Autor Wątek: Widelec do Mazzera  (Przeczytany 7093 razy)

Offline kawulec

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kinu
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:31:19 »
To jest właśnie widelec do Mazzera po modyfikacji. Zamówienia możecie złożyć sami. Podam adres email do firmy, która to robi i każdy może zamówić. Zamówiłem u nich też inne rzeczy z nierdzewki - podstawka pod kolbę z blachy 3mm.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:32:21 »
Wygląda ok, tyle że jest to odbicie lustrzane mojego uchwytu no i faktycznie brak drugiego zagięcia ;-)

Offline kawulec

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kinu
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:34:17 »
A jaką grubość blachy masz w swoim?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:41:12 »
No właśnie diabeł ogonem nakrył suwmiarkę, ale wygląda że 3mm

Offline kawulec

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kinu
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:45:48 »
Wygląda na grubszą niż w moim i jestem za tym żeby zamawiać z blachy 3mm. Ale Jeżyk się wypowie jak otrzyma wycięty widelec.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Czerwiec 2018, 13:57:03 »
A ja myślałem że dziewczynki lat 12 nie potrzebują suwmiarki do niczego  :sciana: Masz oko i rację, zmierzyłem i mój ma 4 mm grubości ;-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Czerwiec 2018, 14:14:00 »
Ten model widelca jest zastosowany w paru młynkach, nie tylko w Mazzerze. Jeśli zastosuje się  ten sławetny lejek z dozownika do sosów, a młynek ma dozownik, to będzie pasował bez problemów. Zauważcie jedną sprawę, każdy młynek z okrągłym dozownikiem ma wgłębienie na ten dozownik (piszę o gastronomicznych, nie np o Ascaso I-1D, które jest z przodu płaskie) i lejek w zasadzie pasuje bardzo dobrze do tego wgłębienia. Różnica w lejku do sosów, a tym oryginalnym np z Mazzera, jest w średnicy niewielka, rzędu milimetrów i tutaj nie ma problemów ze spasowaniem. Mazzer ma wycięty korpus, żeby zmieścił się dozownik. Przy opcji Drogheria i On Demand z lejkiem na to wycięcie założona jest blacha, żeby zasłonić silnik :wow2: W SJ, czyli najpopularniejszym Mazzerze z drugiej ręki, ten lejek z dozownika sosów pasuje idealnie, ponieważ średnica oryginalnego lejka i lejka do sosów ma prawie taką samą średnicę. Średnica lejka do sosów pod zawinięciem ma 125mm. Mając ten wymiar i wymiary widelca, łatwo obliczyć, czy środek kolby położonej na widelec będzie pod środkiem lejka.

mój ma 4 mm grubości
Twój jest z aluminium, bo nie miałem możliwości wyciąć tego z nierdzewki. Teraz masz okazję to zmienić, a 2mm jest wystarczającą grubością. Na widelcu nie kładzie się kilogramów. :jezyk:



Przyszło mi właśnie do głowy coś innego. Jeśli wycinają i wyginają z nierdzewki, to może by jakąś podstawkę do kolby i ubijania tamperem zmajstrować?
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2018, 14:21:08 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Czerwiec 2018, 14:21:13 »
Na widelcu nie kładzie się kilogramów.
Taaa niby tak, ale dzieci i inne domowe istoty mogą mieć odmienne zdanie, a swoją drogą ten aluminiowy wcale ładny jest ;-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Czerwiec 2018, 14:21:51 »
Przyszło mi właśnie do głowy coś innego. Jeśli wycinają i wyginają z nierdzewki, to może by jakąś podstawkę do kolby i ubijania tamperem zmajstrować?

Oj tak, zdecydowanie ;-)  Podstawka na dwie kolby i z miejscem do tampingu ;-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Czerwiec 2018, 14:45:46 »
Czy z dozownikiem (po ew modyfikacji, do bezpośredniego zasypu) też sie sprawdzi?
Z obudową dozownika i lejkiem wewnętrznym takim jak zaproponował heniekp tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=540.new;topicseen#new trzeba by zmienić miejsce wysypu kawy, a właściwie to trzeba by zmienić ten lejek wewnętrzny na nieco inny, żeby sypało się do kolby położonej na widelcu.

aluminiowy wcale ładny jest
No, nie jest ładny, ale zauważ jakie masz rączki w kolbach. podcięcie było potrzebne. Teraz jak będziesz mieć oryginał (no, prawie) będzie inaczej.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2018, 14:49:42 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Czerwiec 2018, 14:51:51 »
trzeba by zmienić miejsce wysypu kawy
Własnie o to dokładnie mi chodziło. Więc do wersji z dozownikiem, z tym lejkiem wewnętrznym (które zaproponował heniekp) ten widelec nie będize pasował. Trzeba zmienić dozownika na lejek zewnętrzny, jak to w wątku o "rezygnacji z dozownika" jest opisane. Zgadza się?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Czerwiec 2018, 14:58:15 »
No w zasadzie tak, trzeba założyć lejek, ewentualnie odwrócić ten jaki zaproponował heniekp  o 180 stopni. Tylko nie wiem jak wyglądałoby wycięcie otworu w elementach dozownika i czy wówczas wysyp kawy trafi do kolby.  Pamiętaj też, że z Mazzera z dozownikiem po jego zdjęciu obnaża się silnik. W oryginale zakłada się blachę maskującą.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline heniekp Mężczyzna

  • Wiadomości: 225
  • Ekspres: NS Oscar, Gaggia Classic
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Czerwiec 2018, 15:15:31 »
To już łatwiej niż przerabiać dozownik zrobić widelec pod wymiar wewnętrznego lejka. Ja mam oryginalny widelec aluminiowy i w miarę dobrze pasuje. Więc na wzór zrobić z CrNi nie problem.

Offline Ygrek Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Ascaso Dream ,kawiarki Bialetti 2tz;4tz French Press,Phin,Aeropress
  • Młynek: Mazzer SJ DR ,Krups GVX2
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Czerwiec 2018, 22:43:29 »
Apropos tego wątku.Mam Mazzera SJ drogheria-niestety jeszcze bez sławnego lejka zrobionego z lejka do sosów i otwory na śruby do ew. przykręcenia tego widelca są zaślepione czymś w rodzaju nitów.Jak sądzicie czy one są wkręcone (jest gwint w otworach),czy też trzeba rozwiercić łby (brak gwintu w otworach) i nagwintować otwory?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Widelec do Mazzera
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Czerwiec 2018, 22:52:21 »
Z tego co pamiętam to otwory są ledwo widoczne a zaślepione nie nitami tylko jakąś masą. Są gwintowane M5 bodajże. Drogheria ma tę blachę zasłaniającą silnik. Przy dozowniku tę blachę trzeba dokupić albo dorobić.

PS widelec odbieram dopiero jutro, nie miałem żywcem czasu, tak że opiszę wrażenia i dokładność wykonania. Myślę jednak, że będzie wszystko OK.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2018, 23:05:39 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi