Autor Wątek: Ekspres do 3500 złotych  (Przeczytany 1111 razy)

Offline Bartek1604

  • Wiadomości: 8
Ekspres do 3500 złotych
« dnia: 03 Marzec 2024, 10:50:53 »
Cześć wszystkim jestem nowy na forum. Szukam ekspresu kolbowego do 3500 złotych. W tej chwili od 3 miesięcy mam SAGE Bambino z młynkiem Timemore C3 Esp jednak nadszedł czas na zmiany. Chciałby żeby moje espresso było jeszcze lepsze. Od miesięcy czytam forum (różne wątki) i powiem szczerze że mam mentlik w głowie. Nie wiem jaką maszynę wybrać.
Ogólnie wraz z żoną pijemy po dwie kawy dziennie. Żona pije zawsze kawę z mlekiem ja espresso lub americano ale czasami też z mlekiem. Początkowo zakładałem, że wydam około 2 tys. po lekturze forum mój budżet wzrósł do 3.5 tys.
Zastanawiałem się nad Lelit Victoria lub Profitec Go. Chyba że dla moich potrzeb wystarczająca będzie Anna 41Tem a może jakiś inny ekspres?
Młynek też chciałbym zmienić pewnie wybiorę df64 lub specialita.
Z góry dziękuję za pomoc  ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2024, 12:29:51 »
W obecnej promocji z okazji DNIA KOBIET znajdziesz w tej cenie także ekspresy DREAM ONE oraz UNO Black. Młynek dobierzemy odpowiedni do ekspresu.
https://caffebarca.pl/kategoria-produktu/dzien-kobiet/
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline QnQ

  • Wiadomości: 14
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2024, 12:35:29 »
Hej obie propozycje które podałeś w pierwszym poście ta ekspresy z jedym boilerem. Takich konkretnie szukasz czy jeszcze dycyzja nie zapadła?

Offline Bartek1604

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2024, 12:38:31 »
Cześć dzięki za odpowiedź akurat te ekspresy nie podobają się żonie z wyglądu więc odpadają ;)
Decyzja jeszcze nie zapadła więc jestem otwarty na propozycję. Szukam czegoś co będzie mi dobrze służyć przez następne lata. Ogranicza mnie jednak trochę budżet :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2024, 12:44:21 »
Hej obie propozycje które podałeś w pierwszym poście ta ekspresy z jedym boilerem.
A jakie masz na myśli DB w tej cenie?
Chyba że dla moich potrzeb wystarczająca będzie Anna 41Tem a może jakiś inny ekspres
Nie, lepsze wyżej.
》tertium non datur《

Offline QnQ

  • Wiadomości: 14
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marzec 2024, 12:54:28 »
Narazie próbuje wybadać co rozważa i czego poszukuje żebyśmy mogli rozwinąć dyskusje w tym wątku pytanie czy w grę wchodzą tylko nowe czy też używane. Na olx chyba widziałem lelit Elizabeth za 3800 lub sage dual boiler. Konesso ma chyba w outlecie ten lelit Elizabeth za 4200 może jak autor pozna różnice do zdecyduje się zwiększyć budżet
A może jakiś jakoś hx? Poczekamy coś odpisze

Offline Bartek1604

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Marzec 2024, 13:05:34 »
Interesują mnie nowe ekspresy. Jeśli chodzi o budżet to 3800 jest jeszcze do przełknięcia ale nie chce też zwiększać co chwilę budżetu. Na początku planowałem wydać max 2.5 tyś teraz już 3.5 tyś. W tym tępię do końca miesiące będę myślał o maszynach za 10tyś. XD. Nie robię dużej ilości kaw dziennie potrzebuje uniwersalnej w miarę prostej i niezawodnej maszyny która pozwoli mi doszkolić moje umiejętności i wybaczy błędy początkującego.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec 2024, 13:56:54 »
Oki, Bartek o używanych nie wspomniał.
może jakiś jakoś hx?
Espresso i HX? Chcesz go na początku od razu zniechęcić?
》tertium non datur《

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marzec 2024, 14:09:13 »
Profitec Go to najbardziej renomowana marka i najlepiej wyposażony ekspres z tutaj obecnie wymienionych, o ile uda Ci się go kupić w tym budżecie. :)
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Bartek1604

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marzec 2024, 14:19:34 »
Profitec Go to najbardziej renomowana marka i najlepiej wyposażony ekspres z tutaj obecnie wymienionych, o ile uda Ci się go kupić w tym budżecie. :)

Jeszcze jedno pytanie widziałem tu na forum że go było proponowane po 3500 zł natomiast victoria jest obecnie na konesso za 3299 w listopadzie była na nią promocja 2799 zł. I tutaj moje pytanie czy opłaca się dołożyć do go czy lepiej czekać na promocję na lelit a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do lepszego młynka? Czy Równica między lelit victoria a go jest wara tych pieniędzy?
Może macie jeszcze jakieś propozycje w tym budżecie?:)
Narazie próbuje wybadać co rozważa i czego poszukuje żebyśmy mogli rozwinąć dyskusje w tym wątku pytanie czy w grę wchodzą tylko nowe czy też używane. Na olx chyba widziałem lelit Elizabeth za 3800 lub sage dual boiler. Konesso ma chyba w outlecie ten lelit Elizabeth za 4200 może jak autor pozna różnice do zdecyduje się zwiększyć budżet
A może jakiś jakoś hx? Poczekamy coś odpisze
Widziałem te Elizabeth w outlecie ale jest zbyt mocno zniszczona. Zawsze dbam o moje maszyny i jestem z tego dumny że po pewnym czasie eksploatacji wyglądają jak prawie nowe :) a tu na wstępie dostaje bardzo zniszczony produkt dlatego wolę nowe :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2024, 14:20:13 »
Targuj się. Wyślij zapytania do sprzedawców (obecni na forum) na ekspres, który Ci pasuje. Ja brałbym Profiteca.
》tertium non datur《

Offline Bartek1604

  • Wiadomości: 8
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marzec 2024, 17:42:06 »
Ok dziękuję za wszystkie odpowiedzi będę pisał i negocjował cenę.
Powiedzcie mi jeszcze jaki młynek wybrać? Czy warto czekać na df54?

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marzec 2024, 17:53:10 »
Ja też  optuję  za Profitec Go 😀
Kawał fajnej  maszyny , do tego szybko się  nagrzewa !

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marzec 2024, 18:04:13 »
A ja optuję za czymś znacznie tańszym i prawdopodobnie równie dobrym, typu AVX DB, gdzie masz SB+TB i nadal sporo taniej lub jeszcze taniej AVX TB, to jakaś 1/3 ceny tego Profiteca, espresso zrobi równie dobre. Możesz kupić u Janusza lub Michała.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2024, 18:14:22 wysłana przez MSL »

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ekspres do 3500 złotych
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Marzec 2024, 19:09:24 »
@Bartek1604 Myślę, że cena z czegoś wynika nominalna cena profiteca to 4000zł i nie jest znikąd. To lepszy ekspres pod względem budowy i ma odrobinę większy bojler. Nie spodziewałbym się większej różnicy w filiżance. Osobiście oceniłbym go za króla opłacalności single-boiler+PID. Co nie znaczy, że Victoria to słaby ekspres, również super propozycja. Co do młyna zawsze możesz oszczędzić i kupić jakaś używkę, szczególnie tutaj na forum rynek młynków jest całkiem ciekawy, ludzie często wymieniają i trafiają się tanie perełki, a młynek to prostsza konstrukcja niż ekspres więc mniejsze ryzyko.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi