Autor Wątek: Testy ręcznych młynków podróżnych: Aergrind, Timemore Nano, Rosco Mini, Dienes  (Przeczytany 28805 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Ja tylko espresso ale powyżej 13 klika nie wchodziłem, czyli pewnie od 14 w górę (od zablokowania) :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Dzisiaj przyszedł mój wyczekiwany Chińczyk: Timemore Chestnut  :ok:
Pierwsze wrażenie:
Kawał porządnego młyna, ciężki, solidnie wykonany, spokojnie może służyć do samoobrony  :lol2:
Pojemnik przy mieleniu nie wypada, jest solidnie zamocowany, korba wystarczająco długa aby mielenie szło sprawnie.
Pierwsze mielenie: 20 gramów kawy zmieliłem bez wysiłku, z bananem na twarzy w ciągu 37 sekund na 15 kliku.
W porównaniu do poprzedniego mojego młynka z ceramicznym żarnem to nawet porównania nie ma. Tam to trwało ze 4 minuty i musiałem przerwy robić na wytarcie potu z czoła  :picardpalm:

Ale jak zwykle jest jakieś ale  [emoji38] Właśnie się śmieję, że im droższy młynek tym mi gorsza kawa wychodzi. Najlepiej mi smakuje kawa z najstarszego młynka kupionego na Allegro za 20 zł. Z Timemora pierwsza kawa mi jakaś gorzka wyszła i dziwna w smaku. Muszę pokombinować z ustawieniami, dalsze testy jutro.
Natomiast sama jakość przemiału już na pierwszy rzut oka dla takiego laika jak ja jest po prostu rewelacyjna, ja tam żadnego pyłu nie dostrzegam gołym okiem...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
im droższy młynek tym mi gorsza kawa wychodzi
:picardpalm:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Im lepszy młynek tym drobnej trzeba mielić.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Nie wiem jak mierzysz ale dla mnie do espresso to 12-13 klików

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
im droższy młynek tym mi gorsza kawa wychodzi. Najlepiej mi smakuje kawa z najstarszego
Myślę że to nie kwestia młynka tylko obeznania z narzędziem. Myślę że z tym pierwszym spędziłeś sporo czasu na początku swojej przygody. Każdy młynek produkuje przemiał o innej charakterystyce. Trzeba po prostu nauczyć się nowego narzędzia.  Pocieszające jest to, że im lepsze narzędzie tym bardziej powtarzalne rezultaty, więc łatwiej się uczyć.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Im lepszy młynek tym drobnej trzeba mielić.
 

O widzisz a ja wykombinowałem, że jest odwrotnie i zmieliłem grubiej niż zazwyczaj przy starym młynku. Jutro pójdę zatem w drobniejszy przemiał.

Myślę że to nie kwestia młynka tylko obeznania z narzędziem.
Mam taką nadzieję. Trochę mi pewnie z tym zejdzie bo ja tylko dwie kawy dziennie piję ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2017, 22:37:02 wysłana przez Pawcio »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Nie wiem jak mierzysz ale dla mnie do espresso to 12-13 klików

Ja mierzę od całkowitego zablokowania żaren, mieliłem dzisiaj na 15 kliku. Jutro spróbuję drobniej.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Hmm wszystko zależy też od metody i przepisu. 15 klików to chyba będzie jakoś mniej więcej pod mokę?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Mała errata.



Dotarł do mnie z Chin Timemore Nano z włoskimi żarnami, aby stanąć w szranki z coffeedeskowym bratem z żarnami chińskimi.
"Batalia" okazała się wyrównana. Oba młynki wyprodukowały w szybkim teście identyczną - co do mg - ilość pyłu (2.40g z 20g). Różnica w przemiale na zdjęciach - tak jakby ciut równiej z włoskimi żarnami (pierwsze foto), natomiast in plus co do chińskich (drugie foto) to fakt, że mielą 20-30% szybciej (i tym samym nieco ciężej).
Ale kolejny plus dla chińskiego "Włocha" - czarny kolor :)
Decyzja łatwa nie była, ale w związku z tym, że za dużo ręczniaków mi się uzbierało, Timemore z coffeedesku wyląduje na pchlim.


Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Potwierdzam, wersja z chińskim żarnem mieli błyskawicznie. Dzisiaj mieliłem sobie na 19 kliku do FP. Rozpocząłem jak już się woda zaczynała w czajniku gotować i zdążyłem nim zaczęła gwizdać  :mrgreen:
Zadowolony z Chestnuta jestem i żadnego innego na razie nie chcę  :ok:

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
ja by kogoś interesowało porównanie nano z comandante to pen i parę postów poprzednich;

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Tylko zdaje się, że to wersja podstawowa z chińskimi żarnami. Ciekawe jakie by wyszły wyniki z Italmillami i tymi nowymi tytanowymi.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2018, 19:42:46 wysłana przez krystians »

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Wow, szapoba Pafcio za zakup i przetestowanie. Jestem zaskoczony i pocieszony, tym że te "chińskie" żarna wcale gorsze nie są.
Ponadto test od Socratic też pokazuje to o czym od początku mówiliśmy, że timemore to młynek dla tych którzy chcą lepszej kawy i solidnego młynka, ale wydawanie kwoty zbliżonej do 1000 zł wydaje się niedorzeczne.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Ponadto test od Socratic też pokazuje to o czym od początku mówiliśmy, że timemore to młynek dla tych którzy chcą lepszej kawy i solidnego młynka, ale wydawanie kwoty zbliżonej do 1000 zł wydaje się niedorzeczne.

Potwierdzam :)


Jestem zaskoczony i pocieszony, tym że te "chińskie" żarna wcale gorsze nie są.

Aczkolwiek zostawiłem sobie egzemplarz od majfrenda z włoskim żarnem. Różnica na korzyść Włocha jest bliska homeopatii, ale wydaje mi się, że jednak jest.
Minusem użytkowym tych Nano - co muszę dodać - jest systematyczne odkręcanie się górnego pierścienia stabilizującego pion trzpienia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi