Autor Wątek: Mahlkönig home X54  (Przeczytany 8664 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Grudzień 2021, 12:37:29 »
Na Twoim miejscu bym go zostawił, popracował na min kilka miesięcy. Z tego co piszesz wynika że jest to całkiem dobry młynek.
I więcej będziesz miał doświadczeń, tym lepszy, bardziej świadomy będzie zakup nowego młynka. kawka kawka kawka
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Grudzień 2021, 13:26:53 »
Ciekaw jestem gdzie będzie produkowany. Może to mieć pewien wpływ na cenę. Hemro, właściciel marki Mahlkönig ma fabryki m.in. w Niemczech (niedawno chwalili się nową halą), Chinach (Changzhou) i we Włoszech (Mediolan).


Stawiam dolary przeciw  orzechom, że w Chinach. Ten młynek jest podejrzanie lekki, waży ok. 7 kg. Korpus chyba z plastiku.

skansen

  • Gość
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Grudzień 2021, 13:43:32 »
Stawiam dolary przeciw  orzechom, że w Chinach.

Zgadza się, już o tym wspomniałem:
Wyjaśniła się kwestia kraju produkcji :) Poniżej informacje jakie uzyskałem od producenta. Angielskie określenie najlepiej oddają sens.

X54 is engineered in Switzerland/Germany, burrs are made in Germany and assembled in China.

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Grudzień 2021, 14:15:17 »
Na Twoim miejscu bym go zostawił, popracował na min kilka miesięcy. Z tego co piszesz wynika że jest to całkiem dobry młynek.
I więcej będziesz miał doświadczeń, tym lepszy, bardziej świadomy będzie zakup nowego młynka. kawka kawka kawka

Tak też zrobiłem, młynek zostaje. Fajnie mi się na nim mieli. Przemiał jest bardzo równomierny i bez zbryleń nawet na najdrobniejszych ustawieniach. Przekierowałem go, aby sprawdzić gdzie jest minimum do espresso i byłem w stanie zatkać syfon w ekspresie. 10 bar na syfonie i ledwo kapało. Także wiem gdzie jest zero i mogę ustawić młynek jak trzeba.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Grudzień 2021, 15:11:11 »
Przemiał jest bardzo równomierny i bez zbryleń nawet na najdrobniejszych ustawieniach.
Nieprawda. Już do Roty są bryły jak paznokieć. Katuje ten młynek od dłuższego czasu, recenzja siedzi na telefonie, postaram się ogarnąć coś w okolicach świąt.
Korpus nie jest plastikowy
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Grudzień 2021, 15:18:47 »
Przemiał jest bardzo równomierny i bez zbryleń nawet na najdrobniejszych ustawieniach.
Nieprawda. Już do Roty są bryły jak paznokieć. Katuje ten młynek od dłuższego czasu, recenzja siedzi na telefonie, postaram się ogarnąć coś w okolicach świąt.

U mnie prawda jeżeli chodzi o przemiał do espresso. Innych nie testuje.
Kalibrowałeś swój? Ja musiałem z 20 podziałek przestawić... kompletnie rozregulowany dostałem. Teraz dopiero przy kalibracji słyszę jak zębaki zaczynają się dotykać.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2021, 15:27:45 wysłana przez kenni79 »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Grudzień 2021, 23:38:54 »
Napisałeś, „bez zbryleń nawet na najdrobniejszych ustawieniach” - to kłamstwo. Na Black Eagle tez nie daje rady. Do ciemnych palen będzie ok, do jasnych bez WDT nie podchodź.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Grudzień 2021, 01:44:54 »
Napisałeś, „bez zbryleń nawet na najdrobniejszych ustawieniach” - to kłamstwo. Na Black Eagle tez nie daje rady. Do ciemnych palen będzie ok, do jasnych bez WDT nie podchodź.

Najdrobniejszych do espresso... przecież dopowiedzialem....
Pozatym, może to sie zmienić, nowy młynek, ostrza nie ułożone jeszcze, także zobaczymy z czasem. Mowie jak jest teraz.
Mi generalnie wystarcza, ma mielic w domu kawe i mieli. Kawa domowa jak dla mnie przepyszna.

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Grudzień 2021, 03:29:34 »
20211204_192251-2.jpg

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Grudzień 2021, 03:32:33 »
Foteczka ,bo ja zielony jestem w mieleniu to dla mnie ten mięciutki puch kawowy jest równomiernie przemielony i bez zbryleń.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Grudzień 2021, 12:04:19 »
Nie wymagajmy od młynka za 2300,- cudów, to jest poziom Mignon'a może trochę wyższy, żarna 54 mm.
za 2300, a nawet taniej można wybrać lepiej np. ECM S-Manuale 64. Jest to co prawda manual ale z żarnami 64 mm.
Używałem go 2 lata i żałuję że go sprzedałem.  Przydał by pod alternatywy   kawka
W tych pieniądzach to świetny młynek.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline kenni79

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Bianca
  • Młynek: Mahlkönig X54
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Grudzień 2021, 15:32:47 »
Nie wymagajmy od młynka za 2300,- cudów, to jest poziom Mignon'a może trochę wyższy, żarna 54 mm.
za 2300, a nawet taniej można wybrać lepiej np. ECM S-Manuale 64. Jest to co prawda manual ale z żarnami 64 mm.
Używałem go 2 lata i żałuję że go sprzedałem.  Przydał by pod alternatywy   kawka
W tych pieniądzach to świetny młynek.

Tak jest. Cudow nie ma w tej cenie. W zakresie esspreso trzeba robić małe ruchy pokrętłem, co jest największa wadą tego młynka. Druga rzecz to fakt ze potrafi trochę nabalaganic czasem. Dziś zrobiłem przemiał koło podziałki 4 i cały promień krawedzi łyżki był w kawie, trzeba by robić przystanki i wyrównania aby tego uniknąć. Mniejsza prędkość mielenia w tym pomaga, zabawa jest ;)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Mahlkönig home X54
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Grudzień 2021, 19:31:45 »
Zgadza się, już o tym wspomniałem:

Napisałem zanim przeczytałem twój wpis.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi