Autor Wątek: Fachowa porada potrzebna od zaraz, przez zakupem docelowego ekspresu.  (Przeczytany 1477 razy)

Offline Wildstar

  • Wiadomości: 2
Dobry wieczór wszystkim.  :szampan:  Chcę kupić ekspres z "bajerami". Mam na myśli z regulacją temperatury i profilowanym ciśnieniem, który umożliwi mi wykrzesanie jak najlepszego smaku robiąc espresso.
Interesują mnie dwa aspekty:
1/ Preinfuzja, jako wstępne namaczanie. Jej wpływ na smak wynikający z zastosowania różnej ilości g w sitko i jeszcze jej wpływ na smak podczas zmiany  temperatury zaparzania która może być ściśle związana z przepływem ml. wody  przez zmielone ziarno.
2/ Zmiana ciśnienia pod koniec ekstrakcji, np. z 9 na 6 bar. Jakie powinno przynieść to korzyści lub straty w smaku espresso na przykładzie zastosowania różnych stopni palenia ziarna.

Docelowo chciałbym kupić Dosatrona.   :szampan:
ZBANOWANY, tak trzymać. Gratulacje moje szczere składam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Fachowa porada potrzebna od zaraz, przez zakupem docelowego ekspresu.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2019, 20:43:41 »
Watek do powitań mamy gdzie indziej ;). Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, masz na myśli ekspres "gastronomiczny". Moje ekspresy z profilowaniem ciśnienia są niewielkie, ale działają fantastycznie. Jeden w zasadzie zawsze daje espresso doskonałe, kremowe, gęste --> Kazak Rota. To profilowanie ciśnienia jest tutaj bardzo namacalne. Myślę, że żaden gastro-ekspres nie ma aż takiej funkcjonalności w tej dziedzinie...

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Fachowa porada potrzebna od zaraz, przez zakupem docelowego ekspresu.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2019, 20:51:13 »
A ja myślę że nie należy karmić...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Fachowa porada potrzebna od zaraz, przez zakupem docelowego ekspresu.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2019, 21:46:19 »
A ja myślę że nie należy karmić...
...Tediego?

Offline Wildstar

  • Wiadomości: 2
Odp: Fachowa porada potrzebna od zaraz, przez zakupem docelowego ekspresu.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2019, 23:05:04 »
Watek do powitań mamy gdzie indziej ;). Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, masz na myśli ekspres "gastronomiczny". Moje ekspresy z profilowaniem ciśnienia są niewielkie, ale działają fantastycznie. Jeden w zasadzie zawsze daje espresso doskonałe, kremowe, gęste --> Kazak Rota. To profilowanie ciśnienia jest tutaj bardzo namacalne. Myślę, że żaden gastro-ekspres nie ma aż takiej funkcjonalności w tej dziedzinie...

 W gastro ekspresie profilowane cisnienie kosztowało mnie w porywach 150 zł. Działa doskonale.
Co do tematu, temat jest o wpływie zmian ciśnienia (przepływ wody) jak i temperatury podczas ekstrakcji kontra uzyskany smak.
Prościej, jak manewrować ciśnieniem, żeby przynosiło lepszy smak espresso niwelując nadmierną goryczkę jak i kwasowość.
ZBANOWANY, tak trzymać. Gratulacje moje szczere składam.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Fachowa porada potrzebna od zaraz, przez zakupem docelowego ekspresu.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2019, 08:26:15 »
A tam zaraz gastronomiczne. Lelit PL162 Bianca np za pół ceny LM Linea Mini.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi