Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 446114 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2085 dnia: 06 Marzec 2022, 00:28:35 »
@Heniutek - Daj chociaż znać czy fajna :D
Mieszkasz rzut beretem, zaprosiłbym na kawę, ale w obecnych "dziwnych" czasach, trochę to trudne
..
Cena jak na dzisiejsze standardy nie wysoka, zawsze możesz domówić paczkę 😉
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2086 dnia: 06 Marzec 2022, 08:36:24 »
Wrzucę Ci kubek termiczny przez okno i mi odrzucisz najwyżej :D

@GostRado - zawsze mogę potem zamówić, albo przy okazji pobyt w Łodzi wpaść i kupić. No i też po prostu ze zwykłej ludzkiej ciekawości.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2087 dnia: 06 Marzec 2022, 09:28:34 »
zawsze mogę potem zamówić, albo przy okazji pobyt w Łodzi wpaść i kupić. No i też po prostu ze zwykłej ludzkiej ciekawości.
W kupieniu tej kawki nie chodzi o aspekty, które wyżej przytoczyłeś.



MUJERES Cafe Espresso - stopień palenia City
Mieszanka starannie dobranych ziaren kaw typu Speciality Coffee z Gwatemali, Kostaryki, Kolumbii, Brazylii i Indii , których odpowiednie połączenie świadczy o jej wyjątkowości.
Smak  czekoladowo-orzechowy z małą goryczą i lekką kwasowością.
Idealna dla tych, którzy oczekują zaskoczenia łagodnym aromatem i wyraźnym czekoladowo-orzechowym smakiem.


Do tej pory uważałem, że najlepszym blendem do espresso jest kawa z palarnii Java "001", a teraz po skosztowaniu Mujeres (nigdy nie kupowałem, bo była domieszka robusty, której nie lubię) zmieniłem zdanie! Dodatkowym atutem tego ziarna w porównaniu z "001" jest to, że wypalone zostało ciut jaśniej. Potwierdzam też,  co jest napisane na stronie EuroCafe odnośnie profilu tej kawki i polecam tę kawkę miłośnikom takich smaków, zaś aromat jest... obezwładniający!

« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2022, 09:34:44 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2088 dnia: 06 Marzec 2022, 09:44:21 »
Kiedyś też myślałem, że nie lubię robusty. Ale dobrej jakości robusta w blendzie z arabika potrafi super smakować.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2089 dnia: 06 Marzec 2022, 10:25:06 »
Kiedyś też myślałem, że nie lubię robusty. Ale dobrej jakości robusta w blendzie z arabika potrafi super smakować.
Próbowałem i jakoś mi osobiście nie podchodzi. Może kiedyś jeszcze raz dam jej szansę :)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2022, 10:58:40 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2090 dnia: 06 Marzec 2022, 11:19:51 »
nigdy nie kupowałem, bo była domieszka robusty, której nie lubię)
A ziarna z Indii to nie jest nadal Robusta?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2091 dnia: 06 Marzec 2022, 12:00:09 »
A ziarna z Indii to nie jest nadal Robusta?
To Indie Mysore.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2022, 12:12:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2092 dnia: 06 Marzec 2022, 14:32:04 »
a nie masz gdzieś "pod ręką" stolarza, który by "wystrugał" ramę z drewna i włożył worek po kawie za szybę.

Można w Ikei kupić/zamówić ramkę 50x70 , białą lub czarną, kosztuję niecałe 30zł ( https://www.ikea.com/pl/pl/p/fiskbo-ramka-czarny-50297961/ )

A ziarna z Indii to nie jest nadal Robusta?
Zmieniliśmy trochę podejście do espresso Mujeres i jest tam obecnie tylko Arabika. Przestały nas obowiązywać umowy z kontrahentami odnośnie dodawania robusty, chociaż to i tak było w w niewielkim wymiarze, i teraz mamy nowe plany odnośnie tej kawy.

Planów mamy więcej ale czas pokaże czy damy radę ich zrealizować w tym roku. I chociaż niektórym wydaję się że po pandemii wszystko wróci do "normy", ten rok może być rokiem prawdzywych wyzwań. Mamy doświadczenia bo poradziliśmy sobie z różnimy kryzisami wtedy kiedy cena surowca kształtowała się bardzo wysoko a dolar był niebotycznie drogi ale teraz mamy dwuletni przestój w ekonomii i do tego cień wojny nad Europą. Nie wszystko od nas zależy. Przez pięć lat rozwijaliśmy swój sklep zrównoważono, pandemia trochę dodała napędu ale cel na ten rok jest utrzymać przynajmniej zeszłoroczny poziom sprzedaży co w ramach ekonomii może oznaczać i jakieś 20% straty w stosunku do 2021 roku. Oby tylko zdrowie i pokój na świecie dopisali.

Zrzut ekranu 2022-03-6 o 13.35.55.png


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2093 dnia: 06 Marzec 2022, 14:53:38 »
Można w Ikei kupić/zamówić ramkę 50x70 , białą lub czarną, kosztuję niecałe 30zł ( https://www.ikea.com/pl/pl/p/fiskbo-ramka-czarny-50297961/ )
Chodziło mi o Twoją inicjatywę HUMAN COFFEE, aby się dorzucić, bo ramę to i miejscowy stolarz mi zrobi, chociaż Ikeę warto wspierać, po tym jak się zachowała w Rosji.
》tertium non datur《

Online ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2094 dnia: 06 Marzec 2022, 15:03:59 »
Stolarze mają dużo pracy i na cokolwiek czeka się u nich bardzo długo. Wysyłać obraz z szkłem to też nie łada wyzwanie, mam nadzieję że wszystkie zamówione zaparzacz przyjadą całe !!!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2095 dnia: 06 Marzec 2022, 15:16:50 »
Wysyłać obraz z szkłem to też nie łada wyzwanie, mam nadzieję że wszystkie zamówione zaparzacz przyjadą całe
Co racja ‐ to racja, w takim razie mam inny pomysł.
》tertium non datur《

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2096 dnia: 06 Marzec 2022, 15:39:55 »
mam nadzieję że wszystkie zamówione zaparzacz przyjadą całe

Też na to liczę;) jak nie dojdzie cały, no 'cusz' przeżyję to jakoś, najwyżej będziemy się przepychać z ubezpieczeniami.

Offline MateoKawiero Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Bellezza Chiara Leva
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2097 dnia: 08 Marzec 2022, 13:30:11 »
Stolarze mają dużo pracy i na cokolwiek czeka się u nich bardzo długo. Wysyłać obraz z szkłem to też nie łada wyzwanie, mam nadzieję że wszystkie zamówione zaparzacz przyjadą całe !!!


Mój już dotarł, jest cały. :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2098 dnia: 08 Marzec 2022, 13:30:49 »
mam nadzieję że wszystkie zamówione zaparzacz przyjadą całe
Nie draśnięty nawet. Dzięki.

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2099 dnia: 08 Marzec 2022, 18:36:28 »
Dotarło, żadnych strat (chociaż kurier zostawił paczkę na schodach i zwiewał, miałem obawy co do możliwych uszkodzeń).

Jakoś nie przewidziałem że Brewista przyjdzie bez filtrów ;D

Ktoś z okolic Piastowa chce worek po kawie ?:) nie mam co z nim zrobić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi