Autor Wątek: Mieszanki do espresso  (Przeczytany 11808 razy)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Listopad 2020, 15:42:33 »
Jako że pojawiła się opcja allegro smart za darmo dla studentów, wziąłem sobie za cel wytestowanie większości kaw z Palarni Blue Orca. Na pierwszy ogień poszła mieszanka https://allegro.pl/oferta/kawa-la-storia-gusto-delicato-1kg-swiezo-palona-9866988614?snapshot=MjAyMC0xMS0yM1QxNTo1NDowNC40NzRaO2J1eWVyOzNhMmZjOTA1ZWRlZTNmZWRmNzI1OGQ1MThmNTRjMTFkZTlkZDlmZmNlM2UzMTUyZTU1NTAyNWNjZTkwYmI3YzA%3D Blend zawierający 20% robusty. Będzie to moja ostatnia przygoda z tą kawą, w espresso jest płaska w smaku a przy mlecznej jest przyjemnie orzechowa, w sumie to czego oczekiwałbym po kawie za 40zł

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Listopad 2020, 23:55:46 »
Z "tanich palarni" na allegro - tylko Santos ;) ze świadomoscią, że pijesz kawę za 40zł i spodziewasz się że bedzie lepsza niż Woseba i Lavazza - wtedy się nie zawiedziesz - cokolwiek innego - Eurocafe bije na głowę a cena podobna...

przeszedłem juz i blueorcacafe i czrnakawka - i santos do przelewów - sprawdza się - reszta... jak piłeś kawy od Gorana - zadaj sobie pytanie czy warto ;)
Never Give UP †

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Listopad 2020, 00:35:31 »
@jakub_stanecki Piłeś blendy od LaStoria ?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Listopad 2020, 00:46:56 »
@jakub_stanecki Piłeś blendy od LaStoria ?
Nie - ale kilka kaw z czarnakawka i z blueorcacafe - i wniosek jedne - Santos tak - bo za 40zł nic lepszego nie dostaniesz - cała reszta - jakbym miał dopłacać - wolę coś sprawdzonego
Akurat ten blend jest w dobrej cenie - ale z w/w palarni - i tak napisałem - ich kawy do 50zł - bronią się ceną - są warte tyle ile kosztują!!! i bardzo je polecam na początek - są zdecydowanie lepsze do nauki espresso na nowym sprzęcie niż kawy marketowe w podobnej cenie czy droższe a także sprawdzają się np. w przelewach w biurze - gdzie "wszyscy" twierdzą, że Lavazza to ta "lepsza kawa" ;) natomiast nie widzę żadnego sensu kupowania ich gdy już poznasz jak smakuje naprawdę dobra kawa - jeśli możesz kupić kawy u Gorana w podobnej cenie jak te droższe z w/w palarni i im podobnym

Dodam jeszcze, że to co mnie przekonało do "zmiany" przekonań - to bardzo nierówna jakość kawy - raz była naprawdę świetnie wypalona, innym razem - ciężko było uzyskać poprawne espresso, kolejnym razem znowu całkeim ok - a potem znowu loteria...
Nie przeszkadza mi to w Mellita Aroma Fresh w szkole ;) ale... przeszkadzało mi w espresso :D
Never Give UP †

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Listopad 2020, 11:01:26 »
Rownież piłem kawy z Czarnej Kawki, jendnak te mi w ogole  nie posmakowały. Jako że nikt tego nie pił myślę że warto spróbować i dać znać czy któraś jest lepsza od innych pomimo ze to dośc subiektywne. Sam najcześciej zamawiam u Gorana i smakowała mi wiekszość jego wypałów, jednak La Storia to segment kaw praktycznie dwuktrotnie tańszych i chce dać im szanse, pomimo że nie mam większych oczekiwań

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Listopad 2020, 11:11:30 »
Jako że nikt tego nie pił
Myślę że pili, tylko się nie przyznają   :evil:
Pomijając subiektywność smaku, przy losowej jakości kawy czy jej wypału, to mija się z celem.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Listopad 2020, 11:12:25 »
Dante kiedyś napisał - "Lasciate ogni speranza". Te słowa pasują do poszukiwań tanich i jednocześnie dobrych kaw.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Listopad 2020, 11:40:35 »
"Lasciate ogni speranza"

👍
》tertium non datur《

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Mieszanki do espresso
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Listopad 2020, 14:15:53 »
Nie jest to jakość speciality lecz kawa jest dobra i na pewno sa wsrod nich lepsze i gorsze

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi