ma za mało   miejsca😉

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #726 dnia: 09 Grudzień 2020, 20:13:35 »
ponieważ taka woda ma dużo minerałów

Jak zatem wyjaśnić fakt, że przy tak dużej (teoretycznie) mineralizacji, nie odkamieniam czajnika od ponad roku? Pytam poważnie, bo chemik ze mnie jak... waltornia :P

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #727 dnia: 09 Grudzień 2020, 21:12:09 »
Jest to woda mega korzystam dla organizmu, ale do kawy i herbaty kiepska ponieważ taka woda ma dużo minerałów i na walory kawowe ma za mało   miejsca😉

A niby skąd to wiadomo? Woda, wodzie nierówna. Trzeba by tę z konkretnego ujęcia przebadać pod kątem zawartości minerałów.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #728 dnia: 09 Grudzień 2020, 21:28:30 »
A niby skąd to wiadomo?
Nie ma nic lepszego od górskiej wody, natura sama ją przebada 💪
 @Bazyl  ja jak mieszkałem w górach to mój czajnik wykładał jak z kamienia zrobiony. Musiałem bardzo często czyścić octem :sciana: sama woda była mega smaczna.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2020, 21:32:09 wysłana przez Psyche »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #729 dnia: 09 Grudzień 2020, 21:46:27 »
ja jak mieszkałem w górach to mój czajnik wykładał jak z kamienia zrobiony.

A gdzie konkretnie mieszkałeś, górska woda jest raczej miękka.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #730 dnia: 09 Grudzień 2020, 22:36:10 »
A gdzie konkretnie mieszkałeś
Karpaty, ale człowiek tęskni za tym klimatem

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #731 dnia: 10 Grudzień 2020, 00:20:31 »
Ale nie mieszajcie wodą ;) większość "źródełek" to zanieczyszczone jak diabli wody powierzchniowe, wiele miejscowości górskich opiera wodociągi na ujęciach powierzchniowych ale woda z nich jest uzdatniana i pilnowana. I tam mamy miękką wodę, często miękka jak pieron, napewno wielu pamięta koszmar prysznica z wypadu w góry i niezmywalnego mydła :D


To że są lokalne wybicia wody głębszej, zmineralizowanej i przepłukanej przez skały, to fajnie, w górach napewno są jeszcze jako tako czyste ujęcia. Nie licząc tych zagospodarowanych komercyjnie oczywiście. Tylko należy traktować je jako wyjątek a nie zasadę. Skład mineralny może być bardzo różny i to przy wybiciach relatywnie blisko siebie, nie ma co robić z tego regół.

Generalnie bardzo ale to bardzo wszystkich przestrzegam przed braniem wody z tzw źródełek, stan zanieczyszczeń gruntów i wód powierzchniowych jest ogromny, tony nawozów, często bez rozsądku rozsypywanych jak leci, tysiące szamb "z dziurą" i dziesięciolecia zaniedbań i wolnej amerykanki przemysłu. To wszystko sprawia, że branie takiej wody jest bardzo nieodpowiedzialne, żeby nie powiedzieć dosadniej ;) To, że nam się wydaje, że fajna okolica, wielkie zadupie, naprawdę wody pokonują, wypłukują i przenoszą bardzo wiele ciekawych związków, przy poziomie i jakości wody w większości wodociągów, to nie ma żadnego sensu.

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #732 dnia: 10 Grudzień 2020, 07:51:30 »
Kupiłem dzbanek Peakwater jakieś 2 miesiące temu. Jestem akurat blisko zużycia pierwszego filtra. Do samej filtracji nie mam uwag. Od razu powiem, że odnoszę się do subiektywnego wrażenia zmiany smaku, potwierdzonego przez małżonkę. Wcześniej używałem dzbanka z filtrami Brita lub Dafi, zależnie od tego co się akurat trafiło w sklepie. Z samej wody jestem zadowolony na tyle, że nie widzę potrzeby zmiany na lepsze.
Sam dzbanek przychodzi z instrukcją i paskami do sprawdzenia twardości wody. W instrukcji opisano jasno jak ustawić dzbanek względem wyniku na pasku oraz dodano porady dotyczące ustawień zależnie od stopnia palenia lub w przypadku zaparzania harbaty. Ogólnie fajna sprawa.
Filtry są dość spore. Regulacja banalna. Wszystko dość intuicyjne. Trzeba jedynie przy wymianie pamiętać o prawidłowym ustawieniu pokrętła regulacji filtracji. Reszta działa identycznie jak w każdym innym dzbanku do filtracji wody. Prawdopodobnie jest potencjał w regulacji stopnia filtracji, ale na ten moment nie miałem okazji tego testować. Jako miłośnik kaw z obróbki mytej muszę przyznać, że pod te kawy są chyba optymalnie dobrane sugerowane przez producenta ustawienia. Przy przesiadce na naturala czułem w smaku pewien niedosyt. Kawa poszła do biura i tam okazało się, że mielona w Wilfie i parzona wodą po filtracji w zwykłym dzbanku, smakowała świetnie. Generalnie, jak to z kawą, nie ma reguły  ;-). Z wad filtrów można w zasadzie wymienić cenę, która jest około 50% wyższa niż przy stosowaniu Brity w tym samym okresie czasu.
Sam dzbanek jest największym problemem Peakwater. Uważam, że za tą cenę należy się spodziewać czegoś lepiej zaprojektowanego. Jego maksymalna pojemność to około 1.2 l, co wydaje mi się wystarczające. Ruchomy dziubek na wylewce warto zawsze otworzyć ręcznie, bo bardzo często się blokuje, co z kolei powoduje rozlewanie wody. Pokrętło regulacji jest w miejscu gdzie intuicyjnie wlewa się wodę z kranu. Sama nieprzezierność dzbanka, za którą mi się w pierwszym odruchu spodobał, jest równiez pewną niedogodnością, bo zwyczajnie nie widać, czy już wszystko przeleciało. Ostatecznie jednak po jakimś czasie do tego wszystkiego można przywyknąć. 
Podsumowując, jestem zadowolony. Nie planuję wracać do Brity/Dafi. Nie czuję też potrzeby dalszej poprawy w zakresie jakości wody. Peakwater uważam za dobry wybór dla każdego, kto szuka dobrego efektu, przy małym wysiłku.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #733 dnia: 10 Grudzień 2020, 10:06:55 »
wielkie zadupie

Nawet jeśli to zadupie to środek lasu, blisko 500 mnpm? Ok, droczę się, bo wiadomo, że najlepiej byłoby tę wodę zawlec do labu, ale ani czasu, ani środków na to. Wypadnie zatem wrócić do primajwejry, bo nic innego w okolicy nie ma :P

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #734 dnia: 10 Grudzień 2020, 10:40:57 »
A to nie jest przypadkiem tak, że skład wody zależy od ujęcia i ewentualnej filtracji? Jak przechodzi przez skały z dużą ilością wapnia to siłą rzeczy będzie zakamieniać czajnik, nawet jeśli jest czysta.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi