Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443272 razy)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1590 dnia: 19 Październik 2021, 23:42:58 »
@krystians
„No jasne, przecież kilkumiesięczne dziecko w pełni świadomie przystępuje do kościoła”.

Podobnie jak „w pełni świadomy” jest  noworodek, choć kiedy  dorośnie może być przeciwnikiem  szczepień. Nie jest to rozsądna postawa, ale wolno mu, no  skoro ma taki światopogląd?   Tak na  logikę:  jeśli osoba  dorosła przechodzi na ateizm, to fakt chrztu  w dzieciństwie jest absolutnie nieistotny i  nie oznacza nic,  bo przecież ich zdaniem  Boga nie ma.  Wiem co prawda, że do ateistów często trudno trafić z klasyczną  logiką, ale próbować trzeba. 

 „A podatki na kościół i sprzedaż terenów kościołowi odbywa się za zgodą wszystkich podatników, nieprawda”.

Logika,  once more. Ludzie wierzący też płaca podatki i to  sumarycznie najwięcej, bo w Polsce są  najliczniejsi.  Nie wiedziałeś o tym? Jeśli chcesz zmienić to, że państwo finansuje  pewne przedsięwzięcia związane z Kościołem (na przykład  dwa uniwersytety) to trzeba demokratycznie wybrać  inny rząd. Innej drogi nie ma.
 
„Przeczytaj sobie definicję prawną czym jest mowa nienawiści”.

Bez czytania wiem, że jak ciebie obrażą będzie  to  mowa nienawiści, a jak ty obrazisz to odeślesz  do „definicji prawnej”.  Ponieważ prawo nigdy  wszystkiego  nie ureguluje pozostaje  kultura osobista, dobry smak, kindersztuba etc.  Co gorąco  polecam.   

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1591 dnia: 19 Październik 2021, 23:50:38 »
chyba nie przypuszczasz, że mógłbyś być jakimś autorytetem
Zapewne nie dla rodziny radia z ryjem..

A nie dalej jak wczoraj wspominałeś coś o chamstwie
Hmm.. gdzie tu jest to chamstwo? Chyba w słowie "ham" mogącym kojarzyć się z ryjkiem

Wiem co prawda, że do ateistów często trudno trafić z klasyczną  logiką, ale próbować trzeba. 
Rozbawiłeś mnie, nie jestem ateistą, dla mnie ludzie antyreligijni, to tylko druga strona medalu ludzi religijnych. Ja jestem przeciwnikiem zepsutych instytucji m.in. wyznaniowych. Sferę duchową człowieka uznaję za naturalną część ewolucji naszej świadomości czy też nieświadomości.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 23:57:55 wysłana przez krystians »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1592 dnia: 20 Październik 2021, 00:41:19 »
legendy miejskie, że aż strach. Widzę, że spisek tkwi mocno w umysłach niektórych. Czy on jest ze środowiska radia z ryjem?

Legendy miejskie? No tak, są i stąd się bierze epitet "radia z ryjem". Szalenie zabawne. Ciekawe, ileś wysłuchał audycji.

Przecież to nie ma nic wspólnego z religią, ot biznesik, z bezdomnymi fundatorami.

I to z owego radia wiesz? Ciekawe. Zwłaszcza ciekawe, ile w tym prawdy. Ale cóż, jak to u pewnego medium się mawia: "tym gorzej dla prawdy".


 negatywnie oceniam za naciągactwo, obłudę i ksenofobię tam głoszoną.

Ach, czyli słuchasz... Gratuluję poświęconego czasu.
No i jakżeż by można było zapomnieć o ksenofobii? Słowo klucz do zamykania gąb niepokornych, co nie podzielają internacjonalizmu im. R. Luksemburg w nowoczesnej postaci.

@krystians

 
„Przeczytaj sobie definicję prawną czym jest mowa nienawiści”.

Bez czytania wiem, że jak ciebie obrażą będzie  to  mowa nienawiści, a jak ty obrazisz to odeślesz  do „definicji prawnej”.  Ponieważ prawo nigdy  wszystkiego  nie ureguluje pozostaje  kultura osobista, dobry smak, kindersztuba etc.  Co gorąco  polecam.   

Nie, on powie, że Ty, jako posługujący się mową nienawiści, nie masz prawa uczestniczyć w debacie, bo debata jest dla wolnych od: ksenofobii (sami zdefiniują, czym jest), katatalibanu (a, nie, czekaj, teraz taliban jest ok, wystarczy zwykłe katolstwo - też zdefiniują) albo po prostu, coby od razu skumulować wszystkie -izmy, będziesz faszystą i spox. No oczywiście, sami zdefiniują.

A skoro już jesteśmy przy prawnej definicji, to póki co mamy Art. 119 kodeksu karnego: §  1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Oraz: art.  256 tego kodeksu: §  1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§  2.  Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

Zważ jak martwy jest ten drugi przepis. Rożnej maści totalitaryści, chwalcy niejakiego Ernesto Guevary głoszą rzeczy, przy których Manifest Komunistyczny jest czytanką do przedszkola.

Oczywiście zapominać nie należy od kwalifikacjach ogólnych:
Art.  212  kodeksu karnego: §  1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
czy
Art.  216 kodeksu karnego §  1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Pomijam takie "drobiazgi", jak znieważenie Rzeczypospolitej (art. 133 kodeksu karnego), znaku lub symbolu państwowego (art. 137 kodeksu karnego) czy obrazę uczuć religijnych (art. 196 kodeksu karnego), z których wielu zrobiło sobie worek treningowy przy takiej lub innej bierności właściwych organów. Ale pewnie usłyszysz, że nieprawda, totalitaryzm, katolstwo, inkwizycja i takie tam.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1593 dnia: 20 Październik 2021, 00:56:01 »
 :wow2:
 :evil:
 :buziak:
 :doh:
 :szampan:
 :taniec:
 miotla
 :ogien:
 [emoji39]
 :smiech:
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2021, 01:01:40 wysłana przez krystians »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1594 dnia: 20 Październik 2021, 11:18:48 »
jeśli osoba  dorosła przechodzi na ateizm

Nie ma czegoś takiego jak przechodzenie na ateizm. Ateizm jest stanem naturalnym, każdy człowiek rodzi się ateistą. Dopiero potem, w dzieciństwie zostaje poddany takiej czy innej indoktrynacji przez osoby z otoczenia. Osoby zindoktrynowane religijnie nigdy tego nie pojmą a śmią pisać o czyjejś logice. Tak jakby te ich tak zwane religie były logiczne :picardpalm:

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1595 dnia: 20 Październik 2021, 12:32:23 »
Mam takie pytanie? Cieszy was pałowanie się tematem wiary/religii oraz polityki???
Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu te dwa tematy zaczynają dominować jakiekolwiek dyskusje "poza-kawowe"...
I to nie jest ani fajne, ani do niczego nie prowadzi...
Never Give UP †

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1596 dnia: 20 Październik 2021, 12:36:37 »
Zgadzam się z przedmówcą, zajmijmy się kawą, zrobi to dobrze ludziom z "obu stron" politycznej barykady :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1597 dnia: 20 Październik 2021, 12:42:35 »
Księże Jakubie, jakiekolwiek pałowanie mnie nie cieszy, jestem jak najbardziej za różnorodnością i wolnością. Jednak obawiam się że, udawanie, że nie żyjemy w obecnym państwie i czasach jest po prostu sztuczne. To nie ja wrzuciłem film, w którym facet opowiada bzdury szerzone przez pewne środowiska komercyjne/polityczne udające religijne czy jak w tym przypadku niby demaskujące tajemnice i spiski.  Uważam, że mając szacunek do ludzkiej sfery duchowej czy prawa, można być przeciwnikiem zepsutych instytucji, komercyjnych działalności itd., szerzenia szkodliwych bzdur, co nie powinno nikogo obrażać, oczywiście gdy mamy argumenty rzeczowe.

Też jestem za tym, aby rozmawiać o kawie odnosząc się do siebie serdecznie. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości polityków w naszym kraju. ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2021, 13:01:34 wysłana przez krystians »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1598 dnia: 20 Październik 2021, 13:04:58 »
Jakkolwiek piękne są teraz twe słowa, tak kilka linijek wyżej takiego wyważenia zwyczajnie zabrakło. Nie lepiej stworzyć dedykowany wątek na takie gorące dysputy?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1599 dnia: 20 Październik 2021, 13:15:17 »
Zapewne masz rację, jakbyś mógł mi wskazać konkretne miejsce mojej wypowiedzi, które w Twoim odczuciu wyskakuje poza skalę wyważenia, to będę wdzięczny. :)
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2021, 13:18:07 wysłana przez krystians »

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1600 dnia: 20 Październik 2021, 13:17:50 »
Od definiowania definicji, są sądy, prawo, radcy, adwokaci. I serio mają co robić współcześnie, to jak się Polacy nagle zaczęli sądzić ja osobiście jestem w szoku. Co ma jakieś radio, co ma ateizm do kawy? Panowie, forum nie jest, nie było i nie będzie od tego typu spraw. Bynajmniej nie w tym wątku. Houk.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1601 dnia: 20 Październik 2021, 13:39:36 »
Jasne, wyważona czyli stonowana, z szacunkiem, nawet jeśli coś nam się skrajnie nie podoba - taka była ta ostatnia. Przeciwieństwo w tych wcześniejszych - chociażby sposób imputowania wypowiadającego się w filmie pana przynależności do środowiska radia z Torunia. Co innego napisać, że szerzy głupoty, a co innego wrzucać do jednego worka "radia z ryjem". Sam piszesz, że masz uzasadnione pretensje do tej instytucji, ale taką wypowiedzią wzgardzasz jej słuchaczami.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1602 dnia: 20 Październik 2021, 13:52:01 »
Masz rację, przepraszam, nie chciałem wyrazić pogardy dla słuchaczy wiadomej stacji. To nie jest ich wina, że ktoś sączy im jad do ucha i próbuje naciągać. Choć z drugiej strony mają wybór czy chcą tego słuchać, w odróżnieniu od mieszkańców np. Korei Pn.  I o to mam już trochę pretensje do słuchaczy wiadomej stacji, ale nie uważam ich z tego powodu za gorszych. Wszyscy mamy jakieś swoje słabości.

W tej kwestii w mojej ocenie nadal przerabiamy nieodrobione lekcje z początku XX w., a pewne środowiska wykorzystują słabości naszego społeczeństwo i strasznie mnie to wkurza. Dlatego zapewne użyłem wiadomego określenia na tę radiostację.

Retoryka wypowiedzi tego pana z filmu jest dla mnie jednoznaczna w kwestii przynależności ideowej. Można też sprawdzić jego powiązania wydawnicze i wszystko staje się jasne.



« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2021, 13:57:57 wysłana przez krystians »

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1603 dnia: 20 Październik 2021, 14:51:17 »
@Pawcio

„Nie ma czegoś takiego jak przechodzenie na ateizm. Ateizm jest stanem naturalnym  …”.
Popatrz tylko, to  całkiem podobnie  jak analfabetyzm.  ;)

„Dopiero potem, w dzieciństwie zostaje poddany takiej czy innej indoktrynacji przez osoby z otoczenia”.

Nadal Pawcio nie  rozumiesz słowa „indoktrynacja”, choć o  ateistycznej indoktrynacji komunistycznej zapewne słyszałeś.

„Tak jakby te ich tak zwane religie były logiczne”.

Mam ci opisać jak na średniowiecznych uniwersytetach ― wówczas były to niemal wyłącznie  instytucje kościelne ― rozwijano logikę i studiowano realistycznego do bólu Arystotelesa, bez czego ogromny postęp w naukach ścisłych XVI i XVII wieku nie byłby możliwy?  Wyobrażasz sobie współczesną informatykę bez logiki? Jeśli ci się wydaje, że wszystko wymyślono niedawno lub przed chwilą,  w opozycji do Kościoła (popularny błąd myślowy:  nauka vs. wiara),  to jesteś w  tzw. mylnym błędzie.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1604 dnia: 20 Październik 2021, 14:55:52 »
Od definiowania definicji, są sądy, prawo, radcy, adwokaci.

Ścisłej rzecz biorąc oni są od stosowania prawa, i tylko od tego,  prawo stanowi parlament, a źródła prawa to jeszcze inna bajka,  dużo  bardziej skomplikowana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi