Autor Wątek: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna  (Przeczytany 11702 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Wrzesień 2017, 21:09:06 »
No właśnie, mi też szybciej wyjdzie kwas z kolby niż z kawiarki.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Wrzesień 2017, 23:26:27 »
Też mam od kilku tygodni kawiarkę i jestem nią zawiedziony
Dziwne, ja jestem bardzo zadowolony jak i większość znanych przeze mnie osób.

Może kawy mam nieodpowiednie, bo wszystkie do przelewów.

A co do klarowności, to po zastosowaniu filtra z aeropressu napar był klarowny, ale jeszcze kwaśniejszy.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2017, 23:29:34 wysłana przez pistolero »

Offline greydon

  • Wiadomości: 7
  • Młynek: Severin KM3783
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Wrzesień 2017, 08:53:24 »
Zakupiłem w markecie jakiś najtańszy french press i nie powala jeszcze na kolana ale jest już lepiej. Smak i zapach który wcześniej określiłem jako ziemisty i goryczkowy to dochodzę do wniosku że to chyba był po prostu aromat przypalonej kawy  :ohyda:. Prawdopodobnie moja kawiarka jest ze stali nierdzewnej zamiast z aluminium i może to jest przyczyna słabej jakości kawy. Teraz muszę jeszcze popróbować z różnymi grubościami mielenia, to może efekty już bedą zadowalające.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Wrzesień 2017, 09:00:50 »
Gdy chcesz ocenić daną kawę, zrób *zalewajkę*.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Wrzesień 2017, 10:34:34 »
Prawdopodobnie moja kawiarka jest ze stali nierdzewnej zamiast z aluminium

Jak to prawdopodobnie? Masz ją w ręku i nie wiesz? A nierdzewne też dają dobre efekty.

Offline greydon

  • Wiadomości: 7
  • Młynek: Severin KM3783
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Wrzesień 2017, 10:56:10 »
Prawdopodobnie moja kawiarka jest ze stali nierdzewnej zamiast z aluminium

Jak to prawdopodobnie? Masz ją w ręku i nie wiesz? A nierdzewne też dają dobre efekty.
Owszem, nie wiem, nie zajmuję się zawodowo skupem, ani generalnie nie znam sie na metalach :) Jeszcze jakieś pytania?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Wrzesień 2017, 11:25:23 »
Skupem nie musisz się zajmować, by odróżnić żelazo od glinu.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Wrzesień 2017, 11:26:25 »
A Google też nie masz i pewnie dwie lewe rączki?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Denim

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione v2
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Wrzesień 2017, 11:36:48 »
Witam wszystkich. Dopiero zaczynam swoją przygodę z lepszymi kawami. Docelowo zamierzam kupić jakis niedrogi ekspres kolbowy, jednak po trafieniu na  to forum, postanowiłem zrobić to po bożemu, czyli  najpierw zaopatrzyć się w dobre ziarna i młynek. Tak więc zakupiłem Severina KM 3873 i ziarna Mujeres z Eurocafe. Póki co odkładam pieniążki na kolbę, ale za nim to się stanie chciałbym już teraz nacieszyć się nowym zakupem. Z przyrządów do parzenia kawy obecnie mam tylko kawiarkę (jakiś noname za 30 zł). No więc cały podekscytowany zacząłem ją parzyć i tutaj wielkie rozczarowanie. Próbowałem parzyć na stopniu mielenia 1,3 i 6 z zimną wodą jak i 2 minuty odstaną po zagotowaniu przy jak najszybszym zdjęciu jej z palnika po ekstrakcji i kawa nie różni się niczym od marketówek które piłem z tej kawiarki wcześniej. Ze smaku to czuję tylko silną goryczkę, zapachu to chyba tylko ziemisty, niezbyt intensywny (ogólniejakikolwiek aromaty są słabo wyczuwalne). Ziarna tej kawy pachną świetnie, ale sama kawa po zaparzeniu już nie. Zakładam oczywiście, że albo ja robię coś źle, albo moja kawiarka nie nadaje się do niczego. Czy w takim przypadku powinienem zakupić jakieś nowe urządzenie? Póki co nie uśmiecha mi się wydawać około 100 zł na Bialetti, skoro i tak odkładam na kolbę. Polecilibyście jakiś inny sposób na zaparzenie kawy, który będzie tani i efekt będzie zadowalający? Pozdrawiam

To zależy od kawy ale raczej wina młynka musisz kupić taki za 3k bo tutaj nikt nie używa tańszych ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa z kawiarki - nie taka jak powinna
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Wrzesień 2017, 12:20:31 »
Po co ta ironia? Robię kawę w kawiarce młynkiem produkcji Czechosłowackiej z poprzedniej epoki i wychodzi smaczna. Może to po prostu brak umiejętności i obycia ze sprzętem. Kolega już ma podejrzenie, że przypala kawę podczas gotowania. Ale nie, trzeba walnąć kiepską ironią i podważyć wiedzę obecnych tu na forum.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi