Autor Wątek: Słodzenie kawy..., jestem za...  (Przeczytany 43208 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #90 dnia: 10 Listopad 2014, 11:43:51 »
Zrozumiałeś mnie w drugą stronę, nie wiem gdzie jest granica, ale dla mnie kawa z cukrem czy mlekiem to i tak kawa. Podobnie z syropem, kardamonem a nawet z gałką czy kostkami lodu. Krótko pisząc - w mojej ocenie dodatki oczywiście zmieniają smak i czasem konsystencję kawy natomiast zwykle nie zmieniają jej istoty. Oczywiście nie dotyczy to np. ciast nasączanych kawą, czy pucharka lodów z odrobiną espresso, ale jak pisałem nie wiem czy da się stawiać  sztywną granicę.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #91 dnia: 10 Listopad 2014, 12:47:08 »
I ja to tak rozumiem :)

Jest czysta i są drinki. Ten podział chyba nie powinien przysparzać problemów :blue: Gdzieś pomiędzy -- można by powiedzieć, że rozmywa granice -- jest mleko, a gdzie cukier? w mleku też jest przecież cukier.

Myślę, że jeśli ktoś chce podziwiać kawę sensorycznie, to dodatki będą tylko przeszkadzać, ale jeśli ktoś chce po prostu dobrej kawy, takiej jak lubi, to niechaj pije jak lubi.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Listopad 2014, 23:38:34 »
Masz pełno wątków gdzie możesz się udzielać i nawracać niewiernych. Ale po co tutaj trolujesz śmiecisz piszesz nie na temat
Nic do Ciebie nie mam, ale jesteś śmieszny  :o
Śmiecę twoim zdaniem postem  na temat słodzenia kawy w temacie (UWAGA!) o słodzeniu kawy. Chyba, że za śmiecenie uważasz pisanie postów niezgodnych z Twoim widzimisię  :lol2:
A z tymi niewiernymi to też dowaliłeś. Nie musisz brać tak wszystkiego na śmiertelnie poważnie.

Co do granicy pomiędzy kasami a deserami, to faktycznie ta granica jest dość mglista. Taka kawa po turecku raczej Parsons jest z cukrem i to tworzy jej charakter. Co do deserów to kojarzy mi się to szczególnie z kawiarniami, które porzede wszystkim serwują kawę w wielkim pucharze z syropami, bitą śmietaną i nie wiadomo czym jeszcze. To juz typowe desery, ale wiele osób tak właśnie rozumie pójście na kawę do kawiarni.

A co slodzenia - to po prostu boli, kiedy widzę, że ktoś słodzi dripa, albo inne przelewy Parsons z jakiś mniamniusich ziarenek  >:(

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Sierpień 2020, 11:38:42 »
Wykopuję ;)
Podobno słodzenie dripa to zbrodnia. Zrobiłem więc eksperyment - dodałem 1,5 grama cukru na 100 ml naparu. Efekt? Cukier podbił owocowe smaki w kawie, stała się jeszcze bardziej wyrazista. Smakowało całkiem fajnie. I co wy na to, próbował ktoś?

Oczywiście gdyby dodać dwie czubate cukru na kubek kawy, tak jak słodzi większość ludzi, powstałby niepijalny dla mnie uklejek.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Sierpień 2020, 11:45:25 »
Dodaj trochę soli następnym razem zamiast cukru.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Sierpień 2020, 11:46:58 »
O soli słyszałem ale jeszcze nie praktykowałem.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Słodzenie kawy..., jestem za...
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Sierpień 2020, 11:51:31 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi