Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1531175 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5385 dnia: 23 Listopad 2018, 09:06:39 »
Tak się wydaje: wadliwa partia, trudna do wykrycia, bo jedna torebka jest ok, inna nie. Reszta wróci do producenta...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5386 dnia: 23 Listopad 2018, 09:09:41 »
Nie wiem. Po prostu już ich więcej nie zamówimy.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5387 dnia: 23 Listopad 2018, 09:49:15 »
jak mowa o tych odrywanych z boku, to tak jak kiedyś baardzo rzadko zdarzało mi się rozerwać, tak w ostatnich miesiącach albo sił nabrałem albo nie tyko wy macie pechową serie. Od Gorana czy z coffeelabu też mi się niektóre rozłaziły, ulubiona puszeczka mogła znowu poczuć się członkiem teamu :D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5388 dnia: 23 Listopad 2018, 10:53:49 »
Puszka zawsze jest OK, byle była szczelna ;). Zapytałem o problem producenta. W grzecznej odpowiedzi dowiedziałem się, że niewłaściwie te torebki otwieramy :). Tak czy owak, wrócimy chyba do starych, niezawodnych doypacków.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5389 dnia: 23 Listopad 2018, 10:59:58 »
Tego typu torebki trzeba przecinać dość ostrożnie nożyczkami. Ja się ciągnie, to niestety często się rozrywają.
Jak się tak stanie, zapraszamy gości i pijemy wszytko w 3 dni i tyle ;)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5390 dnia: 23 Listopad 2018, 11:00:59 »
Możemy przesłać torebki zapasowe innego typu

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5391 dnia: 23 Listopad 2018, 11:34:43 »
Tego typu torebki trzeba przecinać dość ostrożnie nożyczkami. Ja się ciągnie, to niestety często się rozrywają.
Nożyczkami przecinam te, które zgrzewane u górze mają nacięcia do otwarcia (choć nigdy nie miałem problemu z ręcznym otwarciem).

Problemem są ostatnie torebki, których otwarcie jest poniżej lini torebki, ciągnie się jakby za sznurek.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5392 dnia: 23 Listopad 2018, 13:40:04 »
Dodam że te z zamknięciem na środku (nie przez całą szerokość) ładniej wyglądają, ale gorzej je się zamyka.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5393 dnia: 23 Listopad 2018, 15:02:05 »
Aeropress jest super narzędziem. Ostatnio używałem go tylko z Prismo, z ciekawości. W połączeniu ze standardowymi, papierowymi filtrami daje fajny efekt. Bardzo smakowała nam, zaparzona w taki sposób moja mieszanka *3* (Three stars) -- 20g/60-70ml wody, zmielone jak do espresso, 2 minuty mieszania...

Zacząłem stosować tą metodę w pracy. Bardzo dobra kawa - przestałem latać na espresso do kawiarni w biurze. Dziś zapodałem Miriam od Was. Pięknie pachnie, tylko w domu była trochę bardziej owocowa niż z Prismo. Zastanawiam się czemu. Czy zanim wsypiesz kawę i zalejesz wodą to namaczasz/rozgrzewasz wodą Aero?

Dodatkowy atut - te 2 minuty mieszania można rozkoszować się wąchaniem :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5394 dnia: 23 Listopad 2018, 15:06:43 »
Miriam pachnie jak żadna inna kawa. Różnice mogą wynikać z różnych przyczyn: może inna woda, inna pora dnia, inny stan naszej percepcji. Raczej nie rozgrzewam aero tylko przepłukuję bibułkę, po prostu nalewam trochę wrzątku i wylewam z aero.

Przy okazji mam miłą informację. Już wkrótce w naszym sklepie powrót wyrobów z Hradec Kralove. Sam się tu nie mogę oderwać od  jednej paczki... ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2018, 15:18:00 wysłana przez Antonio »

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5395 dnia: 23 Listopad 2018, 15:20:22 »
Cóż to za nowości z żyrafą i pandą? A czy jest czekolada z surykatką?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5396 dnia: 24 Listopad 2018, 16:35:04 »
"Surykatka" czyli ciemna czekolada z pokruszonymi ziarnami kakao (cocoa nibs) choć zamówiona, jakimś trafem nie dojechała. Mam nadzieję, że wkrótce dojedzie. "Panda" to jej biały odpowiednik (tylko masło kakaowe i mleko i cukier), a żyrafa -- mleczny (ziarna kakao, mleko i cukier). Wszystkie te tabliczki są fajne ze względu na pokruszone ziarna. W podobnym stylu, podobne wrażenia znajdziemy w ziarnach kakaowych w czekoladzie -- tu w dodatku stosunek ceny do ilości jest najlepszy :).



Oprócz tych "nibsowych" tabliczek zamówiłem też: dwie rustykalne (wanilia i sól), ciemny blend 80%, ciemną mleczną 74% i dwie single-origin (Madagaskar i Honduras). W tej chwili mamy więc 9 różnych czekoladowych produktów od znajomych z Jordi's. Wkrótce zrobię fotografie, bo na razie jest tylko jedna, zbiorcza sprzed roku: -->>Jordi's chocolates

Z naszymi produkcjami przedłużamy nieco promocję -- zapraszamy :).
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2018, 17:15:48 wysłana przez Antonio »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5397 dnia: 25 Listopad 2018, 10:16:48 »
Jest problem z pierwszym otwarciem paczek.

Jest, trzeba delikatnie naciąć nożem poniżej linii rwania żeby nie zniszczyć zapięcia. Właśnie dziś rano otwierałem tak Mihuti i się udało.
Jak już o Mihuti to w phinie znakomita, już drugi kubeczek wciągam - świetnie zbalansowany, delikatny smak nie wiem czego (gębę mam nieskalibrowaną) ale chyba jakoś tak powinien smakować aksamit, chyba ciemnoczerwony stopniowo płowiejący w miarę stygniecia. Teraz już prawie pomarańczowy.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5398 dnia: 25 Listopad 2018, 18:35:37 »
 :brawa:

Dziękuję, Piotrze. To prawda. Widzę, że nie tylko ja jestem synestetą  :szampan:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5399 dnia: 25 Listopad 2018, 22:23:01 »
Synestetą? Czy Ty mnie przypadkiem nie obrażasz? ;)
A na serio: nie umiem nazwać tego smaku więc podałem skojarzenie. Być może mocno sugerowane dniem wczorajszym spędzonym w sklepach na wyborze kanapy do mieszkania córki - była jedna taka w szafirowym aksamicie: wyjątkowa, nietypowa, piękna (i potwornie niewygodna).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi