Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 446259 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1920 dnia: 01 Listopad 2021, 00:37:12 »
Nie mam najmniejszych problemów z otwieraniem.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1921 dnia: 01 Listopad 2021, 02:35:52 »
a ja wiecznie upierdziele tak, że są potem nieszczelne i otwieranie nowej paczki to ten dodatkowy dreszczyk :D ale nie że goranowe tylko, jeszcze nie spotkałem tych jednostronnych odrywań bezproblemowych, jedne bardziej irytujące inne lepsze i te do takich zaliczam, pojedyncze się urywają, z ostatniej mojej partii może 2-3 na chyba z dziesięć. I to tę bezbarwną folię pociągnęło tylko więc dziura nie była wielka i pewnie można by przeboleć alei tak wolę wtedy przesypać taką kawę dla własnego komfortu psychicznego :D

ps
ale ta z fotki to serio wygląda jak rwana z nie tej strony ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1922 dnia: 01 Listopad 2021, 06:24:06 »
ale ta z fotki to serio wygląda jak rwana z nie tej strony
Na 1000%.
》tertium non datur《

Offline abdon

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1923 dnia: 03 Listopad 2021, 10:38:44 »
Po wypiciu 2 paczek Sava Mala stwierdzam, że doszedłem z nią do ładu :)
Ostatecznie najlepsze rezultaty dało zwiększenie dozy do 19g + zmniejszenie uzysku do 33-34g.

Teraz bardzo mi pasuje i polecam :)
Co prawda bardziej mi pasuje do cappu niż jako espresso, ale tu i tu jest zacne.

Do espresso super mi podeszła kawa Monsoon Malabar. Z nią nie miałem żadnych problemów z dopasowaniem.
Jeszcze El Jaguar czeka w kolejce :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1924 dnia: 03 Listopad 2021, 11:57:09 »
Hej, co się dzieje z Brazylią Aquarela, bo chcę kupić, a nie mogę wybrać "rozmiaru" paczki :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1925 dnia: 03 Listopad 2021, 12:44:40 »
@Bazyl  Pewnie już zabrakło bo od wczoraj trwa prawdziwe poświąteczne oblężenie sklepu. Z Brazylii mamy teraz w ofercie fazendę Paraiso a ja wciąż nie mogę przestać podziwiać widoki na tą plantacje ( https://goo.gl/maps/4V5vT28DoBe7iw647 ).

@abdon Cieszę się że doszedłeś do ładu z kawą. Czasem potrzeba więcej czasu ale przy kawie nie ma pospiechu. Jeżeli Malabar Ci podchodzi to może bardziej będą smakować Ci naturale.

@wacek_1984 Nie myślałem że tak szybko odnajdziemy kawę którą damy radę zamienić etiopską Hambelle anaerobic. Nikaragua Aurora jest na prawdę świetna ale nowe Etiopię też się znajdą w ofercie. 

@maciekz Jesteśmy bardzo wdzięczny za każdą uwagę. Borykamy się z razem z dostawcami odnośnie jakości opakowań ale jest to trudna sprawa bo opakowań po prostu brak i należy kupować to co jest dostępne. Struny testujemy również u nas i jak na razie nie mamy jakiś konkretnych uwag które możemy przekazać dostawcą. 




Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1926 dnia: 03 Listopad 2021, 16:05:55 »
@ranGo - dzięki, ale ja piję max 1 dziennie, także po zakupie prawie 2KG u Was nie będzie powtórki przez kilka miesięcy ;) Mam tylko nadzieję że nie wycofacie Aurory za 3-4tygodnie.

Btw macie może coś o posmaku winnym? Kupiłem kiedyś SweetValey w Blend, super mi podeszła i pyk wycofali :D

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1927 dnia: 03 Listopad 2021, 20:26:47 »
Od tego weekendu powinna być dostępna w sklepie kawa z kolumbijskiej eksperymentalnej plantacji Fincamigos, mieszanka na którą składają się trzy odmiany: Geisha, Sudan Rume i Tabi.

Na przyszły tydzień, w sekcji espresso, planujemy prezentację kawy z prowincji Yunnan, znanej do tej pory bardziej z upraw wysokiej jakości herbat.


coś o posmaku winnym?

Pojawi się u nas pod koniec Listopada, kawa Etiopia Guji, Urąga Coffee Station z obróbki carbonic maceration, techniki przetwarzania inspirowanej produkcją wina.

Mam tylko nadzieję że nie wycofacie Aurory za 3-4tygodnie.

Kawy nie wycofujemy, one się po prostu kończą, i u nas i u dostawców. Należy wtedy poczekać do następnych zbiorów a w międzyczasie spróbować czegoś nowego, czegoś co nas może jeszcze bardziej zachwyci.









Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1928 dnia: 03 Listopad 2021, 21:26:32 »
Dzięki wielkie za informację, nie żebym wybrzydzał, ale ja palarnie zmieniam co zamówienie. Także cały czas mam coś nowego. Jednak Twój wpis bardzo mnie zachęcił do czekania na winko ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1929 dnia: 15 Listopad 2021, 10:39:37 »
Oprócz bardzo ciekawej chińskiej kawy Kong Que od dzisiaj w sprzedaży w sekcji espresso, znalazła się jeszcze jedna kawa pochodząca ze spółdzielni kobiet uprawiających kawę w Salwadorze. Jest to mieszanka kaw z czterech plantacji, w profilu głównie czekolada-orzech.

Chabella Blue Skull znakomicie się sprzedaje a już pod koniec listopada zastąpi ją inna meksykańska kawa, Mad Mash ( "dwie rzeki" w języku natywnym Majów ) z słyną podobizną na worku ;) 

W przelewach przy trzech świetnych etiopskich kawach, mamy nowy mikrolot- Kenię Karani AB. Trochę mi szkoda, że nie wystawiliśmy razem obok siebie dwa mikroloty z tego samego młyna, była by wtedy szansa na porównanie.


   

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1930 dnia: 15 Listopad 2021, 21:14:31 »
Czy ETHIOPIA GUJI URAGA CARBONIC MACERATION przetrwa do grudnia czy lepiej rezerwować?
Bo szkoda by było nie spróbować, a i na prezent się nada  :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1931 dnia: 16 Listopad 2021, 12:52:53 »
Guji Uraga powinna przetrwać do Grudnia ( dla tego tak późno włączaliśmy ją do oferty ). Przed świętami pojawią się w sklepie jeszcze jakieś ciekawe kawy m.in. kolumbijska Puerto Alegre Geisha honey.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1932 dnia: 16 Listopad 2021, 19:54:07 »
Wielkie podziękowania dla palarni Gorana za profesjonalizm. W ostatniej dostawie zostałem mile zaskoczony prezentem w postaci worka po kawie.
Bardzo mi się podoba i chętnie znajdę na niego jakieś ciekawe miejsce.
Co do opakowań to biorę kawę z kilku palarni ale opakowania z Eurocafe obok MastroAntonio w.g. mnie są najpraktyczniejsze i nie ma problemu ze strunami (pod warunkiem,że odrywa się je po właściwej stronie).
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline fooxtrot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Venus 4tz, AeroPress, Cafelat Robot
  • Młynek: 1zpresso JX Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1933 dnia: 17 Listopad 2021, 11:00:21 »
I ja właśnie złożyłem zamówienie... Każde kolejne jest większe niż poprzednie :P Ale warto, świetne kawy - na razie próbuję w aeropressie i kawiarce i dzięki temu nauczyłem się pić kawę czarną, bez cukru - i nie krzywić się, wręcz przeciwnie ;)

co do opakowań, to nie miałem żadnych problemów z otwieraniem/zamykaniem i jak na razie wszystkie trzymam - może kiedyś w nich jakieś zioła wysadzę?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1934 dnia: 18 Listopad 2021, 11:56:44 »
Czy a jeżeli tak to kiedy będzie Honduras Puro Carmelo lub Guara Verde ? A drugie pytanko to czy planujecie utrzymać ceny na początku przyszłego roku czy należy się liczyć z podwyżką tych tańszych np. LAVACA, Sava Mala i trzeba mrozić zapasy ?  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi