Autor Wątek: Cunill Tranquilo Tron  (Przeczytany 8104 razy)

Offline PrzemekB

  • Wiadomości: 5
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2020, 15:52:00 »
@skansen posiadam ten młynek od ponad pół roku. Kupiłem jako bardzo krótko używany. To mój pierwszy młynek elektryczny, więc nie mam porównania, ale jak dla mnie jest po prostu świetny. Przemiał jest szybki i zupełnie powtarzalny, programowanie czasu sprawia, że po wstępnym ustawieniu mielisz jednym dotknięciem, a ewentualne korekty czasu wprowadza się bardzo łatwo. Mielenie bezpośrednio do sitka to dla mnie duża zaleta, choć na pewno w kanale trochę kawy z poprzedniego przemiału zostaje. Na początku zdarzyło mi się go zapchać, więc musiałem rozkręcić pokrywę stożka (żarna oczywiście też), długo z tym nie schodzi. W zakamarkach przy żarnach kawa zawsze się gromadzi, ale to pewnie norma. Podpórka do kolby jest nieregulowana (albo nie umiem), dla mnie trochę za wysoko (można zrzucić namieloną kawę), choć to drobiazg. Jest głośny, ale uszy nie bolą.
Na początku wydawało mi się, że regulacja grubości przemiału jest mało precyzyjna (duże skoki), ale to jednak wina słabego ekspresu, który niedługo planuję wymienić, a młynek zdecydowanie zostaje.
Gdybyś miał jakieś pytania, czy chciał zdjęcia to służę pomocą.

skansen

  • Gość
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Styczeń 2020, 19:38:49 »
Dziękuję @PrzemekB za odpowiedź. Chętnie zobaczę zdjęcia młynka...
Z jakim ekspresem go używasz?
Cunill Tranquilo Tron i NS Oscar II byłby zestawem poniżej psychologicznej granicy 5000zł...
W ostatnim czasie sporo osób pyta mnie o polecany zestaw i taki zestaw byłby dla nich jak zanazł :)

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Luty 2020, 18:41:29 »
@skansen mnie zmusił do wrzucenia zdjęć, tak więc oto kilka fotek mojego młynka.

Z przodu.



Z tyłu.


Panel dotykowy


który tak wygląda po włączeniu


a po wejściu w opcje można ustawić język (jeden z czterech - angielski, francuski, włoski lub hiszpański) a także czas mielenia dla pojedynczej


i podwójnej dozy.


Obok sterowania jest zapadka blokująca możliwość przekręcania się hopera podczas mielenia.



Żarno dolne przed czyszczeniem,


i w trakcie (strzałka pokazuje kierunek obrotu żarna)




Młynek ma wysokość ok. 45cm, szerokość w najszerszym miejscu ok. 17cm i jest głęboki na 36cm ale  hoper ma średnicę 22cm więc jest szerszy niż podstawa młynka; jeżeli miałby stać tyłem przy ścianie to też potrzeba mu min. 38 cm - obrys hopera wystaje z tyłu poza korpus. Całkowita waga to ok. 6,5kg

skansen

  • Gość
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Luty 2020, 19:28:44 »
Dziękuję za zdjęcia :) Real foto jest zawsze mile widziane  [emoji106]

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lipiec 2020, 15:39:50 »
Tylko szkoda że żarna na zdjęciach są pokruszone, zniszczone i tępe. Jak długo młynek był używany?

skansen

  • Gość
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lipiec 2020, 13:57:38 »
Ja bym go jednak nie skreślał. Nie wiem jak mielą żarna ze zdjęcia, to najlepiej opisze nam @szym-h . Resurs żaren producent określił na 500kg. Jeśli młynek był używany to nowe żarna można znaleźć już za ok. 100zł. Nowe młynki Cunill Tranquilo Tron (ze sterowaniem elektronicznym) są czasem oferowane poniżej 1500zł. W tej cenie ciężko będzie znaleźć młynek ze sterowaniem elektronicznym i porównywalnymi żarnami...

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2020, 14:11:35 »
W mojej ocenie mieli dobrze. Standardowo - po każdej zmianie kawy koryguję grubość przemiału, a potem czas, tutaj w zależności od kawy mam między 6.5 - 7.7 sekund, choć mam wrażenie (ale może to tylko wrażenie) że systematycznie wydłużam czas mielenia (tak o 0.1 sek na 2-3 miesiące). Według moich obliczeń na moich żarnach zostało zmielone już ok. 250-280 kg ziaren ciemniej palonych. Faktycznie, resurs jest na 500kg, koszt nowych żaren ok. 100zł, z tym że młynek dostałem w prezencie O0 więc w tym przypadku nie może być mowy o nieopłacalności zakupu  [emoji38]

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Wrzesień 2020, 11:14:51 »
Ok, koszt nowych żaren w gastroparts z przesyłką to ~100zł (wcześniej nie pisałem, że z przesyłką).
Jest natomiast opcja zakupu takiego młynka (rebranding Cunila) w cenie ok. 1120 zł albo w wersji bez timera za ~850 zł co osobiście uważam za całkiem niezły deal (dzięki @Twolipan).

skansen

  • Gość
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Wrzesień 2020, 11:20:14 »
Jest natomiast opcja zakupu takiego młynka (rebranding Cunila) w cenie ok. 1120 zł.
Z VAT wychodzi 1300 zł, co dalej jest niezłą ceną.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Wrzesień 2020, 11:50:54 »
Nie wiem czy było ale Tron z elektroniką ma jeden "epokowy" feature, timer/stoper którym można mierzyć czas ekstrakcji kawy. Ale chyba tylko liczy do 30, także samą ekstrakcję ogarnie ale jakieś temperaturę surfingi już nie.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrzesień 2020, 14:37:15 »
Z VAT wychodzi 1300 zł
Faktycznie, podają tam cenę netto... tak się rozpędziłem, że nie zauważyłem. Dzięki @skansen

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Wrzesień 2020, 15:44:58 »
A jak on się ma do młynków w podobnej cenie? Ktoś jeszcze może go używał i ma porównanie z czymś innym? Za 1300 zł wygląda przynajmniej po specyfikacji całkiem ok.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Wrzesień 2020, 17:14:45 »
A jest coś z żarnami 58mm i elektonicznymi timerami w podobnej cenie bo nie widziałem? Jedyne do czego bym się przyczepił to spora retencja w tym śmigiełku a poza tym świetny młynek choć nie mały jak na te żarna.

Offline Mroowkojad

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Wrzesień 2020, 15:27:48 »
To jak się już czepiać i szukać przyczyn znakomitej ceny - z jednego z opisów w sklepie zrozumiałem, że obudowa to 100% plastik. W połączeniu z kompletnym brakiem sensownych recenzji w sieci, zniechęciło mnie to do tego młynka skuteczne.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Cunill Tranquilo Tron
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Wrzesień 2020, 22:07:09 »
Tak, obudowa jest plastikowa, choć mam wrażenie że przykręcona do stalowej ramy (nie rozkręcałem, więc nie wiem jak wygląda w środku, ale część obudowy "wystająca" spod plastiku jest metalowa). Poza aspektem wizualnym to czemu zastosowany tu plastik miałby być gorszy od metalu?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi