Ostatnie wiadomości

Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next
11
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kekacz dnia Dzisiaj o 07:58:11 »
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
Robiłem tak, przeszło mi.
W dość dużym skrócie:
kolega z pracy kupił do domu Krupsa do Dolce Gusto. Po roku zmienił na automat a kapsułkowca przyniósł do pracy. Ekspres stał sobie z 2 lata i nikogo zbytnio nie interesował. Ktoś inny przyniósł brązową kapsułkę wielorazowego użytku. Jest tego sporo na allegro.
Niedawno postanowiłem to wykorzystać, bo znudziło mi się robienie w pracy przelewów, bawienie z aeropressem.
Kilka kaw zeszło zanim udało się trafić ze stopniem zmielenia tych 7g kawy. Nie ma co liczyć na wstrzelenie się w czas powyżej 25 sekund. Ciśnienie wywali wodę bokiem. Efekt był nienajgorszy, lepszy niż w wielu kawiarniach z leasingowanymi trójgrupowymi bestiami i lavazzą.
Ale bardzo szybko ważenie, napełnianie i mycie kapsułki też mi się znudziło.
Kupiłem w biedzie kapsułki Cafe d'Or, espresso, 100% arabica. Wg info na kapsułce należy robić w objętości 2/7 (ustawia się to na ekspresie). Robię w objętości 1/7 co daje bodaj 40 g. Pijalne. A proces rozgrzania ekspresu, zrobienia kawy i wyczyszczenia zajmuje minutę.
Do pracy idealny sprzęt.
12
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia Dzisiaj o 06:57:05 »
Jednak mimo wszystko mając tyle ekspresów dokupywać ekspres na kapsułki to wyższy poziom abstrakcji.
Czasami piszesz, przedstawiasz takie niedorzeczności, że ręce opadają. Nespresso jest żony i po chwilowym zachwycie porzuciła ten system, a kupowałem jej nawet kapsułki od Rave coffee, na rzecz zalewajki z Ceado, więc wziąłem ekspres na wieś i o dziwo na w miarę świeżych Illi wyszło nieźle.
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
Te metalowe kapsułki, z zakręcanymi sitkami (trzy o różnej średnicy dziurek) i ze świeżą mielonką, to coś lepszego można wycisnąć.
13
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mlopus dnia Dzisiaj o 06:42:41 »
Zawsze korciło mnie napełnienie wielorazowej kapsułki swoją kawą, patrząc na wielkość i plastikowość tego ekspresu nie spodziewam się cudów ale..
14

i informacja o kodzie rabatowym :: podjęliśmy decyzję, że od dzisiaj będzie wynosił 7% :: wokawie


ten kod to na co działa?
15
Zakupy grupowe / Odp: Pesado HE - Zakup Grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cob dnia 12 Maj 2024, 21:54:58 »
Bez probelmów, cymes z tego leci, w sumie porównywalne z Cafelat Robot  O0
Ale minimum dobry młynek i u mnie 300g kawki żeby się wstrzelić, jeszcze myślę ... jak aromaty,.
 ale to wymaga czasu... z różnym zaiarnem  :taniec:
CEFE0F9D-9E52-4C22-820C-B3100A03702B.jpeg
1B010F02-D320-49B8-9A16-2FDCAF31A1B5.jpegAE9A0EB2-CE43-49B1-BCAB-08656A3414A9.jpeg
16
Zakupy grupowe / Odp: Pesado HE - Zakup Grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia 12 Maj 2024, 21:37:50 »
Ja w moim ekspresie (Decent) tego problemu nie miałem.

Jka
17
Zakupy grupowe / Odp: Pesado HE - Zakup Grupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krakus dnia 12 Maj 2024, 21:19:25 »
Nie macie problemów z przeciekaniem wody na styku z uszczelką? Mam silikonową uszczelkę, a cieknie.
18
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: ekspres nespresso
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawel890 dnia 12 Maj 2024, 21:18:25 »
Sporo zależy od kapsułek, często w Airbnb testowałem różne modele ;) W sumie najgorzej wypadł nespresso, robił gigantyczną i sztuczną "creme", natomiast będą w Rzymie mieli nawet kapsułki z lokalnej sieciówki kawiarni i byłem w szoku jak dobre espresso z nich wychodziło. Jednak mimo wszystko mając tyle ekspresów dokupywać ekspres na kapsułki to wyższy poziom abstrakcji. :D
20
Ekspresy kolbowe / Odp: Przesiadka z Bezzera UNICA PID MN na Bezzera ARIA Classic TOP PID
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dav dnia 12 Maj 2024, 20:51:09 »
ja mimo kosztów wysyłki będę kupować, przede wszystkim bardzo podoba mi się płaski  portafilter, inne które oglądałem mają jakieś ceny z kosmosu :)
Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi