Autor Wątek: Tabletki odtłuszczajace do głowic Philips CA6704/10 a Saeco CA6704/99  (Przeczytany 1577 razy)

Offline chmielik

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Philips LatteGo EP5335/10
Witam , mój ekspres to Philips LattrGo EP5335/10. Chcę odtłuścić głowicę zaparzającą . Zgodnie z instrukcja powinienem użyć tabletek Philips CA6704/10. Tu moje pytanie , ponieważ posiadam tabletki Saeco CA6704/99 czy mogę tych użyć ?. Wydaje się że firma ta sama jak i oznaczenia tabletek podobne. Rozmawiałem za chat-cie z pomocą techniczną Philipsa , twierdzą że powinienem kupić tabletki philipsa a te od seaco będą nie odpowiednie dla mojego ekspresu. Moje odczucie po rozmowie było takie że człowiek nie wie albo coś kręcą , jasno się nie wyrazili tylko link do produktu przesyłali , oczywiście  z tabletkami Philipsa. Czy jest jakaś różnica miedzy tymi tabletkami ?. Są przecież też tabletki np.Urnex Cafiza  , napisane że do wszystkich modeli ekspresów automatycznych. Jak to z tym jest ?.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Tabletki odtłuszczajace do głowic Philips CA6704/10 a Saeco CA6704/99
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2019, 17:05:07 »
W przypadku Jura to znaczenie ma kształt tabletki, szybkość rozpuszcza is.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline chmielik

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Philips LatteGo EP5335/10
Odp: Tabletki odtłuszczajace do głowic Philips CA6704/10 a Saeco CA6704/99
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2019, 08:29:54 »
Już wiem . Sam odpowiem na to pytanie, może komuś się przyda.  Konsultant Philipsa na Chat-cie ściemniał że muszą to byś tabletki Philipsa do ekspresów Philipsa.Dowiedziałem się u techników Philipsa że to dokładnie to samo. Z punktu widzenia ekonomicznego to z tych dwóch  warto kupić tabletki saeco , jest ich 10 szt  a w Philipsie 6 szt. Z powodzeniem można również stosować tabletki Urnex Cafiza czy Seltino które jeszcze bardziej się opłaca. Wszystko to samo , mają odtłuścić głowicę i to robią.

Offline Hilderyka

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ascaso Dream
  • Młynek: C40 MKIII
Odp: Tabletki odtłuszczajace do głowic Philips CA6704/10 a Saeco CA6704/99
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2019, 12:55:49 »
Są różnice, jeśli chodzi o skład (załączam, gdyby ktoś chciał przestudiować), ale produkty te obliczone są na ten sam efekt. Przy wyborze również kierowałabym się kryteriami ekonomicznymi.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi