Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054378 razy)

Offline porcupine3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Macap m2m
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2655 dnia: 04 Kwiecień 2018, 08:49:16 »
Być może, on pije tylko kawy marketowe z ekspresu automatycznego. Przy espresso (Ariadna ;) ) widziałem, że się męczy.

Co do programatora w gniazdku to nie przy ekspresie który wyłącza się automatycznie po 30 minutach.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2656 dnia: 04 Kwiecień 2018, 11:44:33 »
Co do programatora w gniazdku to nie przy ekspresie który wyłącza się automatycznie po 30 minutach.

To jest najgorszy „ficzer”w tych urządzeniach. Ktoś kto je projektuje chyba nigdy takiego nie używał. Albo z UE takie obostrzenia. Tylko nie wszystkie maszyny tak mają ...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2657 dnia: 04 Kwiecień 2018, 12:07:34 »
W nowych maszynach ASCASO - modele PID można ustawić czas przejścia w tryb czuwania (to nie to samo co wyłączenie całkowite) po 30, 60 i 120 minutach.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2658 dnia: 04 Kwiecień 2018, 16:15:34 »
Co do programatora w gniazdku to nie przy ekspresie który wyłącza się automatycznie po 30 minutach
Jak programator zaawansowany to mozna go zaprogramowac na kilka 30 min wlaczen jedno po drugim.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2659 dnia: 04 Kwiecień 2018, 17:35:15 »
Tylko nową Silvię trzeba fizycznie kliknąć pstryczkiem żeby się włączyła z tego co pamiętam. To już inny przełącznik niż w starszych wersjach, gdzie można było dać wcześniej ON a resztę zwalić na programator.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 17:59:15 wysłana przez Kekacz »
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2660 dnia: 04 Kwiecień 2018, 17:46:34 »
Zaraz jeszcze wymyślą, żeby komputery się same wyłączały, lodówki, telewizory, cały sprzęt w gastronomii itd... Pogrzało ich całkiem.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2661 dnia: 04 Kwiecień 2018, 18:21:22 »
Zaraz jeszcze wymyślą, żeby komputery się same wyłączały, lodówki, telewizory, cały sprzęt w gastronomii itd... Pogrzało ich całkiem.
Telewizory już się same wyłączają... [emoji14] I nie mam na myśli tu timerów itp.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2662 dnia: 20 Kwiecień 2018, 13:21:24 »
Podzielę się swoim sposobem na zmianę parametrów ziarna które jest w hopperze.
Młynek zawsze wymagał delikatnej regulacji w zależności czy ziarenka są wsypane świeżo z torebki czy leżą dzień - 2 dni w hopperze.
Teraz dosypuję ziarna tak, żeby przez dobę były mielone wsypane wcześniej, czyli w moim przypadku 1/3 hoppera i dosypuję świeżego ziarna (do pełna lub 2/3 pojemności), robi się 1/3 i kolejna dosypka .
Przyznam że teraz dla takiej samej kawy nie trzeba nic regulować :)
Oczywiście można inaczej, ważyć, sypać, mielić, dmuchać i tak dla każdego espresso :)

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2663 dnia: 14 Maj 2018, 18:50:20 »
Kawa: Mujeres z xcafe.pl
Młynek: Eureka Migonon Specialita
Maszyna: Ascaso Steel Uno Prof - PID

Ekspres z kolbą wygrzany aż parzy (z obserwacji 15min/30min bez znaczenia na smak).
Doza: choroba wie ;] nie mam wagi ale sitko 14gr usypuje z górką. Po ubicu tamperem 58mm mam jakieś 1cm do rantu kolby.
Przemiał: młynek skręciłem tak, że pierwsze shoty kapały, potem delikatnie rozkręcałem młynek - dopóki nie zaczęło w miarę normalnie lecieć.
PID: 94°C
Preinfuzja: 2 sekundy
Smak: lekko gorzkawy i troszkę kwaskowaty, to nie jest słodycz czekolady i posmak orzecha...  :-\
OPV: ustawione na 9 bar ale w trakcie ekstrakcji na manometrze jest 11 bar. OPV otwiera się i woda schodzi co słychać na filmiku.
Ciastko: po wyjęciu trochę wody wsiąka w ciastko, ale nie ma błota, wypada całe przy uderzeniu, jest spójne - można całe trzymać w dłoni  ;)


W którą stronę się poruszać?



Trochę za wcześnie wyłączyłem nagrywanie.  :picardpalm: Sekundę później wyłączyłem. Kawa w kieliszku z górką.



« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 19:04:20 wysłana przez Bedwyr »
„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2664 dnia: 14 Maj 2018, 19:20:49 »
Jak będzie waga to na pewno dużo to pomoże.
Ja bym drobniej zmielił i celował w mniejsze ratio.
PID bym ustawił na 90 stopni i od tego stanu wychodziłbym w górę lub w dół, do uzyskania smaku kawy, który chcemy, ale to też zależy od stopnia palenia ziarna.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2665 dnia: 14 Maj 2018, 19:28:09 »
wypada całe przy uderzeniu, jest spójne - można całe trzymać w dłoni
To oznaki poprawnej ekstrakcji, równomiernego zaparzania; efekty w szklance też o tym świadczą... Jesteś w stanie przebrnąć przez ogrom cremy? ;)
Uwielbiam ten charakterystyczny dźwięk wibracyjnej pompy  :evil:.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2666 dnia: 14 Maj 2018, 21:01:06 »
Wygląda dobrze. Jeśli chodzi o aromaty i smaki czekolady, to raczej to będzie aromat czekolady połączony z lekką kwasowością gorzkiej czekolady takiej powyżej 70%, jeśli ktoś pisze o czekoladzie w espresso to właśnie o taką czekoladę chodzi. Jeśli szukasz słodkiej czekolady mlecznej, to musisz dodać mleka a być może i cukru  :mhh:
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2667 dnia: 14 Maj 2018, 21:16:45 »
Dla zapoznania się z ekspresem i młynkiem wyłącz na razie preinfuzje.
Zobacz jak smakuje Ci espresso bardziej w stronę ristretto (powinno być mniej goryczki) - bez wagi to będzie 30-40 ml.
Tyle. Pij na zdrowie.
Jak będzie waga to przetestujesz sobie inne od 1,5-2,5. Zobaczysz co Ci bardziej smakuje.

Offline Bedwyr Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
    • Szkółka Piłkarska Football Kids
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof - PID
  • Młynek: Eureka Mingon Specjalita
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2668 dnia: 14 Maj 2018, 21:54:06 »
Wygląda dobrze. Jeśli chodzi o aromaty i smaki czekolady, to raczej to będzie aromat czekolady połączony z lekką kwasowością gorzkiej czekolady takiej powyżej 70%, jeśli ktoś pisze o czekoladzie w espresso to właśnie o taką czekoladę chodzi. Jeśli szukasz słodkiej czekolady mlecznej, to musisz dodać mleka a być może i cukru  :mhh:
dzięki za wskazówki, mleka (zwierzęcego) nie pijam a wszelkie roślinne które próbowałem nie smakują mi w capu :/
Może będę ciut słodził ;)

wypada całe przy uderzeniu, jest spójne - można całe trzymać w dłoni
To oznaki poprawnej ekstrakcji, równomiernego zaparzania; efekty w szklance też o tym świadczą... Jesteś w stanie przebrnąć przez ogrom cremy? ;)
Uwielbiam ten charakterystyczny dźwięk wibracyjnej pompy  :evil:.
Szczerze mówiąc zastanawiałem się czy z tą cremą wszystko ok, bo jej ilość jest delikatnie mówiąc oszałamiająca :D
A co z tym ciśnieniem ? Nie przejmować się tym 11 bar?

Dla zapoznania się z ekspresem i młynkiem wyłącz na razie preinfuzje.
Zobacz jak smakuje Ci espresso bardziej w stronę ristretto (powinno być mniej goryczki) - bez wagi to będzie 30-40 ml.
Tyle. Pij na zdrowie.
Jak będzie waga to przetestujesz sobie inne od 1,5-2,5. Zobaczysz co Ci bardziej smakuje.
Tak zrobię!
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 22:05:52 wysłana przez Bedwyr »
„Kawa traci smak tydzień po uprażeniu, godzinę po zmieleniu i parę minut po zaparzeniu”

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #2669 dnia: 14 Maj 2018, 22:18:15 »
Możesz wrzucić też filmik z przygotowania kawy w PF. Może uda Ci się pożyczyć od kogoś NPF.
Mnie trochę zastanawia, że na początku masz dosyć długi czas oczekiwania na pierwsze krople, potem ekstrakcja przyspiesza i dość szybko kawa jest bardzo jasna. Może to oświetlenie, a może jednak nakłada się tu jakiś błąd w dystrybucji i za drobne mielenie co powoduje kanałowanie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi