Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1528852 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5355 dnia: 08 Listopad 2018, 07:05:03 »
Kolejne zamówienie złożone, w tym wyżej wspomniana Synestezja AUTUNNO.
Nawet narzeczona przerzuciła się na picie alternatyw dzięki waszym kawom :)

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5356 dnia: 08 Listopad 2018, 07:33:14 »
Właśnie od tego zamówienia rozpoczął się mój dzień [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline msophie Kobieta

  • Wiadomości: 3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5357 dnia: 08 Listopad 2018, 07:54:16 »
Przy niektórych kawach w sklepie jest przepis  - "Proces zaparzania podwójnego espresso", gdzie podana jest optymalna temperatura parzenia itp.
A jaki jest przepis na  Ariadne?
msophie

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5358 dnia: 08 Listopad 2018, 07:57:13 »
Czy Autunno jest wypalona podobnie jak Summer?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5359 dnia: 08 Listopad 2018, 09:28:28 »
Tak, to jest w zasadzie kontynuacja Summer.

Przepis na Ariadnę jest taki sam ale może być oczywiście inny -- wszystko zależy od naszych możliwości i percepcji.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5360 dnia: 08 Listopad 2018, 23:40:51 »
Mazzer ze swoim świetnym ale "ręcznym" dozownikiem wymaga specjalnego traktowania. Przede wszystkim usunąłbym z niego widełki do podtrzymywania portafiltra -- tylko przeszkadzają w równomiernym dozowaniu...

O to to to... i potem jeden z drugim dwuleworęczni leniwcy wypisują bzdury że Mazzer sypie po okolicy. A weź kolbę w garść i popracuj przy samym wylocie to żadne jeże w korkach nie będą konieczne.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5361 dnia: 08 Listopad 2018, 23:53:40 »
A spróbuj chociaż takiego jeża w korku. Ja się zaskoczyłem. Też niedowierzałem.

Offline Cannabis Arabica

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Aeropress w IMS Superfine, Phin 200, Hario Woodneck 480, Hario TCA-5
  • Młynek: Comandante MK3, Concept KM5120, Hario Mini Mill
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5362 dnia: 09 Listopad 2018, 23:36:18 »
Niezmiernie się cieszę, że załapałem się na Autunno, bo to największy sztos, jaki miałem do espresso od czasu Summer!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5363 dnia: 10 Listopad 2018, 09:50:21 »
Zabraliśmy paczkę Autunno na urlop. Sprawuje się świetnie także w przelewie z V60 oraz jako Cold Brew. Wkrótce kolejna partia pojawi się w sklepie. Jeśli aromat leśnych jagód kojarzy się nam z naturalnymi Etiopiami, to jesienna mieszanka mogłaby takie Etiopie z powodzeniem zastąpić...

Popijam teraz pierwszy kubek po powrocie. Drip V60, jak zwykle 20g/330ml/94 stopnie, ok. 3 minuty. Kawa to REDrip czyli jaśniejsza wersja RED. Bardzo przyjemna -- polecam.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5364 dnia: 10 Listopad 2018, 10:41:39 »
Widać różnicę nawet w przelewie i mleku w stosunku do innych, jakiś taki fajny mlecznej czekolady posmak.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2018, 10:45:09 wysłana przez tom517 »

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5365 dnia: 10 Listopad 2018, 11:15:22 »
Jest nadzieja na Chocolate Wave ?

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5366 dnia: 10 Listopad 2018, 12:01:58 »
Jasne, Antonio właśnie zaczyna palenie :-)

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5367 dnia: 10 Listopad 2018, 14:29:50 »
 Dziękuję ;-) Zamówię w przyszłym tygodniu .

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5368 dnia: 11 Listopad 2018, 21:26:02 »
Niezmiernie się cieszę, że załapałem się na Autunno, bo to największy sztos, jaki miałem do espresso od czasu Summer!

Bardzo dziękuję za pochwałę: rzeczywiście kawa od Miriam Elisabeth Peres i od Juana F. Saldarriaga wydają się idealnie do siebie pasować. Mamy już świeże palenie tej mieszanki i myślę, że będziemy się mogli nią cieszyć także zimą. Oprócz Autunno i El Encanto solo, Miriam w wersji drip oraz espresso w sklepie pojawiła się moja ukochana La Claudina lot 3 od Juana F. Saldarriagi z Antioquii. Wydaje się, że jesień upłynie nam pod znakiem świetnych naturali. W temacie Etiopii zrobiłam dzisiaj pewien eksperyment: wypaliłam Mulish, która jest słodka i owocowa, ale nieco "jednostronna" aromatycznie z 20% dodatkiem etiopii Reko. Palenie wyszło świetnie: w tle Mulish pojawiły się tak bardzo pożądane nuty kwiatowe: czerwień dojrzałych i lepkich owoców splotła się z lżejszą "złocistą nutą" cytrusów czy miodów. Jutro ustawiam cupping różnych etiopskich naturali, w trakcie którego zadecydujemy, czy będziemy w dalszym ciągu palić Mulish czy  sprowadzimy inną Etiopię. Ciekawa jestem Państwa refleksji.

Z kwaskowatych i cytrusowych kaw o nutach kwietnych polecam nieodmiennie Nyakabugi, która świetnie pachnie i jest  naprawdę "wykwintna", "czerwono-porzeczkową" Mihuti a także bardzo aromatyczą i słodką Rwandę Remera. Do sklepu wchodzi także ostatnie palenia ASOP TOP Lot oraz palenie Fazenda Ambiental Fortaleza: tym razem do espresso. Zapraszam!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5369 dnia: 14 Listopad 2018, 14:29:29 »
także bardzo aromatyczą i słodką Rwandę Remera
Właśnie wypiłem cały dzbanek ;). Proces zaparzania był nietypowy. 20g/330ml/94 stopnie -- jak zwykle, ale preinfuzja 60ml trwała 2:30. Potem cała reszta wody została dolana jednym gestem. Efekt okazał się piękny, czysty, słodki. Aromaty? Może czerwone dojrzałe jabłka, winogrona, rabarbar. Jak do tej pory wszystkie Rwandy wydawały mi się do siebie podobne, tak ta jest inna :). Polecam, bo cena jest też wyjątkowa -- sprawdźcie sobie co tam google odnajduje pod hasłem "Rwanda Remera".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi