Autor Wątek: AVX DB1  (Przeczytany 936 razy)

Offline Rejn

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Timemore S3
AVX DB1
« dnia: 30 Kwiecień 2024, 21:46:15 »
Hej,
Przeglądając forum przypadkowo wpadłem na wspomnienie o AVX DB1. Niestety, ale nigdzie zbytnio nie idzie znaleźć jakichś większych odczuć.
Grupa 58, stalowy boiler i termoblok na parę za niecałe 2400zł. Przeglądając różnego rodzaju kolby od kilku miesięcy, cena wydaje się aż abstrakcyjna.
Czy ktoś miał dłuższą styczność z tym tworem? :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5378
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2024, 21:58:09 »
Grupa 58, stalowy boiler i termoblok na parę za niecałe 2400zł. Przeglądając różnego rodzaju kolby od kilku miesięcy, cena wydaje się aż abstrakcyjna.
Czemu Cię dziwi taka cena za Chińczyka?
》tertium non datur《

Offline Rejn

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Timemore S3
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2024, 22:09:44 »
Prawdopodobnie dlatego, że nawet biedne chinczyki z którymi obcowałem, tj. bambino i barista pro są proporcjonalnie dużo droższymi opcjami jeśli spojrzymy na to, co oferują a ich cenę.
Podobna konstrukcja się zdaje (boiler + termoblok), quick mill Silvano, koszt 2/2.5 krotnie większy.

Offline Tukidydes Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T
  • Młynek: DF64 Gen 2; Timemore Chestnut C2
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2024, 12:24:11 »
Chińczycy agresywnie szturmują europejski rynek i to nie tylko ten kawowy. Jeśli nie masz sprecyzowanych oczekiwań w stylu: "Muszę mieć dokładnie ten <model> eksres", to może warto przy takiej cenie zaryzykować  :-D

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4878
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2024, 18:35:28 »
Kilku Forumowiczów go już kupiło. Po weekendzie mogę Cię z nimi skontaktować telefonicznie lub mailowo.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pafocie

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Lelit Victoria / Breville Barista Max <- sprzedam
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2024, 10:07:15 »
Dzień dobry

Jako że dzięki pomocy p. Janusza stanę się dziś (niby się stałem, ale dziś dojedzie ;)) właścicielem tego ekspresu, to szukam wrażeń i porad. Może któryś właściciel się pochwali i podzieli informacjami?

Dziękuję :)

Offline rafak44

  • Wiadomości: 3
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2024, 11:56:42 »
Dzień dobry
Tydzień bez mała od zakupu,  to może jakimiś przemyśleniami, opiniami na temat ekspresu Byś się podzielił ? 
Dziękuję  :)

Offline pafocie

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Lelit Victoria / Breville Barista Max <- sprzedam
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: AVX DB1
« Odpowiedź #7 dnia: Dzisiaj o 08:58:33 »
Po pewnych perturbacjach postanowiłem dołożyć do Victorii. Zbyt słabo przeanalizowałem zestaw swoich wymagań, oraz fakt że zastępowany Breville Barista Max dla reszty rodziny będzie pewnym wyznacznikiem ("jak to, nie można kubka podstawić pod kolbę??"). Nie zrobiłem na nim ani jednej kawy, więc nie mogę się wypowiedzieć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi