Autor Wątek: Tajemnicze paczuszki.  (Przeczytany 8682 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Tajemnicze paczuszki.
« dnia: 17 Czerwiec 2013, 07:52:26 »
Lubicie otrzymywać tajemnicze paczuszki? Ja uwielbiam! Ostatnio dane mi było otrzymać dwie.
Cafe Silesia - przejrzysta torebka z zipem zawierała ziarenka średnio palone, raczej drobne, choć z domieszką dużych i dorodnych (zapach dopełnił wrażenia, że to dodatek robusty). Widoczne były ziarenka połamane. Zapach czekolady, lekko drzewny z nutą robuścianego "zapaszku". Mieszanka spisywała się najlepiej w kawiarce, zabrana do pracy w FP jest lepsza od marketówek, ale pijałam już lepsze.  ;)

Mastro Antonio - Papierowa torebka z oznaczeniem, zapewne znanym autorom  ;) i datą palenia. Po otwarciu, piękny owocowo - czekoladowy zapach i znów doskonały surowiec. Póki co nie mam pełnego obrazu, bo zaparzyłam jedynie w kawiarce. Dziś reszta prób w chemexie - materiał jeszcze mam.

Myślę, że to dobry wątek na dyskusje o niespodziankach, jakie wkładają nam do paczek sprzedawcy.  ;) To dla nich też info, co i jak nam smakowało.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2013, 09:17:07 »
To ja opiszę mieszankę konferencyjną, którą otrzymałem (nie kupiłem) od Spinki. Kawa wypalana przez palarnie AGIFA, dość mocno palona. Ziarno (100% Arabica) duże, równe, ładne:



Kawa w aromacie mocno czekoladowa, w smaku również czekolada dominuje szczególnie w Aeropressie. W espresso, cappuccino dochodzi do głosu również mocna nuta orzechowa.
Kawa IMHO smaczna i warta spróbowania choć dla mnie mogłaby być nieco mniej wypalona.

P.S Nie piszę w subiektywnych bo nie czuję się na siłach by oceniać kawy. A kawa była pewnego rodzaju gratisem, więc ten temat pasuje.





Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2013, 11:53:48 »
Nie lubimy :diabelek:

1. Nigdy nie wiem co to jest i mnie ciekawość zżera -- nie do końca rozumiem ten zamysł tajemnicy.

2. Częściej ich nie ma niż są -- psyt, i bajka cała.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2013, 12:13:47 »
Lubie a nie dostaję. Powinno być z opisem.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2013, 12:33:49 »
A kto nie lubi małych niespodzianek  ;) byle bez pieluch  ;D

Dla mnie osobiście fajna jest ta aura tajemniczości, zwłaszcza jak potem okazuje się że np w filiżance jest ambrozja, a w gratisie były ziarenka o których sam palacz nie wie :) taka impreza była :P
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2013, 13:59:52 »
No i co w tej niewiedzy fajnego?

To jak przygoda na jedną noc -- niby było przyjemnie, ale wyszła nad ranem i nawet telefonu nie zostawiła. Chwila miła, wspomnień czar i żadnej szansy na dłuższą znajomość. Nawet nie wiesz gdzie szukać i o kogo pytać. :blue: Nie dla mnie takie niespodzianki, nawet jeśli przyjemne.

Jeśli to ma być pomocne w czymś palarni, to czemu palarnia nie prosi o informację zwrotną? Jeśli to ma być forma promocji, to czemu bez podpisu? Dla mnie jest to niezrozumiałe i już.


Oczywiście mówię tylko o sferze incognito, same gratisy są bardziej zrozumiałe i o wiele bardziej niż rabaty.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2013, 14:09:11 »
Właściwie ten wątek miał być w zamyśle taką informacją zwrotną dla palarni z opisem, co się podobało w tajemniczej paczuszce a co nie.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2013, 14:24:05 »
A my jak zwykle płyniemy w bok  :redface:

Co do informacji zwrotnych - to zawsze takowe trafiają na PW, zwłaszcza jeśli pakunek ponad przeciętną.

 :lol2: Raz pamiętam dostałem od Antonio próbne palenie nowych ziarenek, które chyba nie weszło do produkcji bo inne palenia okazały się lepsze. To nieudane było super hipre :)
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2013, 15:44:36 »
Właściwie ten wątek miał być w zamyśle taką informacją zwrotną dla palarni z opisem, co się podobało w tajemniczej paczuszce a co nie.
Ale czy palarnie o tym wiedzą? :blue: czy tego oczekują? No i czy pamiętają co komu na jedną noc podesłali? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2013, 16:14:42 »
Chwila nieuwagi i dałem się zaskoczyć.

Właśnie się okazało, że na dnie mojej nieoznaczonej paczuszki była karteczka z nazwą zawartości :ok: No i to jest to. Znaczy, jeśli naprawdę te paczuszki mają czemuś służyć, to takie zaskoczenie nazwą i datą palenia pod koniec paczki uważam za słuszną koncepcję. Ślepy test, niczym nie skrępowana opinia, a na koniec wyjaśnienie zagadki.

Brakuje tylko ścieżki powrotu -- gdyby palarnia rzeczywiście chciała się również czegoś dowiedzieć, a nie tylko coś powiedzieć.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2013, 16:58:32 »
Chyba zepsułeś mi niespodziankę ;)
Wiadomo czemu opakowania nieprzeźroczyste :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2013, 18:40:38 »
Ups  :-X

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Czerwiec 2013, 09:27:55 »
Mnie zależy na każdej refleksji zwrotnej. Bywa, że nie jestem w stanie przebrnąć przez te wszystkie ziarna, jakie mamy, ani zarejestrować zmian jakie w nich zachodzą. Bywa też, że ulegam rutynie pracując przy piecu, a wszystko się przecież zmienia. Jakieś refleksje i opinie zwrotne byłyby zawsze czymś wartościowym...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Tajemnicze paczuszki.
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Czerwiec 2013, 09:33:38 »
I właśnie ten Twój ostatni post świetnie wpisuje się w ideę naszego "forumowego cuppingu" - informacja jak dany produkt odbiera mniej czy bardziej przeciętny wielbiciel kawy ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi