Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1534169 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4020 dnia: 01 Listopad 2017, 22:45:54 »
Antonio nie jest Harpagonem:

http://samequizy.pl/wp-content/uploads/2016/01/filing_images_0b1923043634.jpg

https://www.ticketpro.cz/public/ba/c3/8a/602559_314061_resized_500x486_harpagon.jpg

Zmieniając odrobinę temat zapytam ,czy ilustracje Dalego do  "Alicji w krainie czarów" kojarzyć się mogą z "Synestezją"?

http://kulturawplot.pl/2013/01/02/salvadore-dali-ilustruje-alicje-w-krainie-czarow/

Jeśli tak lub nie to DLACZEGO?  :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2017, 22:54:46 wysłana przez Elka »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4021 dnia: 02 Listopad 2017, 03:23:04 »
Ta Sara ma piękne oczy, ale jest przerażająco chuda.

Jakże mogłyby nie kojarzyć się te ilustracje Salvadora z synestezją. Określiłbym je wielowymiarowo przenikającą się impresją.

Co do pytań, to odpowiedź starałem się aby było może trochę mniej dosłowna. Za to wybrane z własnych zdjęć.

Głowa Mastro Antonio
https://photos.app.goo.gl/vFIwavBN1HupbP492

i kwiat Synestezji
https://photos.app.goo.gl/rZNmJ2lCS1CIniYt1

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4022 dnia: 02 Listopad 2017, 08:25:10 »
Krystianie, przepiękne rzeczy robisz  :brawa:
Zdradzisz, jakie to zwierzątko? :-) Jeżyk?
Jaka to technika?

Patrząc na Twoją interpretację  Synestezji, nie jestem zaskoczona kolorystyką. Ona przewija się niezwykle  często: i w sugestii @piomica dotyczącej maciejki, i częściowo  w motywie passiflory @szczympka a także w moich własnych myślach.

W ilustracjach Dalego, oprócz piękna i klimatu całości i koloru, moja uwaga skupia się na postaci Alicji. Kiedyś, na wystawie prac Dalego we Włoszech widziałam taką rzeżbę:

http://galerie-kellermann.de/wp-content/uploads/2014/03/Salvador-Dali_Alice-im-Wunderland.jpg

Zastanawiałam się,czy jej nie użyć w charkterze logotypu..To tylko jeden z pomysłów. Bardzo jestem ciekawa, co myślicie.. Oczywiście postać uległaby pewnej metamorfozie.

Tu jeszcze raz Alicja na tle górskiego krajobrazu:

http://sztukatulka.pl/files/2012/02/al2.jpg

Co do Sary, miałam na myśli jej ostatnie zdjęcie: reklamę  salonu fryzjerskiego: w czerwieniach i z czerwonym kwiatem  :kwiat:
Sara jest piękna i mądra: była na warsztatach baletowych w Polsce i tam ją poznałyśmy.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 08:33:06 wysłana przez Elka »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4023 dnia: 02 Listopad 2017, 09:12:35 »
Alicji
Ona pijała herbatę z Szalonym Kapelusznikiem. Nie kawę.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4024 dnia: 02 Listopad 2017, 10:25:18 »
Niby tak. Gdybyśmy jednak nie obejrzeli kolekcji ilustracji, na pewno skojarzylibyśmy rzeźbę z Alicją? :-)

Ja mam chyba bardzo beztroski stosunek do sztuki: działa na mnie forma i podświadomy przekaz. Tak zwana "anegdota" jest dla mnie całkowicie drugorzędna. Mnie się ta postać kojarzy z "wewnętrznym dzieckiem"  każdego z nas:  z zabawą. Wielu osobom kojarzy się ze snem, w którym możliwe jest wszystko.

Ponieważ to już druga uwaga o herbacie, będę musiała zrezygnować..
Przyznaję, że z dużym żalem..

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4025 dnia: 02 Listopad 2017, 10:49:16 »
Dziękuję bardzo za miłe słowa. Jakie to zwierzątko każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Zwierzątko to jest wytworem naszego umysłu. Technika jest włąsna i jest moją interpretacją heliografii, tyle że w wersji cyfrowej.

Drugie zdjęcie jest po prostu zdjęciem makro.

Co do Sary, to nie wątpię, że jest piękna, choć widać bardzo wyraźnie obojczyki na tym zdjęciu. Jest to coś co mnie w balecie przeraża, zdaję sobie sprawę iż jest to nieustająca walka z grawitacją.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4026 dnia: 02 Listopad 2017, 11:11:05 »
Krystianie, Sara po prostu jest filigranowa, ma drobne kości. To zaleta w balecie, bo w pas de deux ktoś ją musi przecież podnieść..
Na spektaklu dyplomowym Jeziora Łabędziego Sara była Odylią-Odette. Sara jest piękna, popatrz:

https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/project_modules/1400/8160bc45553143.5834bdb8647bb.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-mjwT6HembqU/WDb00yM45wI/AAAAAAAEv_A/TD6DNA6gXtANyTuAVMRDLbeg9mLHb0hLQCJoC/w1400-h2100/Sara%2BGison%2Bsession%2Bby%2BFederica%2BCapo-2016-03.jpg

« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 11:16:42 wysłana przez Elka »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4027 dnia: 02 Listopad 2017, 12:13:00 »
Jak pisałem, w jej urodę nie wątpię. Sam jestem chudy i aktywność ruchowa zawsze była dla mnie czymś koniecznym do życia. Ta wybitna smukłość baletowa jest jednak dla mnie na granicy akceptacji pod względem moich prywatnych standardów. Oczywiście są to pewne uwarunkowania przynależące do baletu i tej formy ruchu.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4028 dnia: 02 Listopad 2017, 21:16:36 »
Wydaje się, że sondaż dotyczący wizualizacji Mastro Antonio i Synestezji został zakończony. Bardzo dziękuję uczestnikom dyskusji za zaangażowanie i   bardzo  cenne wskazówki  :poklon: :kwiat:

W przyszłym tygodniu pojawią się obiecane nagrody dla członków naszego panelu dyskusyjnego.
Pracowałam ostatnio mniej ze względu na "kryzys jesienny". We wtorek do pieca trafiła Etiopia  Aricha, która towarzyszyć nam będzie przez czas dłuższy. Pierwsze palenie jest zawsze "przymiarką" do nowego ziarna. Aricha z 30.10 sprawdzi się przede wszystkim w espresso i zaparzana w ten sposób będzie miała typowe dla etiopskiego naturala aromaty (sporo owoców oraz ledwo wyczuwalną nutkę czekolady)  a także ciekawą,winną kwaskowatość. W dripie jest odrobinę dla mnie za ciężka,więc muszę popracować nad krzywą. Jeśli ktoś szuka  ciekawego naturala pod przelewy, bardzo polecam Salvador Caturra z plantacji El Divisadero. Osobiście jestem zafascynowana tą kawą.Wypaliłam ją odrobinę jaśniej,niż poprzednio, pragnąc  zupełnie wyeliminować goryczkę.

Eksperymentalnie zupełnie inaczej poprowadziłam krzywą dla Kostaryki Finca Licho: wyszło bardzo kwiatowo,lekko, z wyrażną i bardzo przyjemną   kwaskowatością. Na półkach czeka też chwalona przez wiele osób Kenia "Slopes of 8". Kolejna wersja Juicy (Kolumbia Fernandez Cauca + Kenia Muthingini AA) zaparzy się nie tylko w przelewie, ale także w espresso. Palenie Honduasu Ceiba z 30.10 jest dedykowane do "owocowego espresso". Sądzę, że w tej formie kawa ta ma spory potencjał.

Ciekawa jestem,czy ktoś próbował już Las Lajas Black Honey i jakie są refleksje?  :szampan:
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2017, 21:20:16 wysłana przez Elka »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4029 dnia: 03 Listopad 2017, 01:44:19 »
chwalona przez wiele osób Kenia "Slopes of 8"
Też pochwalę. Wszystko czego oczekujesz od Kenii, a bałeś się zamówić ;)

Ciekawa jestem,czy ktoś próbował już Las Lajas Black Honey i jakie są refleksje?
Zacznę od końca i będzie to w sumie nudny wywód techniczny, czyli kolejna odsłona pt. woda ma znaczenie

Najpierw przypomnę moją obecnie ulubioną technikę:
11-11,5g zmielone zgodnie ze standardem SCA na cupping, czyli 22 komendant liczony od zatrzymania, nie na maksa skręcony. Temperatura 93°C.
Zalanie jak na cupping -- dynamicznie. Po 3 minutach łamię kożuch. Czekam do 4 minuty. Zlewam napar znad fusów do V60.

Całość 6 minut. V60 I dzbanek trzeba rozgrzać, bo po takim czasie i przelewkach kawa jest przestudzona.

Metoda jest bardzo powtarzalna, wyciąga z kaw wszystko co trzeba i nic czego nie trzeba.


Wracając do Las Lajas
Najpierw zaparzyłem przy użyciu wody z makro -- Aleksandria (ujęcie obok primavery) ~160ppm.
Hmm. Trociny? karton? Przecież to nie jasna robusta.
Powtórka przy użyciu Kryształu ~50ppm. Wow, ależ herbatka, całe honey wyszło na wierzch!

I nie chodzi mi, że Kryształ super, a Aleksandria be. Slopes of 8 na Aleksandri była git, a na Krysztale jest sok z cytryny ;)
Eh, ta kawa -- nigdy nic nie wiadomo.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2017, 01:46:39 wysłana przez donkiszot »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4030 dnia: 03 Listopad 2017, 07:55:00 »
200ml zabrakło ;)

Offline sunday

  • Wiadomości: 9
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4031 dnia: 03 Listopad 2017, 09:46:48 »
Bogusławie,tak przeprowadzamy się na południe Polski.  Teraz staramy się zebrać na to środki.  Zamieszkać mamy w Starym Gierałtowie: obok Straży Pożarnej  ;). W jedną stronę droga wiedzie na Trzy Siostry, Łysiec, Czernicę ł a w drugą na Zamek Karpień, do Karpna, do Czech.. (i do karczmy  :piwko:).

Chatka na Śnieżniku jeszcze funkcjonuje? A co z piecem w niej? Stare wspomnienia...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4032 dnia: 03 Listopad 2017, 10:22:47 »
No właśnie tej chatki jeszcze nie znaleźliśmy. Mamy to w planie :-). Jeśli chodzi o miejsca bez znaków, to w ścisłym masywie Śnieżnika byliśmy na Młyńsku i kiedyś zabłądziliśmy nad Lejami :-)

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4033 dnia: 03 Listopad 2017, 10:33:47 »
A ja pije Miriam Elisabeth i jestem w szoku ze ta kawa posiada tyle kwasowosci w sobie z kawiarki  jest okropna z dripa duzo lepiej ale spodziewalem sie czegos innego . Moze ktos zna dobry sposob parzenia by ta kawa smakowala bo na razie jest fatalnie
Punks not dead just sucks now !

Offline PanDemonium Mężczyzna

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: R58, Moccamaster, V60, Kalita, APress, Baletti
  • Młynek: Olympus 75E, Iron ❤, Svart, Skerton, Slim
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #4034 dnia: 03 Listopad 2017, 10:43:34 »
@LasLajas - próbowałem V60 i Aeropress. V60 rao, 20/300, 45s bloom-2:35 total. Wychodziła za intensywna, drażniąca. Aero inverted, podwojny filtr, 12/180, 1:30+20s plunge - lepiej. Natomiast metoda donkiszota... rewelacja. Klarownie, słodko, brzoskwiniowo-malinowy posmak. Super.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi