Autor Wątek: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy  (Przeczytany 3750 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Czerwiec 2019, 18:50:48 »
Finalnie skłaniam się ku Lelit Elizabeth. Została jeszcze kwestia młynka. Na placu boju pozostały Lelit William i Eureka Mignon Specialita. Czy ktoś na forum używa młynka Lelit i mógłby mi coś więcej o nich napisać?

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Czerwiec 2019, 15:56:50 »
Dziękuję za wszystkie uwagi i komentarze.
Finalnie zdecydowałem się na Zestaw Lelit Elizabeth - PL92T + Wiliam PL 72.

O wyborze ekspresu zadecydował fakt, że różnica pomiędzy Lelit Diana bez PID (DIANA PL60R1) a Lelit Elizabeth to nie uwzględniając rabatów ok. 1000zł. Dzięki dopłacie uzyskujemy LCC, grupę kawową 58 mm (zamiast 57mm), mocniejszą grzałkę bojlera wody (1200W zamiast 1000W), oraz obudowę ze stali szczotkowanej (zamiast polerowanej). Dla mnie decydujący był LCC i obudowa ze stali szczotkowanej pasująca do mojej kuchni.

W kwestii młynka przeważyła stylistyczna spójność ekspresu z młynkiem. Eureka Mignon Specialita to na pewno świetny młynek. Parametry techniczne młynka są porównywalne z Williamem PL72, z lekką przewagą tego drugiego (większe żarna). Z kolei sterownik Speciality jest bardziej zaawansowany, ale nie jest to różnica kolosalna. Oba sterowniki mają możliwość odmierzania czasu mielenia. Dodatkowo w przypadku Specialty możemy przerwać mielenie, wyrównać kawę i po prezerwie wrócić do mielenia.
Dobranie wersji kolorystycznej Speciality pasującej do kuchni i ekspresu przysporzyło mi wielu trudności. Przy zakupie młynka w pakiecie, po uwzględnieniu rabatów cena obu młynków była porównywalna. Dlatego też, z uwagi na stylistyczną spójność młynka i ekspresu zdecydowałem się na powyższy zestaw.

Gdy tylko dotrze do mnie mój zestaw opiszę moje wrażenia...
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2019, 16:29:07 wysłana przez skansen »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Czerwiec 2019, 14:33:38 »
z lekką przewagą tego drugiego (większe żarna)
Nie powiedział bym że 50mm vs 64mm to lekka przewaga.

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Czerwiec 2019, 14:53:18 »
z lekką przewagą tego drugiego (większe żarna)
Nie powiedział bym że 50mm vs 64mm to lekka przewaga.
Specialita ma 55mm... Nie wiem jednak czy tą różnicę odczuje w domowym użytku.
Trochę żałowałem, bo Specialita to piękny młynek. Niestety żona nie chciała uczestniczyć w wyborze młynka. Decyzję podjąłem więc kierując się spójnością stylistyczną z ekspresem.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Czerwiec 2019, 15:01:00 »
Odczujesz ;) Ale chodzi tu konkretnie o młyn, nie tylko jakość żaren - i nie jest to krytyka Eureki, żeby nie było. Większy młyn zmieli lepiej ale też szybciej, raczej ciszej, jest cięższy więc i stabilniejszy, żarna raczej pancerniejsze... Młynek to nie tylko średnica żarna i nie można o tym zapominać.

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do domu Lelit Diana PL60 PlusTR1 + młynek - dylematy
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec 2019, 09:51:59 »
Zestaw dotarł wczoraj popołudniu. Tak się złożyło, że @Maciej z CafeMax.pl był w Krakowie i ekspres odebrałem osobiście. Przy okazji ucięliśmy sobie pogawędkę o ekspresach, kawie i samochodach. Ekspres kupiłem w zestawie z młynkiem, uzyskując finalnie bardzo atrakcyjną cenę.

Pierwsze wrażenia bardzo na plus. Ekspres jest mniej więcej taki, jak się spodziewałem. Córki są zachwycone pienionym mlekiem.

 IMG_20190620_094258.jpg

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi