Autor Wątek: Jeśli nie Niche to co? Czyli jaki młynek do espresso w cenie poniżej Niche Zero  (Przeczytany 7627 razy)

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
gi ota to ma jednak lepszej formy żarno płaskie

Ciekawe stwierdzenie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4852
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Moim zdaniem stożek bardziej jest przeznaczony do alternatyw a płaskie żarna bardziej pod espresso. Co nie znaczy, że na młynku Niche nie można mielić pod espresso oraz na młynku G-IOTA pod alternatywy.
Młynek G-IOTA łatwiej można modyfikować. Dostępne są już różne dodatki poprawiające pracę z tym młynkiem. A co najważniejsze żarna można z łatwością wymienić na inne - np. na dowolne żarna koreańskiej firmy SSP dostosowując w ten sposób młynek pod własne potrzeby.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Ew jakie alternatywy do Niche w okolicy max 3k pln?
Jakby był dostępny - to może się okazać - po pierwszych wrażeniach - że młynek Arco będzie ciekawą alternatywą dla Niche - ale raczej do alternatywa do alternatyw ;)
Never Give UP †

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Cytat: MatroX w 02 Maj  2022, 14:13:30

    Ktoś zamawiał ostatnio Niche? Ile czeka się ?

Ja zamówiłem 2 dni temu, a ile się czeka to zobaczymy. Kiedyś mnie pozytywnie zaskoczyli i wysłali prawie miesiąc przed zapowiadanym terminem i teraz też jestem przy nadziei ::).
Jeśli nikt Ci nie da jakichś aktualnych informacji w międzyczasie, to dam znać jak dojdzie (teoretycznie czerwiec).
No i znowu mnie pozytywnie zaskoczyli - jeszcze raz i nie będę zaskoczony :D.
Czekałem 2 tygodnie na czarnego w wersji UK, których wysłanie zapowiadali na czerwiec. Przypuszczam, że jak ktoś chce wersję europejską to teraz tak do miesiąca by pewnie musiał czekać, czyli chyba nie tak najgorzej.
Tak więc wygląda na to, że Niche to jedyna firma, która wysyła młynki wcześniej niż zapowiada ;).
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi