Autor Wątek: Ascaso Uno Prof i co dalej  (Przeczytany 11492 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Maj 2021, 23:35:54 »
W Ascaso  - tak.
W pewnym momencie wątek przeszedł na nowy zakup jakim jest Carola i o niej od postu #62 jest dyskusja...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #76 dnia: 17 Maj 2021, 23:47:35 »
Trochę zbłądziłem, ale z Carolą było podobnie. To klasyczny model, który większość uznanych firm miała w ofercie. To znaczy, z tradycyjnym bojlerem o pojemności 0,75 l, bez HX-a. A sterowanie temperaturą, to kiedyś termostat, obecnie PID. Miałem nawet takiego Juniora Vibiemme, zastąpiłem go Steelem Ascaso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Maj 2021, 05:49:49 »
Produkowano je gdzieś do 2015 roku, kiedy bojler został zastąpiony termoblokiem

TB i e61?
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Maj 2021, 10:01:02 »
Produkowano je gdzieś do 2015 roku, kiedy bojler został zastąpiony termoblokiem

TB i e61?
Nie. @WS sugerując się tytułem wątku pisał o Ascaso. Ja o Caroli. Wyjaśniło się to w postach #74-76. Dopiero gdy @WS napisał o termobloku zorientowałem się, ze każdy z nas mówi o innym ekspresie...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Maj 2021, 16:53:49 »
Aaaa.. mnie system z rana przekierował na trzecią stronę, nie czytawszy czwartej. To się do dogadali :D
》tertium non datur《

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Maj 2021, 16:56:17 »
Krótka uwaga co do Ascaso: były wersje z bimetalem (czyli bez jakiejkolwiek elektroniki), później pojawił się prawdziwy PID (z własnym wyświetlaczem), a później wersja z mikroprzełącznikami. Czy był to PID, to nie wiem, ale na pewno nie był to prosty regulator - miał wbudowaną jakąś inteligencję - np. włączał na chwilę pełną moc po rozpoczęciu ekstrakcji.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ascaso Uno Prof i co dalej
« Odpowiedź #81 dnia: 20 Maj 2021, 12:12:59 »
@MarcinK Cudowna maszyna, aż dziwne, że tak rzadko polecana na forum. Swoją drogą jak porównanie do Ascaso?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi