Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1526312 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5340 dnia: 02 Listopad 2018, 14:56:50 »
Strach chwalić kawę (3*), patrzę przed chwilą były 0,5 kg, już nie ma. W sumie już nic nie ma, ale na szczęście byłem tym ostatnim :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10561
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5341 dnia: 02 Listopad 2018, 15:11:28 »
O rany! Faktycznie nie ma. Tuzin paczek zniknął w jednej chwili. Kto to? Muszę teraz wyjechać, więc moje delikatesowe kawki pojawią się w przyszłym tygodniu, chyba że jeszcze dziś zdążę...


Offline Karlos

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Roket R58 V3
  • Młynek: Fiorenzato F 64 evo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5342 dnia: 02 Listopad 2018, 18:24:16 »
Nie wiedziałem, że nowicjusz tak ożywi temat (3*)  :), ale widocznie jest naprawdę dobra skoro inni chętnie do niej wracają. Zamówiłem Ariadne i Kongo. Jak chociaż trochę opanuję temat to będą kolejne, bo rekonendacje są wyborne.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5343 dnia: 02 Listopad 2018, 20:20:08 »
widocznie jest naprawdę dobra
Jest.

Offline spokutycki

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota, V60, AeroPress + Prismo
  • Młynek: Kazak Tura 3, Aergrind
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5344 dnia: 05 Listopad 2018, 11:16:19 »
Aeropress jest super narzędziem. Ostatnio używałem go tylko z Prismo, z ciekawości. W połączeniu ze standardowymi, papierowymi filtrami daje fajny efekt. Bardzo smakowała nam, zaparzona w taki sposób moja mieszanka *3* (Three stars) -- 20g/60-70ml wody, zmielone jak do espresso, 2 minuty mieszania...

Dlaczego na to nie wpadłem? Tandem prismo + filtr stosowałem do "zwykłej" kawy, ale aeropresso z *Reko*:) Kwiatki tak bosko wyciągnięte...

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5345 dnia: 06 Listopad 2018, 20:07:45 »
Żeby nie zakładać nowego tematu podłączę się  z podziękowaniami za szybką realizację zamówienia :) wczoraj złożyłem zamówienie u Mastro Antonio na kawę Ariadna,Miriam Elisabeth oraz Los Alpes ,a dziś rano miałem już to wszystko w domu. ;) Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką przesyłkę.


Ja jestem w dalszym ciągu nowicjuszem w parzeniu espresso /chyba jeszcze długo nim będę  . Eksperymentuję cały czas na kawach od MA  :) przeczytałem na forum całą skarbnice wiadomości "pomóż mi robię espresso" ale to wszystko teoria,a praktyka mówi swoje. Zrobiłem co najmniej z 30 kaw espresso, z tego może dwie były do znośnego wypicia. Nie mniej jednak, na razie się nie poddaję i będę  walczył z wszelkimi kwasami.

Pozwolę sobie dołączyć kilka kaw zrobionych w Nowej Zelandii przez mojego syna.

Kawa zostały zakupiona u Mastro Antonio: Ariadna,Ariadna+ , El Encanto i Kenia Nyakabugi - były bardzo chwalone przez syna  ;) niestety , koszty wysyłki nie pozwalają na częste prezenty .

Niżej - sklep  Rocket,kawiarnia oraz serwis na zapleczu w Auckland :)
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2018, 20:15:08 wysłana przez ZELAND »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10561
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5346 dnia: 07 Listopad 2018, 07:44:59 »
Zawartość filiżanek wygląda całkiem apetycznie :). Myślę, że jedynie współpraca z młynkiem może być źródłem problemów. Mazzer ze swoim świetnym ale "ręcznym" dozownikiem wymaga specjalnego traktowania. Przede wszystkim usunąłbym z niego widełki do podtrzymywania portafiltra -- tylko przeszkadzają w równomiernym dozowaniu...

Z zupełnie innej filiżanki: czy ktoś próbował już tego świetnego blendu?
-->> Autunno -- blend jesienny. Okazał się genialny w metodach przelewowych. Aromaty? Leśne jagody i czekolada :).

W "przelewkach" doskonałe są Kenie. Jeśli jeszcze nie znacie, to polecam -- Nyakabugi to po prostu obłędnie dobra kawa. Nie bez kozery nr 1 na ostatnim cuppingowym starciu.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2018, 08:59:13 wysłana przez Antonio »

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5347 dnia: 07 Listopad 2018, 11:39:57 »
Autunno dość szybko się kończy, niesamowite-zapach obłędny, smak również.

Z nieco innej kategorii polecam afrykańskie kawy myte. W tej chwili na półkach są Rwanda Remera, w sumie moja ulubiona doskonała na ciepło, ale chyba jeszcze lepsza przygotowana na zimno, niesamowita Etiopia Reko, oraz obie Kenie, które mogłabym pić cały czas!

Do sklepu wszedł blend do drippera z Kolumbii Los Alpes-obróbka red honey, oraz Pacamary El Manzano, jest łatwy miły i przyjemny, znajdziecie go pod nazwą "Easy Drip". Jest w rewelacyjnej cenie, tak jak brazylijski Bob-o-Link--->25 zł/250g!
Nowością jest również REDrip, mieszanka dwóch kaw naturalnych Brazylii Jaguary, oraz Hondurasu Miriam Elizabeth Perez. Ta kawa wypalona jest nieco ciemniej niż Eli mieszanki do drippera, ale równie ciekawa, można wyczuć sporą dozę czekolady przeplataną z owocami.


Zapraszam na zakupy

https://mastroantonio.pl/Do-przelewania-c25


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5348 dnia: 07 Listopad 2018, 13:43:30 »
Pani Dorotko , dziękuję za szybką realizacje mojego zamówienia. :)

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5349 dnia: 07 Listopad 2018, 13:45:13 »
Proszę uprzejmie, polecam się na przyszłość. Bardzo się cieszę, że kawy smakują [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Halik

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5350 dnia: 07 Listopad 2018, 15:27:40 »
Ekspres w drodze, więc i kawę by warto dokupić.
Jaką polecacie na pierwsze espresso dla początkującego?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10561
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5351 dnia: 07 Listopad 2018, 16:48:54 »
Espresso #1 :).

Halik

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5352 dnia: 07 Listopad 2018, 19:34:59 »
Antonio, proponujesz coś jeszcze? Za jakieś dwa tygodnie chciałbym złożyć zamówienie, gdy dokończę moje zapasy, więc chętnie bym spróbował kawy z Waszej palarni, bo jeszcze nie miałem okazji.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5353 dnia: 07 Listopad 2018, 20:20:00 »
Halik większość mieszanek jest fajnie dobranych, weź coś jaśniej i średnio palonego.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5354 dnia: 07 Listopad 2018, 23:01:22 »
Czy w najbliższym czasie pojawi się Kawa do szklanki ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi