Autor Wątek: Mało aromatyczna kawa z ekspresu przelewowego  (Przeczytany 1386 razy)

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Mało aromatyczna kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopad 2023, 09:03:22 »
Spróbuj jeszcze tego: "Aby nawet podczas zaparzania ilości mniejszej niż 6 filiżanek mógł rozwinąć się pełen aromat kawy, modele Melitta® AromaElegance® są standardowo wyposażone w funkcję Aroma Control. W ten sposób nawet przy mniejszych ilościach uzyskana kawa jest smaczniejsza i bardziej aromatyczna. Podczas zaparzania 2-5 filiżanek wcisnąć przycisk START przez ponad dwie sekundy. Gdy dioda LED zaświeci się na zielono to oznacza, że rozpoczęło się parzenie kawy"

Offline WaAaFeL

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Aeropress, kawiarka Bialetti 3tz, Hario v60-02, FP, Kalita, GABI
  • Młynek: Severin KM 3873
Odp: Mało aromatyczna kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Listopad 2023, 09:18:40 »
Zastosuje wszystkie porady w ciągu kilku dni i dam znać czy jest lepiej. Mam dwie paczki tych moccamasterow ale jak nic nie pomoże to zamówię melitty.
@RADMAN myślałem że ta opcja wymusi ilość wody na mniejszą ilość filiżanek ale jeśli tylko spowolni proces to może być to. W pierwszej kolejności to uczynię :)
Ogólnie dziękuję wszystkim za porady. Wrócę z informacja zwrotna, w razie problemów nagram filmik procesu :).

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Mało aromatyczna kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Listopad 2023, 09:36:14 »
Ja mam wersję deluxe i jeszcze przed parzeniem przepuszczałem wodę przez urządzanie żeby rozgrzało urządzenie i przepłukało filtr. Robiłem małe ilości ok. 300 ml i kawa z ręcznych metod była na tyle lepsza, że sobie podarowałem robienie. Sprzęt kupiony kiedyś w outlecie i dodatkowo mam problem, że pojawia się jakiś biały osad widoczny na filtrach czy w dzbanku. Odkamieniałem wielokrotnie i czyściłem nawet jakimś środkiem do czyszczenia Moccamasterów. Rozbierałem też obudowę i przedmuchiwałem kompresorem. Wylądował póki co w szafie, ale jeszcze w planie potraktować środkiem do czyszczenia i odkamieniania irygatorów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mało aromatyczna kawa z ekspresu przelewowego
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopad 2023, 22:15:37 »
tutaj niemal natychmiast przecieka nie robiąc większej warstwy wody nad kawą.
To podobnie jak pafcio0 podejrzewałbym młynek. Sprawdź czy żarno jest na pewno dobrze założone i na najdrobniejszym przemiale rzeczywiście drobno mieli. Bo używałem takiego Severina u siostry i chyba raz po czyszczeniu było tak, że coś się źle złożyło i mielił cały czas grubo. Normalnie mieli dość drobno ten młynek, więc nie widzę szans żeby świeża kawa w ilości ok 50g mogła przepuszczać wodę jak przez sitko.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi