Autor Wątek: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł  (Przeczytany 8651 razy)

Offline domino17125

  • Wiadomości: 2
Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« dnia: 20 Kwiecień 2020, 19:05:11 »
Cześć,

poszukuję automatycznego ekspresu (nie wchodzi w grę żaden inny rodzaj), który spełniałby następujące wymagania:
- eksploatacja spokojna - standardowo 3-4 kawy dziennie, od święta 10-12;
- niezbędne espresso i cappuccino
- byłoby super gdyby mleko można było spieniać z kartonu, bez użycia pojemnika

Po przejrzeniu forum i innych dostępnych źródeł zastanawiam się nad:
- Nivona np. 820/821/825
- Jura E6, ew. ENA 8
- Melitta Caffeo Barista T Smart lub Melitta Caffeo CI Touch

Oczywiście rozpatrzę wszelkie propozycje.

Wiadomo, że Jura to wyższa półka, moi rodzice mają J9 i służy, ale pytanie czy w niskich seriach również są godne polecenia - wydaje mi się, że ENA 8 jest trochę zabawką i boję się o trwałość.
Zapraszam do dyskusji, bo kwarantanna daje się we znaki i potrzebna stosunkowo jak najlepsza kawa ;) A żona chce ładny ekspres... :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2020, 19:58:24 »
Najlepiej odezwij się bezpośrednio do przedstawicieli na forum, które takie ekspresy sprzedają, np. @Michał
Na forum jest bardzo mało aktywnych użytkowników z ekspresami automatycznymi więc raczej nie dostaniesz dużej pomocy.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2020, 20:26:37 »
Lata temu jak trochę czytałem o automatach, to dobrze wypadał QUICK MILL np.MOD.05500 Super Cappuccino

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2020, 22:24:02 »
Te podane modele, nie zrobią dobrego espresso.

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2020, 07:05:56 »
Te podane modele, nie zrobią dobrego espresso.
QUICK MILL też nie?

Tutaj jest w budżecie, tylko stan magazynowy, nie wiem czy 4 lata w kartonie ma jakiś negatywny wpływ na ekspres, choć wydaje mi się, że i tak dłużnej posłuży od plastykowych modeli podanych wyżej.
https://www.kaffee24.de/kaffeemaschinen/kaffeevollautomaten/quick-mill-super-cappuccino-kunststoffgehaeuse-05500?c=11

https://www.kaffee24.de/kaffeemaschinen/kaffeevollautomaten/quick-mill-super-cappuccino-edelstahlgehaeuse-05500-oa?c=11

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2020, 08:38:39 »
Automaty z zasady robią i espresso i capuccino, bo są automatami.
Ale dobrego espresso nie robią, bo są automatami.
Jeżeli to się zaakceptuje, to wybór w tym budżecie jest przeogromny. Na potrzeby domowe proponowałbym Delonghi z serii ECAM.
Z mocowanym pojemnikiem. Na potrzeby domowe to jest lepsze, niż przystawianie kartonu. Pojemniki mocuje się łatwo, są wąskie, przystosowane do chowania w drzwiach lodówki i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Offline domino17125

  • Wiadomości: 2
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2020, 10:25:33 »
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie uzyskam espresso takiego jak zaparzonego ręcznie.

Chodzi o uzyskanie najlepszej jakości dla tych warunków, które wypisałem. Quick Mill odpada, potrzebne jest coś o nowocześniejszym wyglądzie.
Co do Delonghi to jak korzystałem u rodziny z ECAM to obsługa była moim zdaniem bardzo karkołomna.

Może @Michał? Ktoś może coś polecić z tych wymienionych przeze mnie? Dlaczego np. Melitta, a nie tania Jura itd?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2020, 11:37:15 »
Quickmill jest ok.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2020, 12:57:03 »
Pewnie, że ok :taktak:
Tyle tylko, że chyba jest ponad budżetem Autora. I raczej słabo z modelem na "karton mleka".

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2020, 14:18:51 »
Jura, Nivona i Melitta to firmy które wśród automatów zasługują na szczególną uwagę, oczywiście moim zdaniem   8) Kolejność przypadkowa i nie chciałbym wybierać konkretnej firmy spośród tych trzech marek :) Dużo zależy od upodobań designu oraz potrzeb klienta.
Ogromnym plusem Jury jest P.E.P w przypadku espresso, duży moduł zaparzania oraz brak konieczności regularnego wyciągania i czyszczenia modułu. W moim odczuciu od modelu e6 w górę mamy  styczność także z dużo bardziej czytelnym wyświetlaczem.
W Nivonach świetny jest aroma balance, który naprawdę działa i pozwala przygotować kawę na 3 różne sposoby :) Dodatkowo kupując u nas, na Nivone mamy 3 lata gwarancji  8)
W Melittach bardzo fajne są systemy umożliwiające korzystanie z dwóch kaw jednocześnie - bean select.

Bardzo ciężko jednoznacznie stwierdzić, którą z maszyn bym proponował  :mhh:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień 2020, 20:22:25 »
I to espresso z PEP jest naprawde dobre (w porownaniu z kolbami?)?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2020, 20:42:57 »
System pulsacyjny. Chyba nie da się porównywać z kolbami. Ale pewnie dzięki tej funkcji jest ciastko lekko dobite, co poprawia ekstrakcję.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Kwiecień 2020, 08:27:14 »
Jest dobre, ale dla kogoś kto pijał kawy z niejednej kolby zapewne nie tak dobre jak mogłoby być przygotowane w ekspresie kolbowym kawka 
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Atanerw

  • Wiadomości: 9
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Październik 2021, 18:42:31 »
Cześć, odgrzewam temat z lupki ;)
Zastanawiam się nad ekspresem do drugiego mieszkania, obecnie mamy Jura ENA 9, ma już swoje lata, ale patrząc na obecne ceny Jury teraz muszę się zdecydować na coś bardziej budżetowego.
Waham się pomiędzy Nivoną 790 a 820. W specyfikacji w zasadzie nie znalazłam żadnej różnicy poza izolacją akustyczną w 820- niby fajnie, ale różnica w cenie jest spora, a wg. opinii Nivony są i tak o niebo cichsze od Jury, a już na pewno od mojej poczciwej staruszki, więc nie jest to cos na czym mi szczególnie zależy  :-)  Może ktoś z Was ma jakieś informacje/opinie czym te dwa ekspresy się różnią. Proszę o szybką odpowiedź bo 790 kusi obecnie w ciekawą promocją z Bazzarami które pije i uwielbiam od lat  [emoji38]

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres automatyczny do domu z kawami mlecznymi do 4000 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Październik 2021, 21:45:43 »
Używałem Nivony (chyba 790, nie jestem w stanie tego sprawdzić, porównałem w necie) nieregularnie przez rok w jednym biurze.
Jest faktycznie cicha, co - jak podejrzewam - jest zasługą lichego mielenia. Kawa zawsze jest lurowata. Jak ktoś kupuje lekkie arabiki i pije dużą (jak z przelewu), może być ok.
Beznadziejna tacka ociekowa, trzeba pilnować, bo szybko jest pełna. Zbiornik na wodę jest niewygodny w obsłudze, chyba że ktoś lubi wyjmować to chude wiaderko i nalewać z kranu.
Nie robiłbym przeprowadzki z Jury. Nie znam jej, ale z opisów na forum wynika, że jest przyzwoita, jak Delonghi, czy Saeco, które nieco znam i bardziej bym polecał.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi