Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248203 razy)

Offline Karlin Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #960 dnia: 24 Kwiecień 2021, 23:06:50 »
@blejtram jak skalibrować wskazanie takiego termometru. Mój mi się przestawił i pokazuje 8 stopni za dużo.

Offline blejtram Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Kawiarka ;AP;Gabi;Cafflano kompresso;Phin;Kazak Rota;origami dripper
  • Młynek: MYM-54; Kazak Tura 3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #961 dnia: 26 Kwiecień 2021, 17:21:31 »
@blejtram jak skalibrować wskazanie takiego termometru. Mój mi się przestawił i pokazuje 8 stopni za dużo.
Miałem dojście w pracy do termometru kalibrowanego co pół roku... I porównałem oba...

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka


Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Konewka
« Odpowiedź #962 dnia: 27 Kwiecień 2021, 20:49:07 »
Po dłuższych zastanowieniach i namysłach (jak bym kupował auto za 100 tys.) wybrałem konewkę Melita I powiem szczerze fajna, mała i sympatyczna ;)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Konewka
« Odpowiedź #963 dnia: 27 Kwiecień 2021, 20:51:51 »
A propos tej chińskiej konewki, to rzeczywiście w niej nie gotuję. Przelewam i zalewam, nieraz tylko delikatnie dogrzewam na gazie.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Konewka
« Odpowiedź #964 dnia: 27 Kwiecień 2021, 20:58:17 »
A propos tej chińskiej konewki, to rzeczywiście w niej nie gotuję. Przelewam i zalewam, nieraz tylko delikatnie dogrzewam na gazie.
No właśnie dlatego zrezygnowałem z zakupu, bo zależało mi gotować  bezpośrednio w konewce. Ta chińską cafede kona mega mi się podobała, jak ktoś z forumowiczów kupi sobie to proszę o zdjęcia i opinie😉

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Konewka
« Odpowiedź #965 dnia: 27 Kwiecień 2021, 21:03:16 »
W Hario czy Tiamo, czy konewce Kality nigdy nie gotowałem, i w tej nie gotuję, dlatego nie ma to dla mnie znaczenia.

Słowian

  • Gość
Odp: Konewka
« Odpowiedź #966 dnia: 03 Wrzesień 2021, 09:50:32 »
Mam czajnik Hario, taki jak w linku.
https://www.konesso.pl/product-pol-1187-Czajnik-Hario-Buono-Kettle-V60-1-2-l-uniw.html?gclid=CjwKCAjwj8eJBhA5EiwAg3z0m-NYtgkZsoT2OriSLBCes5Oo01PdDxTqGe0dSbqtguu2a-N5R3OmmBoC4XkQAvD_BwE
Otwory w pokrywce są za małe żeby dało się tam włożyć sondę termometru (sprawdzałem dwa modele). Podnoszenie pokrywki w czasie gotowania jest trochę kłopotliwe, prawie zawsze woda nakapie na kuchenkę.
Czy ktoś miał podobny problem i rozwiercał lub w inny sposób powiększał te otwory, żeby pasowały do termometru? Ciekawi mnie czy po takim zabiegu na pokrywce pojawi się korozja.

Online kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Konewka
« Odpowiedź #967 dnia: 03 Wrzesień 2021, 10:00:40 »
@Słowian, powiększyłem jeden otwór za pomocą wiertarki, żadnej korozji.

Słowian

  • Gość
Odp: Konewka
« Odpowiedź #968 dnia: 03 Wrzesień 2021, 10:16:14 »
@kulka, dziękuję za odpowiedź :ok:, jeszcze dzisiaj będzie zrobione :)

Offline Jarko

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Red, kawiarka elektryczna, V60-2, Hario Mugen
  • Młynek: Eureka Oro SD, Ascaso i-1 Red, Staresso Discovery
Odp: Konewka
« Odpowiedź #969 dnia: 24 Czerwiec 2022, 01:07:00 »
Ok.
Świeżo po zakupie - Soulhand Pour Over Coffee Kettle Gooseneck Kettle Green 51oz/1500ML max (1 litr  w praktyce), grube dno dla płyt elektrycznych itp.



Producent
www.soulhandpro.com/collections/pour-over-coffee-kettle/products/sh019-pour-over-kettle

Obecnie za śmieszną cenę 106pln na A..



« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2022, 13:30:30 wysłana przez ranGo »

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #970 dnia: 29 Czerwiec 2022, 16:57:34 »
Ok.
Świeżo po zakupie - Soulhand Pour Over Coffee Kettle Gooseneck Kettle Green 51oz/1500ML max (1 litr  w praktyce), grube dno dla płyt elektrycznych itp.



Producent
www.soulhandpro.com/collections/pour-over-coffee-kettle/products/sh019-pour-over-kettle

Obecnie za śmieszną cenę 106pln na A..


Występuje w elektrycznej wersji?
Jak z kontrolą strumienia?

Offline Jarko

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Red, kawiarka elektryczna, V60-2, Hario Mugen
  • Młynek: Eureka Oro SD, Ascaso i-1 Red, Staresso Discovery
Odp: Konewka
« Odpowiedź #971 dnia: 30 Czerwiec 2022, 15:02:23 »
Regulacja strumienia w porządku
Wersje tylko na płytę

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Konewka
« Odpowiedź #972 dnia: 05 Październik 2022, 11:58:25 »
W branżuni po staremu, rozwiązują problemy, których nikt nie miał i ładują 'smart' tam, gdzie to niepotrzebne.
Nowe czajniki od fellow, teraz można zapłacić jeszcze więcej i dostać:
  • planowanie gotowania wodyt
  • regulację czasu trzymania temperatury
  • kolorowy wyświetlacz
  • regulację głośności
  • dwa dodatkowe języki menu (to akurat rozsądne)
  • aktualizacje oprogramowania po wifi
  • regulację wysokości (tego nie rozumiem, zmieni się punkt wrzenia, ale temperatura samej wody będzie przecież ta sama)

https://fellowproducts.com/pages/compare-stagg-ekg-kettles
Piszę o tym z pewną dozą złośliwości, bo ostatnio współprowadziłem w pracy warsztaty dla product ownerów i jednym z zadań było zaplanowanie developmentu gry wąż na nokię i jednym z warunków był 'brak możliwości aktualizacji'.Zdałem sobie sprawę, że kiedyś producenci sprzętu i oprogramowania potrafili dostarczyć klientowi działające rozwiązania, dzisiaj nawet czajnik musi mieć firmware. Na szczęście nie jest to jeszcze aż tak patologiczne jak na przykład w branży gier, gdzie na premierę płacimy pełną cenę za nieskończone produkty i mgliste obietnice aktualizacji (cyberpunk 2077, ostatnie saints row, legendarne już no man's sky).


Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Konewka
« Odpowiedź #973 dnia: 20 Październik 2022, 22:33:36 »
regulację wysokości (tego nie rozumiem, zmieni się punkt wrzenia, ale temperatura samej wody będzie przecież ta sama)

Nie powyżej punktu wrzenia. Np w Ustrzykach Górnych woda wrze w ok 97,5*, więc nie zrobisz sobie wody 98*...
Też nie bardzo rozumiem jednak co ma ta funkcja w czajniku robić, jedyne co mi przychodzi do głowy, to że zna temp wrzenia dla konkretnych wysokości i jeśli ustawisz sobie 98 tam gdzie wrze w 97 to czajnik domyśla się, że nie chcesz wrzącej i podgrzeje Ci ją do 96... prawdziwie smart :/

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Konewka
« Odpowiedź #974 dnia: 21 Październik 2022, 10:37:44 »
tez nie rozumiem jej celu, przecież ten problem w elektronicznych czajnikach rozwiązano dawno, chyba wszystkie czajniki z regulacją na rynku działają na różnych wysokościach. Na takim co kupowałem ze 7-8 lat temu nie pamiętam ostrzeżenia przed zakopanym :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi