Autor Wątek: Ekspres kolbowy do 1500zł  (Przeczytany 2691 razy)

Offline FS670ES

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Kolba z Lidla
  • Młynek: Fiorenzato F4E Nano
Ekspres kolbowy do 1500zł
« dnia: 26 Kwiecień 2019, 08:00:52 »
Witam Was ponownie kochani "kawowicze". Długo mnie tu nie było.

Ostatni raz zakładałem wątek z zapytaniem o kolbę i ekspres w budżecie do 4000zł. Niestety zbieg niefortunnych zdarzeń sprawił, że nie kupiłem wtedy ani młynka, ani ekspresu i tak to się ciągnęło bo były ciągle inne ważniejsze wydatki po drodze. Jedyne co mi się udało to kupić marketową kolbe z Lidla i tak się męczę na niej od tamtej pory, choć rezultaty moim zdaniem osiągam lepsze niż wcześniej na kawiarce, ale do rzeczy.

Obecnie pojawił się budżet, choć sporo za mały. Zakupiłem już młynek Fiorenzato F4e Nano za 1250zł(mam nadzieję, że dobry wybór jak na tą kwotę jaką przeznaczyłem) i zostało mi jakieś 1500zł max na kolbę. Niestety żona nie akceptuje kolb używanych, więc nie zapoluje raczej na okazyjną używkę.

Obecnie na polu walki zostały : Gaggia Classic, Ascaso Basic oraz Lelit Anna PL41E.

Zależy mi żeby był zawór trójdrożny i  OPV. Fajnie też jakbym mógł potem dokupić np. lepszy prysznic, ale nie wiem czy przy tych modelach co podałem to jest takie proste ? Dopasowany tamper do sitek 57mm to chyba dostanę tutaj od forumowego kolegi o ile dobrze pamiętam.
Który z tych modeli byście najbardziej polecili, ewentualnie czy jest coś jeszcze fajniejszego w tym budżecie ? Generalnie mnie osobiście najbardziej ciągnie w stronę Lelita, a już w ogólę to w stronę Lelita PL41TEM ale nie nagnę aż tak budżetu  :(

Z góry dzięki za pomoc

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres kolbowy do 1500zł
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2019, 10:05:38 »

Offline FS670ES

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Kolba z Lidla
  • Młynek: Fiorenzato F4E Nano
Odp: Ekspres kolbowy do 1500zł
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2019, 10:20:47 »
Pokaż to dla żony np: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7514.0

Piękna maszyna, ale żonie bardziej niż na estetyce zależy żeby nie wywalić kasy w błoto. Nie znamy się na tych sprzętach, ich serwisie, dostępności części i ewentualnych naprawach. Nigdy nie wiadomo jak ktoś dbał o sprzęt i co można znaleźć w środku.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres kolbowy do 1500zł
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2019, 11:43:29 »
Z tego co się orientuję Basic nie ma OPV, a trójdrożny nie pozwala na backflush.
Na plus GC to grupa 58mm. (nieco tańsze i latwiej dostępne akcesoria), na plus Lelita mosiężny bojler (GC to aluminium) i trójdrożny z prawdziwego zdarzenia a nie plastik jak w GC.
Z częściami zamiennymi i akcesoriami jak sitka, tampery, NPF nie ma najmniejszego problemu. Za prysznicem (nie oryginalnym) musiałbyś trochę pogrzebać. (oczywiście mowa o Lelicie)
Ciężki wybór ale postawiłbym raczej na Lelita, zostanie ci jeszcze na NPF'a, ślepe sitko i Cafize.  ;)

Jeśli ci się nie pali mógłbyś też poczekać na jakąś okazję na pchlim targu, za te pieniądze można wyrwać fajny sprzęt.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2019, 12:10:15 wysłana przez k3lt »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres kolbowy do 1500zł
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2019, 12:11:02 »
(GC to aluminium)
W nowych też? Bo tam raczej coś pozminiali. Oryginalnie było aluminium, potem stal a aktualnie to nie wiem.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Ekspres kolbowy do 1500zł
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2019, 12:16:02 »
Wrócili do oryginału czyli Aluminium, ja osobiście nie zawracałbym sobie tym głowy ale dla niektórych to jest problem. Przede wszystkim woda nie ma nawet kontaktu z aluminium bo bojler jest anodyzowany.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Ekspres kolbowy do 1500zł
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2019, 20:57:03 »
Piękna maszyna, ale żonie bardziej niż na estetyce zależy żeby nie wywalić kasy w błoto. Nie znamy się na tych sprzętach, ich serwisie, dostępności części i ewentualnych naprawach. Nigdy nie wiadomo jak ktoś dbał o sprzęt i co można znaleźć w środku.

Osobiście wolałbym ten ekspres niż te, które proponujesz. KAŻDY ekspres może się zepsuć. To jest urządzenie w którym panuje dość spore ciśnienie i temperatura ponad 100°C. Nowy ma przewagę bo ma gwarancję 24 miesiące. To szybko mija i naprawa w Twoim przypadku będzie po gwarancji równie kłopotliwa co używki. Jednak jeśli małżonka jest nieprzekonana do używki, kup tego Lelita. Jakoś tak z tych propozycji najbardziej do mnie przemawia.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi