Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1541334 razy)

avidrock

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6345 dnia: 07 Marzec 2020, 12:48:05 »
Witam, dzisiaj otworzyłem Honduras Miriam Elizabeth Perez Espresso, kawa tak bogata  w aromaty,  pierwsze co wyczułem cynamon, później smak się przekształcił w cytrusy bardziej grejpfrut czerwony  i na koniec śliwka dojrzała słodka. Pozostałe aromaty nie mogę opisać ponieważ jeszcze nie mam tak wyćwiczonych kubków smakowych ;) No i jeszcze sama jakość ziaren poprostu wyższa liga. Dziękuję za miły prezent kawka

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1439
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6346 dnia: 08 Marzec 2020, 11:28:57 »
Nie chcę brzmieć jak nudziarz, ale Hot Pair 40% podobało mi się bardziej niż 25%. @Antonio, co lub kto zmusił cię do zmniejszenia zawartości Robusty?   :-\
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6347 dnia: 08 Marzec 2020, 11:43:18 »
Załatwione, kolejna partia będzie po staremu ;). Za parę dni.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6348 dnia: 08 Marzec 2020, 15:42:39 »
Ja także preferuję proporcję 60% na 40 i jest to moja ulubiona mieszanka od Antonia :-)  :szampan:

To jest wynik intrygującej gry sensorycznej pomiędzy dwoma komponentami o przeciwstawnej naturze. La Claudina zwycięża aromatem: robusta dodaje połączeniu body, czyli "cielistości" i redukuje kwaskowatość. Robusta wnosi też cień męskiej "szorstkości", może odrobinę perwersyjnej.

Istny JAB-JUM, używając tantrycznej terminologii :-). Tylko pić i się ROZKOSZOWAĆ  :kwiat:
Po włosku: amore perfetto..

« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2020, 15:52:12 wysłana przez Elka »

avidrock

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6349 dnia: 09 Marzec 2020, 14:52:51 »
Zawsze do pracy robię sobie americano do kubka termicznego, więc i dzisiaj bez wyjątku  sobie zrobiłem tylko z kawy   Honduras Miriam Elizabeth Perez Espresso. Tak słodkiego americano jeszcze nigdy nie piłem a smak deserowej czekolady pozostało w buzi  na długo kawka

Dzień w pracy zaczął się cudownie [emoji38]

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6350 dnia: 11 Marzec 2020, 12:47:00 »
Honduras od Miriam to jest zawsze pyszna kawa i dobry wybór. Ela właśnie pracuje nad kolejną wersją swojej mieszanki Sweet -- będzie zawierać właśnie te słodkie ziarenka z Hondurasu.

W sklepie już są wczorajsze palenia -- Synestezja:

-- Kostaryka El Papal White Honey, najbardziej gęsta i niekawowa kawa z oferty; gęsta ale w moim M47 idzie lekko;
-- Nikaragua Dipilto Buenos Aires Maragogype Natural, "największa" i pewnie w związku z tym "najlżejsza" z kaw, pyszna i słodka;
-- Kenia Kiambu Nyakabugi FW, niezawodna i najbardziej kenijska z kenijskich kaw ;);
-- Kolumbia Caldas La Cristalina Natural, najsłodsza i najbardziej "alkoholowa" z naszych kaw;
-- Etiopia Yirgacheffe Aricha Natural od Testi Adorsi, najpiękniejsza z naturalnych;

Wkrótce moja robota w najbliższym planie, o ile korona-coś-tam nie wyskoczy z morskiej toni  :doh: :sciana: :lol2:.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6351 dnia: 11 Marzec 2020, 14:14:21 »
A ja właśnie odebrałem "Dwie Etiopie" i uczę się Synestezji

i to jest ta "jasna strona mocy" która bardzo mi odpowiada kawka kawka

a nie z każdą tak jest - i tu raczej wychodzą moje nieumiejętności i przyzwyczajenia do espresso a nie wina kawy ;)


Więc obok Arichy wyląduje na półce "poszukiwanie tego co mi smakuje"

A kojarzysz może co było w mieszance "kawa do szklanki"? Bo także bardzo mi posmakowała
(Nie chodzi mi o konkretne kawy - bo pewnie tego było dużo - ale raczej ogólne zasady - czy naturale, czy kawy z obróbki mokrej, czy burbony, czy honey-e itp - pamiętam tylko, że pisałeś "tym razem dużo jasnych paleń Synestezji")

Never Give UP †

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6352 dnia: 11 Marzec 2020, 17:48:45 »
Dziękuję za miłe słowa pod adresem blendu afrykańskiego. Dzisiaj zrobiłam nową wersję mieszanki Sweet Espresso. Zamiast Etiopii Derikochy znalazła się tam Miriam Elisabeth Peres palona do espresso i odrobinę naturalnej Arichy.

Wyszło bardzo ciekawie, aczkolwiek będą także inne, alternatywne wersje.
Jeśli chodzi o "blend do szklanki": trafia do niego to, co opuszcza "archiwum kontroli jakości". Nie ma reguł: jest tylko jedna, której będziemy się konkretnie i konsekwentnie trzymali. Blend ten pojawia się sporadycznie, nie jest i nie może być ofertą "regularną". Najbliższa edycja za 2-3 miesiące..

Pozdrawiam z Kołobrzegu  :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2020, 17:51:22 wysłana przez Elka »

Offline makma

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: kawiarki Aerolatte i Bialetti, V60 02, AP
  • Młynek: wyprodukowany dla Tchibo/Melitta Calibra
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6353 dnia: 13 Marzec 2020, 11:25:19 »
Zamówienie wczoraj złożone o w pół do drugiej po południu. Właśnie je otworzyłem. :wow2: Wysyłacie je helikopterami?!
Dzięki za niespodziankę! Gratuluję jakości obsługi klientów. Teraz czas na delektowanie się kultową jakością kawy, zgodnie z opiniami autorów postów na tym forum.
Wszystkiego dobrego dla Maestro i jego załogi!

avidrock

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6354 dnia: 13 Marzec 2020, 11:30:05 »
Zamówienie wczoraj złożone o w pół do drugiej po południu. Właśnie je otworzyłem. :wow2: Wysyłacie je helikopterami?!
Dzięki za niespodziankę! Gratuluję jakości obsługi klientów. Teraz czas na delektowanie się kultową jakością kawy, zgodnie z opiniami autorów postów na tym forum.
Wszystkiego dobrego dla Maestro i jego załogi!
A mogę wiedzieć co zamówiłeś? Ja ostatnio zamówiłem African express i jest cudnie

Offline makma

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: kawiarki Aerolatte i Bialetti, V60 02, AP
  • Młynek: wyprodukowany dla Tchibo/Melitta Calibra
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6355 dnia: 13 Marzec 2020, 12:57:40 »
@avidrock Jako początkujący "koneser" zdałem się na rekomendacje Antonia: Etiopię Yirgacheffe Aricha Natural, Honduras Miriam Elizabeth Perez Natural, Kolumbia La Cristalina Natural i Kolumbia La Cristalina Pink Bourbon Honey, plus słynną z forum Ariadnę. Jako niespodziankę dostałem 100 g Honduras Miriam w wersji espresso. Jak widać jestem przygotowany do dłuższą "samoizolację"! Czeka mnie, jak sądzę, kilka kawowych niespodzianek. Zwłaszcza, że kilka dni temu wzbogaciłem się o AP i Hario V60 02. Ciekawe czasy przede mną.

avidrock

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6356 dnia: 13 Marzec 2020, 13:00:11 »
@avidrock Jako początkujący "koneser" zdałem się na rekomendacje Antonia: Etiopię Yirgacheffe Aricha Natural, Honduras Miriam Elizabeth Perez Natural, Kolumbia La Cristalina Natural i Kolumbia La Cristalina Pink Bourbon Honey, plus słynną z forum Ariadnę. Jako niespodziankę dostałem 100 g Honduras Miriam w wersji espresso. Jak widać jestem przygotowany do dłuższą "samoizolację"! Czeka mnie, jak sądzę, kilka kawowych niespodzianek. Zwłaszcza, że kilka dni temu wzbogaciłem się o AP i Hario V60 02. Ciekawe czasy przede mną.
No to rzeczywiście jesteś przygotowany :)

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6357 dnia: 13 Marzec 2020, 15:25:56 »
@Antonio widzę, że Hot Pair w proporcji 60 : 40 już pojawiło się w sklepie. Szykuję się żeby spróbować.  :taktak:
Czy przewidujesz jeszcze jakieś weekendowe nowości - niespodzianki, czy można już teraz zamawiać solidny zapas kawy w ramach panującego obecnie trendu na wykupowanie towarów pierwszej potrzeby? :mhh:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6358 dnia: 13 Marzec 2020, 21:55:41 »
Na razie nie. Hot Pair próbowałem następnego dnia po paleniu. Faktycznie fajnie to smakuje i wygląda: crema ogromna :).

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6359 dnia: 14 Marzec 2020, 12:11:14 »
Nikaragua Buenos Aires Maragogype to bardzo smaczna kawka pod przelewy. Smakowo przypomina mi Kolumbię La Cristalinę Natural, czyli jak dla mnie najwyższy poziom jakościowy Da się wyczuć subtelne, bardzo przyjemne nutki fermentacyjne, lekką kwasowość, dobry balans. Zaparzam ją w v60 metodą Antonia, temp. wody 95st.C, czas 2:45 min.     Jak dla mnie uzyskany napar to płynna znakomitość
Kolejna super kawka, dla mnie nawet lepsza od Nikaragui to Etiopia Quore Warqee. Jest to jedna z najlepszych Etiopii jakie piłem w tym roku. Bardzo owocowa, dobrze zbalansowana z przyjemną kwaskowatością. Kolejna przepyszność ze stajni Synestezii

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi