Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1541702 razy)

Offline groovy

  • Wiadomości: 22
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6360 dnia: 14 Marzec 2020, 12:57:33 »
Chętnie bym kupił jakiś abonament. Policzyłem sobie, że zużywam jakieś 120g ziarna do przelewu dziennie. Jak odjąć urlopy wakacyjne, wyjazdy służbowe, wizyty w kawiarniach i takie tam, to i tak robi się ok 40 kg rocznie. Nawet jeśli z innych palarni coś dla odmiany sobie zamówię, to i tak zostanie spokojnie 30 kg. Czyli jakieś 2,5 kg miesięcznie.
Wolałbym 5 paczek po pół kilograma (ze względów eko) ale 10x250 g tez może być. Wysyłka raz  na dwa tygodnie (ale może być nawet raz w miesiącu).
Koniecznie dajcie znać (najlepiej na własnej stronie bo na forum zaglądam rzadziej) jak o czymś takim będziecie myśleli. Złej kawy jeszcze od Was nie miałem, aczkolwiek moje preferencje smakowe są nieco odmiennie i najbardziej chwalone przez Was kawy smakują mi odrobinę mniej, niż te mniej chwalone - może z wyjątkiem Pacamary, na którą czekam z utęsknieniem).
Pozdrawiam serdzecznie.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6361 dnia: 14 Marzec 2020, 13:44:15 »
Zaparzam ją w v60 metodą Antonia, temp. wody 95st.C, czas 2:45 min. 
A jakie porcje? na ile części dzielisz wodę?
Never Give UP †

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6362 dnia: 14 Marzec 2020, 15:33:43 »
Używam 22g kawy i 360g wody. Wodę dzielę na 5 porcji: 80g preinfuzja, a po 45 sek wlewam do: 170g- 230g-290g-360g. Zaparzanie w taki sposób wychodzi bardzo powtarzalnie i smacznie

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6363 dnia: 15 Marzec 2020, 10:31:11 »
Chętnie bym kupił jakiś abonament. Policzyłem sobie, że zużywam jakieś 120g ziarna do przelewu dziennie. Jak odjąć urlopy wakacyjne, wyjazdy służbowe, wizyty w kawiarniach i takie tam, to i tak robi się ok 40 kg rocznie. Nawet jeśli z innych palarni coś dla odmiany sobie zamówię, to i tak zostanie spokojnie 30 kg. Czyli jakieś 2,5 kg miesięcznie.
Wolałbym 5 paczek po pół kilograma (ze względów eko) ale 10x250 g tez może być. Wysyłka raz  na dwa tygodnie (ale może być nawet raz w miesiącu).
Koniecznie dajcie znać (najlepiej na własnej stronie bo na forum zaglądam rzadziej) jak o czymś takim będziecie myśleli. Złej kawy jeszcze od Was nie miałem, aczkolwiek moje preferencje smakowe są nieco odmiennie i najbardziej chwalone przez Was kawy smakują mi odrobinę mniej, niż te mniej chwalone - może z wyjątkiem Pacamary, na którą czekam z utęsknieniem).
Pozdrawiam serdzecznie.


Bardzo dziękuję za ciepłe słowa pod adresem naszych kaw.  Nie planujemy w najbliższym czasie żadnych działań. Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja: czy za parę dni, tygodni i miesięcy będą działać kurierzy i my sami..

Pozdrawiam serdecznie z wietrznego Kołobrzegu :-)

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6364 dnia: 15 Marzec 2020, 12:58:28 »
Po raczeniu się Kimbo 80/20 przyszła tym razem Ariadna - wreszcie :)
Dużo czekolady, też gorzkiej tym razem z  owocowym nadzieniem :ok: Nie mogę się doczekać na otwarcie mytej Kenii [emoji38]
 kawka
powoli się nawracam!! :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6365 dnia: 16 Marzec 2020, 09:23:51 »
Kenia to już zupełnie inna kategoria i zupełnie inne wrażenia.

Też dziś zaparzyłem espresso z Ariadny, palonej ostatnio, 11 marca. Jest fajna. Zaraz potem wziąłem robustę pulped natural. Espresso na początku wydaje się może, wiadomo, trochę negatywne, bo robusta ma ten swój aromat. Myślę, że z czasem on się zmienia na lepsze. W miarę opróżniania filiżanki działo się coś niesamowitego: ta kawa mnie uspokaja (od atmosfery koronaświra), ma bardzo przyjemny posmak, nawet odrobinę kwaskowatości. W sumie bardzo dobra kawa w swojej niszowej, gorzkiej kategorii.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2020, 09:28:28 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6366 dnia: 16 Marzec 2020, 12:05:32 »
OK, losowanie było banalnie proste i wyglądało tak:

Pourigami_losowanie.jpg

« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2020, 14:04:58 wysłana przez Antonio »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6367 dnia: 16 Marzec 2020, 16:39:02 »
Moja maszyna losująca wskazuje na zamówienie nr 2253 :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6368 dnia: 16 Marzec 2020, 18:28:19 »
Ale było tylko jedno losowanie Julii ;).

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6369 dnia: 16 Marzec 2020, 18:33:57 »
Ja mogę ufundować dodatkową nagrodę dla wylosowanego przeze mnie numeru: paczkę kawy Synestezji.

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6370 dnia: 17 Marzec 2020, 14:33:31 »
Zapasy dotarły, bardzo dziękuję za gratis  :poklon:

IMG_20200317_104931.jpg

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6371 dnia: 17 Marzec 2020, 17:07:14 »
A ja się tez pochwalę.  MA  to solidna firma  :) nawet wirus jej nie rusza.  Wczoraj złożyłem   zamówienie  dziś już jest paczka u mnie w domu . :) Dziękuję Dorotce MA za wyjaśnienie, i małą paczuszkę.  :) myślę ,że będzie z niej uczta.

 Otworzyłem paczkę i buchnęło różnorodnymi zapachami kawy,  zapach jest w całym domu. Nie wiem czy ktoś  na forum robi podobnie. Ja,  nigdy nie wyrzucam pustej torebki po kawie, rozcinam ją i stoi na szafce w kuchni - zapachy utrzymują się dość długo,bywa ,że stoją dwie,trzy torebki.

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6372 dnia: 17 Marzec 2020, 23:32:51 »
A gdzie Sztormówka?..  :-\ Smuteczek

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6373 dnia: 18 Marzec 2020, 13:52:37 »
A gdzie Sztormówka?..   Smuteczek

Edyta się nie uda, więc... Kiedy posmakuję nowej Wietrznej/sztormowej pogody?.. Hę?..

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6374 dnia: 18 Marzec 2020, 14:34:36 »
Jest fajna Chocolate Wave. Dziś próbowaliśmy rano. Jest słodko. Polecam. Jest też Hot. Trochę mi teraz ciężko, bo niektórzy wpadają w panikę. Nie wiem na jak długo starczy mi sił, by zachować spokój :). Cała nadzieja w głębokim oddechu i zimnej wodzie ;). A ostatnio Bałtyk jest ciepły, woda nie była już lodowata od paru dni. Może teraz, najpóźniej w weekend coś fajnego jeszcze przygotuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi