Autor Wątek: aluminiowa kolba - cafiza  (Przeczytany 3269 razy)

Offline karuszka

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: DeLonghi EC680
aluminiowa kolba - cafiza
« dnia: 17 Maj 2018, 19:57:57 »
Cześć,
zacznę od tego, że pojęcia o kawie mam bardzo mało i chyba sobie zaszkodziłam... :(
posiadam ekspres do kawy DeLonghi EC 680. Używam go już jakieś 2 lata. Bardzo denerwował mnie osad na kolbie. Do tej pory czyściłam ją wg instrukcji producenta tylko wodą, natomiast dziś, po dogłębnych poszukiwaniach, postanowiłam użyć cafizy. I wychodzi chyba na to, że moja kolba jest aluminiowa... jak sitko wyszło piękne , jak nowa, tak kolba zmatowiała i pojawiły się na niej czarne smugi. Kolba w środku ma czarny plastik. Wypolerowałam ją przerażona, oczywiście wypłukałam i teraz wygląda trochę lepiej
Czy kolba nadaje się do wyrzucenia? czy bezpiecznie jej używać, czy nadal działa tak samo, czy jednak smak kawy będzie niedobry?
Dziękuję za pomoc!

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2018, 20:13:08 »
Bez paniki. Cafiza to silny detergent. Powoduje ciemnienie aluminium. To tak, jakbyś włożyła coś z aluminium do zmywarki. Po myciu wyjmiesz szare i matowe. Jeśli masz taką możliwość, wypoleruj ją. Trzeba ją rozebrać "do żywego" i metal wypolerować. Najlepiej mechanicznie na polerce. Wśród znajomych na pewno znajdziesz kogoś, kto Ci to zrobi. Są też płyny do chemicznego polerowania metali. Ja jednak wybrałbym mechaniczne polerowanie.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline karuszka

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: DeLonghi EC680
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2018, 20:21:56 »
Wielkie dzięki za pomoc!
A czy to polerowanie jest konieczne? Wiem,że będzie lepiej wyglądać, ale czy używanie jej w takim stanie jest niebezpieczne i wpływa na smak kawy?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2018, 20:42:59 »
Aluminium ma to do siebie, że bardzo szybko się utlenia, dlatego miedzy innymi trudno go polutować cyną. Ciemna powłoka na kolbie to może być jakiś nieciekawy związek chemiczny. Aluminium w połączeniu z kwasem cytrynowym tworzy cytrynian glinu. Nieciekawy związek raczej niezbyt zdrowy. Wprawdzie to coś innego, ale... Niektóre źródła podają, że cytrynian glinu odpowiada za alzheimera. Jest jeszcze inny powód do polerowania kolby. Wyobraź sobie, że powierzchnia kolby jest chropowata i matowa. To bardzo zwiększa powierzchnię metalu i powoduje, że szybciej jest oddawane ciepło do otoczenia. Na tej zasadzie działają radiatory na procesorach. Im większa powierzchnia tym radiator lepiej odprowadza ciepło. Kolba gładka i wypolerowana ma mniejszą powierzchnię metalu i wolniej oddaje temperaturę do otoczenia. To zaleta. Wprawdzie przy takim ekspresie nie można spodziewać się rewelacji, ale właśnie dlatego trzeba zachować takie drobiazgi jak choćby polerowana kolba. To nie będzie spektakularny wzrost temperatury kolby, ale nie zaszkodzi. Poza tym polerowany metal trudniej "łapie" osady kawowe i łatwiej utrzymać taką kolbę w czystości.  O wrażeniach estetycznych nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2018, 20:45:37 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline karuszka

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: DeLonghi EC680
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2018, 20:49:46 »
wielkie wielki dzieki za tak szczegolowe wytlumaczenie!

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2018, 08:21:08 »
powierzchnia kolby jest chropowata i matowa. To bardzo zwiększa powierzchnię metalu i powoduje, że szybciej jest oddawane ciepło do otoczenia.
:o

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2018, 22:05:46 »
Nie dziw się. Tak to wygląda. Jak myślisz, dlaczego kolby i grupy są polerowane i chromowane? Żeby nie oddawały ciepła zbyt szybko. A jeszcze niektóre bojlery są polerowane i chromowane. Po co? Przecież ich nie widać na zewnątrz.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2018, 01:12:29 »
Jeżyku podepnę się pod temat i zapytam odnośnie kochanego na forum kwasku cytrynowego.
Czy odkamieniacz na jego bazie nie spowoduje jakichś naruszeń w bojlerze Gaggi Classic?
Aktualnie mam coś takiego https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120335717?gclid=Cj0KCQjw6J7YBRC4ARIsAJMXXsdfNHFe730ax6XCfLGD-Ii00izxyC1E1A_j1rvW_P_m-aO8ei4NZp4aArQCEALw_wcB
Jakieś wskazówki ile tego lać?
Jak odkamieniałem DeLonghi to wpakowałem opakowanie całe do zbiornika (bez rozwadniania) i przepuściłem przez prysznic i parę.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2018, 06:50:03 »
Jeżyku podepnę się pod temat i zapytam odnośnie kochanego na forum kwasku cytrynowego.
Czy odkamieniacz na jego bazie nie spowoduje jakichś naruszeń w bojlerze Gaggi Classic?
Aktualnie mam coś takiego https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120335717?gclid=Cj0KCQjw6J7YBRC4ARIsAJMXXsdfNHFe730ax6XCfLGD-Ii00izxyC1E1A_j1rvW_P_m-aO8ei4NZp4aArQCEALw_wcB
Jakieś wskazówki ile tego lać?
Jak odkamieniałem DeLonghi to wpakowałem opakowanie całe do zbiornika (bez rozwadniania) i przepuściłem przez prysznic i parę.

Ten Kamyk to nie zawiera chyba kwasu cytrynowego (http://www.libella.com.pl/media/attachments/2017/08/09/wer-8-msds-kamyk-w-pynie-20170712.pdf). Ja do Classica wsypywalem odkamieniacz do ekspresów Pully Caff. Natomiast czy ten Pully czy zwykły kwasek - gdzieś doczytałem, ze w przypadku aluminium nie należy tego trzymać dłużej niż 20 minut w ekspresie, wtedy powinno być Ok.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: aluminiowa kolba - cafiza
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2018, 08:56:36 »
Aluminium to metal trudny do utrzymania w czystości, a odkamienianie to już w ogóle trudna sprawa. Ja osobiście unikam aluminium w kontakcie z żywnością, ale to taka moja fobia.
Ten Kamyk to nie zawiera chyba kwasu cytrynowego
W specyfikacji, którą podałeś jest napisane:
"Zastosowania odradzane:
Nie używać do czajników aluminiowych."

Więc raczej do odkamieniania aluminium się nie nadaje.
TUTAJ jest wątek o bojlerach aluminiowych.       
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2018, 09:06:45 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi