Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 445911 razy)

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1785 dnia: 25 Sierpień 2021, 17:26:40 »
Brazil Chocolate tak dobrze nam się sprzedaje że inne Brazylię czekają w kolejce i nie mogą doczekać się kiedy wystąpią na scenie.
Jeżeli na swoją kolej czeka BRAZIL CERRADO CARAMELO DOCE FAZENDA PARAÍSO, to ja jestem na tak. Chociaż nie jestem wielkim miłośnikiem kaw z Brazylii to akurat ta podeszła mi mocno. Sama w sobie była tak słodka, że solo robiła za deser.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1786 dnia: 25 Sierpień 2021, 18:33:06 »
Jako że w Brazylii mrozy zniszczyli znaczną cześć plonów, jest wielkie zamieszanie na rynku i dostępność kaw z tego kraju jest dosyć ograniczona, do tego cena surowca mocno poszybowała w górę.

Planowane kawy z Brazylii w następnym okresie to:
*Brazil Fazenda Progresso, Chapada Diamantina Bahia natural
*Brazil Alto Mogiana Aquarela Rejane Faleiros de Moraes natural
*Brazil Daterra Bruzzi Classic

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1787 dnia: 25 Sierpień 2021, 19:37:18 »
Ocieplenie klimatu a tu mrozy w Brazylii Cóż robić, naturale z pewnością skosztuję.

Offline sub5even

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: nivona 858
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1788 dnia: 02 Wrzesień 2021, 19:15:19 »
Chcialem zapytac czy kawa z krówka bedzie jeszcze dostepna?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1789 dnia: 02 Wrzesień 2021, 21:00:59 »
@sub5even Krówka jeszcze pojawi się w sklepie, dzisiaj po prostu nie zdążyliśmy ją upalić ze względu na dużą ilość zamówień do realizacji. Od jutra powinna być ponownie dostępna.

Oprócz LaVacy, w sklepie mamy dwie nowe kawy, z Peru i Kolumbii. Peru Finca La Esperanza to kawa z uprawy ekologicznej a sama plantacja należy do spółdzielni kobiet uprawiających kawę. Do kolumbijskiej plantacji La Claudina wróciliśmy ze względu na wyjątkowy microlot z roku 2019 ( https://eurocafe.com.pl/colombia-la-claudina-anaerobic.html ) którego tylko nieliczny mogły spróbować bo dostaliśmy wtedy zaledwie trzy worki tej kawy, po 5kg każdy. Do oferty espresso dołączy jeszcze tanzańska kawa bezkofeinowa z ruchu Fairtrade.

W sekcji przelewowej, z nowych kaw do Kenii Karogoto dołączy Etiopia Guji natural, microlot z Shakiso Coffee Station.





Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1790 dnia: 04 Wrzesień 2021, 11:33:11 »
Jaki jest profil smakowy tych nowych kaw, bo na stronie w opisach nie znalazłem takiej informacji.
W szczególności:
Colombia Hacienda La Claudina https://eurocafe.com.pl/colombia-hacienda-la-claudina.html
Peru Finca La Esperanza https://eurocafe.com.pl/peru-finca-la-esperanza-organic.html
Tanzania bezkofeinowa CO2 https://eurocafe.com.pl/tanzania-decaf.html

Jak by się trafił jeszcze jakiś przepis parzenia, to już byłoby super.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1791 dnia: 05 Wrzesień 2021, 23:49:01 »
@ranGo czy jest jeszcze kiedyś szansa na Mexico Siltepec El Jaguar? Była przepyszna

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1792 dnia: 06 Wrzesień 2021, 08:20:06 »
@kfiatos  Z Meksyku na razie udało nam się zabezpieczyć jedynie parę worków Chabela Blue Skul. Jeżeli El Jaguar będzie dostępny to na pewno znajdzie się w naszej ofercie.

@MarcinFutrzak Profile już są dodane a postaramy się dodać i przepisy do tych kaw.


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1793 dnia: 06 Wrzesień 2021, 19:53:45 »
Ostatnio gościłem w innym oddziale firmy i natknąłem się ku mojej uciesze na dwie zbłąkane torebki blendu poprzedniej edycji Afro espresso tj Kenya Nyeri, Ethiopia Yirgacheffe i Tanzania Oldeani. Nastąpiła oczywista konfiskata tego rarytasu, a dzisiaj przejrzałem wcześniejsze notatki odnośnie tej kawki, zaparzyłem na Elektrze i dalej jest smakowita  :pycha:
》tertium non datur《

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1794 dnia: 07 Wrzesień 2021, 07:25:10 »
Nic nadzwyczajnego. Sam mam jeszcze paczkę Hondurasu właśnie z 13.07 a przed chwilą skończyłem krówkę też z tej daty i również była bardzo dobra.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1795 dnia: 07 Wrzesień 2021, 20:53:27 »
Mały konkurs, bo dawno nie było, ale tylko dla osób mających w swoim posiadaniu / i w opisie / tygielek. Pięć osób nagrodzimy kawą do parzenia po turecku, drobną zmieloną. Kawa dotarła do nas z Macedonii ale jest wyprodukowana w słonecznej Italii.


"W Turcji kawa pojawiła się na początku XVI wieku i szybko zyskała ogromną popularność. Według przekazów historycznych w 1517 roku Özdemir Paşa– osmański gubernator Jemenu przywiózł wywar z ziaren kawy do kraju i przedstawił go Sulejmanowi Wspaniałemu. Sułtan był pod wrażeniem smaku i aromatu kawy. Napój szybko zyskał popularność, najpierw w sułtańskim pałacu, a potem na terenie całego Imperium. Wzmianki historyczne mówią, że pierwszą kawiarnię założyli w Tahtakale, dzielnicy Konstantynopola (obecnie Istambułu) dwaj przybysze z Damaszku.

Parzenie kawy w Turcji ma jeden bardzo ważny aspekt – jest nieodłącznym elementem tradycji zaręczyn. Dawniej, podanie mężczyźnie przez kandydatkę na żonę specjalnej kawy miało na celu sprawdzenie go, jako przyszłego męża. Jeśli wybranek wypił ją bez zmrużenia oka oznaczało to, że będzie dobrze traktował żonę w przyszłym, wspólnym życiu. Obecnie tradycja ta jest nadal kontynuowana, służy jednak bardziej „zbudowaniu atmosfery” niż rzeczywistemu sprawdzeniu przyszłego małżonka."

Na czym polega specjalna kawa?


Odpowiadać można w tym wątku do piątku. Drogą losowania wyłonimy pięć osób a nagrody wysyłamy przy waszym następnym zamówieniu.








https://turystyka.studentnews.pl/s/54/6347-NEWSY-turystyka-i-rekreacja/4543087-Kawa-po-turecku-swietujmy-Miedzynarodowy-Dzien-Kawy.htm

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1796 dnia: 07 Wrzesień 2021, 21:09:08 »
Na czym polega specjalna kawa?
Pewnie jest nieco przesolona :ogien:


P.S. Mam nadzieję, że wystarczająco zaznaczyłem tygielek, żeby się zakwalifikować do losowania ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2021, 21:11:21 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1797 dnia: 07 Wrzesień 2021, 21:44:22 »
Sól zamiast cukru.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1798 dnia: 07 Wrzesień 2021, 22:52:06 »
Pachnie jodyną i ma kolor cynamonu.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1799 dnia: 07 Wrzesień 2021, 23:36:53 »
Na czym polega specjalna kawa?
Generalnie na dodaniu soli...
Ale jeśli ma to być taka nasza polska "czarna polewka" to i ostra papryka się potrafiła pojawić ;)
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi