Autor Wątek: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.  (Przeczytany 4986 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Październik 2021, 12:27:14 »
W ramach koleżeńskiej pomocy przyjmę jego starego DREAMa w rozliczeniu i zrobię mu przeszkolenie na nowym gratis. :)

PS. @pj.w Inteligentna wtyczka nie rozwiązuje problemu bo tu nie chodzi tylko o poranną kawę ale także o "zachcianki kawowe" w ciągu dnia. A gość nie chce aby ekspres był załączony przez cały dzień.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2021, 12:37:26 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Październik 2021, 12:37:14 »
@Janusz, z całym szacunkiem, nie obrażaj proszę inteligencji czytelników. No a historia syna marnotrawnego jak z żurnala najwyższych lotów ;)

Też wybrałbym Oskara.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Październik 2021, 12:41:05 »
A czym to obraziłem Twoją inteligencję ? Nie pisz w imieniu innych czytelników bo może wcale nie czują się obrażeni. I obserwuj ogłoszenia na Pchlim Targu zamiast pisać o historiach syna marnotrawnego.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Październik 2021, 12:51:38 »
O pardon, nie zauważyłeś emotikony? A @Szczympek dokładnie opisał co i jak więc nie pisz proszę, że był nieprecyzyjny, bo jest to bardzo słabe, wręcz naiwne, tłumaczenie z Twojej strony. W moim odczuciu Twoje 'reklamowe' wpisy, zintensyfikowane w ostatnim czasie, są nie tylko na granicy reguł, o czym pisaliśmy w innym wątku, ale też na granicy dobrego smaku.

Wracając do tematu, jak widać wiele zależy od oczekiwań użytkownika - jedni po przesiadce wracają do poprzedniego zestawu (jak przytaczana tu historia), inny świadomi jednak pewnych ograniczeń szukają dalej.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Październik 2021, 13:11:51 »
A gdzie @Szczympek napisał o dwóch espresso robionych jednocześnie ? Mam na nosie okulary i nie widzę. A to właśnie jest nieprecyzyjne. No i słabe ale z Twojej strony. Poza tym moje wpisy mają na celu uświadomienie ludziom innych rozwiązań a nie tylko tych wciskanych na siłę w każdym możliwym wątku na forum. Uświadomienie, że nie muszą mieć ekspresu HX czy 2B aby szybko uzyskać prawidłowe espresso i cappuccino. Uświadomienie także, że są inne marki niż tylko te polecane na Forum. I nie piszę w tym momencie o marce którą reprezentuję. Coś mi się wydaje, że tutaj nic się o tych innym markach nie pisze. Królują wpisy o kilku markach i te są promowane.
W moim odczuciu Twoje wpisy mają na celu jedno - dyskryminację mojej osoby i marki którą reprezentuję w Polsce. Nic poza tym. I to też jest na granicy reguł i dobrego smaku. Gdyby nie tego typu odpowiedzi na moje wpisy nie byłoby tu tych zbędnych, nikomu nic nie dających postów. Psuje to tylko wizerunek Forum.

Jeśli zaś chodzi o przesiadkę to możliwości tej przesiadki są różne. Każdy ma prawo wybrać to co mu bardziej odpowiada.

ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Październik 2021, 13:34:58 »
Nie masz racji @Janusz. Odzywam się dlatego, że denerwują mnie wprowadzane nieścisłości. Była mowa o dwóch cappuccino pod rząd, a Ty zręcznie dopowiedziałeś że można przecież każde zrobić z pojedynczego espresso i wtedy czasy będą takie same. Albo gramy fair, albo takich dyskusji będzie coraz więcej. Uważam, że jest tu przesyt jednej 'stajni', ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I bardzo daleko mi do dyskryminacji marki czy tym bardziej Twojej osoby - sam używam tego sprzętu, jestem świadomy jego ograniczeń, ale nie tworzę na potęgę tematów to opisujących.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Październik 2021, 15:00:59 »
pod rząd

Z rzędu, panowie, z rzędu, pls.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Październik 2021, 15:01:09 »
Panowie (i Panie jeśli są) - co poradzicie?

Żadne z powyższych przez Ciebie wymienionych. Ja bym kupił Lelit Glenda Plus PID.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Październik 2021, 16:15:37 »
Z rzędu, panowie, z rzędu, pls.

Uwaga jak najbardziej słuszna aby pisać poprawnie, jednak wyrażenie to jest akceptowane przez językoznawców w mowie potocznej. Wydaje mi się że bardziej stosowne na forum było by zwrócenie koledze uwagi na błąd przez pw lub zgłoszeniem do moderatora niż robienie tego publiczne.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Październik 2021, 17:00:26 »
Z rzędu, panowie, z rzędu, pls.

Uwaga jak najbardziej słuszna aby pisać poprawnie, jednak wyrażenie to jest akceptowane przez językoznawców w mowie potocznej. Wydaje mi się że bardziej stosowne na forum było by zwrócenie koledze uwagi na błąd przez pw lub zgłoszeniem do moderatora niż robienie tego publiczne.

Upraszam wybaczenia. Ale w tym wątku "pod rząd" stał się niejako kodem Leonarda.

PS. Nie będę pisał na PW, jeżeli ma to wspierać poprawę polszczyzny. Nie mam zamiaru robić przytyków, tylko apelować. A zgłaszanie budzi u mnie nienajlepsze skojarzenia. Najwyżej się ograniczę, skoro dostaję "bęcki".
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2021, 17:03:35 wysłana przez rapoh »

Offline Farin Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Kawiarka Biletti Kitty, SAECO PICOBARISTO HD8924/09, Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik 2021, 17:45:24 »
Widzę, że się szambo zrobiło z / przez mój post. Szkoda.

Zastanawia mnie czemu RS bez manometru i PID jest droższa od Lelit (np. Anna) z manometrem i PID-em. Jak widzę takie rzeczy to zastanawiam się czy ten Lelit to nie jest jakieś gów...o z rozbuchanym marketingiem. Z kolei widziałem na forum zdjęcia RS, ze "znikającą" rudą ramą, co tez dobrze nie świadczy.

Poprawcie mnie jeśli źle rozumiem.
1. Grupa 57-58 nagrzewa się tak, że z filmików wynika, że podczas/po ekstrakcji nie traci ani stopnia - czyli temp. wody przepł. przez kawę jest taka stała. Czyli PID daje możliwość wyłącznie do eksperymentów - jak kawa zmieni smak gdy przepuszczę przez nią niższą/wyższą temp.? Czyli dla wykłego zjadacza cheba - nie jest niezbędny (kiedyś myślałem, że PID jest po to, żeby przez całe te magiczne 30 sekund przelatująca woda miała stałe np. 95 stopni, a tu wychodzi, że nie).

2. Manometr... Jeśli ekspres zaczyna pompować wodę przez dozę, to robi to zero-jedynkowo. Czyli albo nie pompuje, albo pompuje stałe np. 9 BAR. Tyle. Czyli manomet będzie wskazywał również zero jedynkowo - albo 0 albo 9 BAR. A jeśli tak to tak naprawdę jest on tylko wskaźnikiem czy pompa działa. Co można zaobserwować przez przepływająca wodę lub usłyszec obciążenie na pompie. Czyli manometr też dla przeciętnego zjadacza zbędny?

W związku z powyższym powinienem skupić się na bojlerze i jego wielkości, aby uzyskać odpowiednią ilość pary i dyszy spieniającej. Czy 250ml to mało czy wystarczająco do spienienia 100-150ml mleka na raz? Czy między 250 a 300ml bojlerem te 50ml to dużo? Czy da się jakość "zaobserwować", w którym ekspresie dyszsa jest lepsza, a w którym gorsza?


Dzięki!
Lubię wiedzieć.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2021, 17:53:45 »
Nie będę pisał na PW, jeżeli ma to wspierać poprawę polszczyzny. Nie mam zamiaru robić przytyków, tylko apelować. A zgłaszanie budzi u mnie nienajlepsze skojarzenia. Najwyżej się ograniczę, skoro dostaję "bęcki".
A mnie się podoba, że pilnujemy siebie nawzajem w kwestii poprawnej polszczyzny, wręcz to jest wskazane, chociażby z powodu społeczeństwa niewiele czytającego, z małym procentem tych drugich. Mnie @rapoh możesz swobodnie korygować na forum 🙂
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2021, 17:57:23 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik 2021, 18:42:52 »
Poprawcie mnie jeśli źle rozumiem.
1. Grupa 57-58 nagrzewa się tak, że z filmików wynika, że podczas/po ekstrakcji nie traci ani stopnia - czyli temp. wody przepł. przez kawę jest taka stała. Czyli PID daje możliwość wyłącznie do eksperymentów - jak kawa zmieni smak gdy przepuszczę przez nią niższą/wyższą temp.? Czyli dla wykłego zjadacza cheba - nie jest niezbędny (kiedyś myślałem, że PID jest po to, żeby przez całe te magiczne 30 sekund przelatująca woda miała stałe np. 95 stopni, a tu wychodzi, że nie).
PID jest po to, żeby zapewnić lepszą stabilność temperaturową niż klasyczny termostat bimetaliczny. Oprócz tego daje możliwość zmiany temperatury ekstrakcji, co pozwala dostosować jej wartość do rodzaju kawy... Dlatego też w ramach tuningu użytkownicy "zwykłej" Silvii dokładają do niej PID.

2. Manometr... Jeśli ekspres zaczyna pompować wodę przez dozę, to robi to zero-jedynkowo. Czyli albo nie pompuje, albo pompuje stałe np. 9 BAR. Tyle. Czyli manomet będzie wskazywał również zero jedynkowo - albo 0 albo 9 BAR. A jeśli tak to tak naprawdę jest on tylko wskaźnikiem czy pompa działa. Co można zaobserwować przez przepływająca wodę lub usłyszec obciążenie na pompie. Czyli manometr też dla przeciętnego zjadacza zbędny?
Pompa wibracyjna ma ciśnienie maksymalne wyższe niż 9bar (np. 15bar). Jeśli jednak kawa nie będzie stawiać odpowiedniego oporu (ponieważ doza zostanie źle przygotowana - za gruby przemiał, zła dystrybucja) to ciśnienie będzie znacznie niższe niż 9bar. Tego typu błędy pomaga wychwycić manometr. Na pewno jest to przydatny dodatek ale nie niezbędny. Do tego sporo ekspresów jest wyposażonych w zawór OPV który z kolei pozwala uporać się ze zbyt dużym ciśnieniem...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik 2021, 19:55:33 »
pod rząd

Z rzędu, panowie, z rzędu, pls.
Ach, dzięki. Wyleczyłem się już z ilości (vs. liczba), teraz czas na konia z rzędem, znaczy z rzędu.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Kolejny ekspres po "marketowcu" - lista.
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Październik 2021, 20:56:08 »
Przepraszam Cię za to wylanie sz...a ale nie było to moją intencją. Teraz do rzeczy. Na punkt 1 wystarczająco odpisał @skansen . Dodam coś do tego punktu:
2. Manometr... Jeśli ekspres zaczyna pompować wodę przez dozę, to robi to zero-jedynkowo. Czyli albo nie pompuje, albo pompuje stałe np. 9 BAR. Tyle. Czyli manomet będzie wskazywał również zero jedynkowo - albo 0 albo 9 BAR. A jeśli tak to tak naprawdę jest on tylko wskaźnikiem czy pompa działa. Co można zaobserwować przez przepływająca wodę lub usłyszec obciążenie na pompie. Czyli manometr też dla przeciętnego zjadacza zbędny?

W związku z powyższym powinienem skupić się na bojlerze i jego wielkości, aby uzyskać odpowiednią ilość pary i dyszy spieniającej. Czy 250ml to mało czy wystarczająco do spienienia 100-150ml mleka na raz? Czy między 250 a 300ml bojlerem te 50ml to dużo? Czy da się jakość "zaobserwować", w którym ekspresie dyszsa jest lepsza, a w którym gorsza?

Pompa ma określoną maksymalną wydajność. Jedne mają 15, 16 bar ale inne nawet 20 bar. Ekspresy które są wyposażone w zawór OPV mają go zwykle ustawionego na 12 bar. Tzn. że jeśli opór jaki stawia ciastko kawowe spowoduje wzrost ciśnienia powyżej 12 bar to zawór OPV się otwiera i woda ląduje nie na ciastku kawowym a w pojemniku na zlewki. Dzięki temu w przypadku zbyt drobno zmielonej kawy, za dużej dozy, zbyt mocno ubitej kawy zawór OPV nie pozwala na wzrost ciśnienia do maksymalnego jakie daje pompa. Unikamy dzięki temu przeciskania się wody przez ciastko pod dużym ciśnieniem. Unikamy kanałowania kawy. "Książkowo" zalecane ciśnienie w trakcie ekstrakcji kawy to ok. 9 bar. Jeśli ekspres ma możliwość regulacji ciśnienia na zaworze OPV to można to ciśnienie sobie ustawić czy to podczas prawidłowej ekstrakcji czy też na "ślepym sitku". Regulując na "ślepym sitku" należy je ustawić na 10 bar. Wówczas przy prawidłowej ekstrakcji winno być ok. 9 bar. Niektóre ekspresy posiadają możliwość regulacji zaworu OPV z zewnątrz ekspresu. W innych trzeba zdjąć pokrywę aby się do niego dostać. No i warunek - ekspres musi być wyposażony w manometr. Jeśli go nie posiada to aby wyregulować ciśnienie na zaworze OPV będziesz musiał użyć portafiltra z założonym manometrem zamiast wylewki. Manometr będzie więc pokazywał ciśnienie niższe niż zalecane ok. 9 bar np. 3 lub 4 bary jeśli kawa będzie zbyt grubo zmielona, za mała doza lub za słabo ubita. W drugą stronę manometr (jeśli ciśnienie na zaworze OPV nie będzie ustawione samodzielnie) będzie pokazywał wzrost ciśnienia do 12 bar a nawet więcej (w ekspresach bez ustawionego na 12 bar manometru) jeśli kawa będzie stawiała zbyt duży opór przepływającej wodzie.

Powyższe wyjaśnia chyba kwestię czy manometr też dla przeciętnego zjadacza jest zbędny? Nie, nie jest zbędny. A najlepiej jakby był jeszcze regulowany zawór OPV.

Jeśli chodzi o wielkość bojlera a spienianie mleka to generalnie im większa jego pojemność tym większą ilość pary będziesz miał do dyspozycji. Bojler 250 ml wystarczy Ci na spienienie 100 - 150 ml mleka.

Dysze pary da się porównać. Te dobre "profesjonalne" to tzw. dysze pary "cool touch", nie nagrzewające się bo z podwójnymi ściankami. Mają one nakręconą końcówkę z otworkami. Otworki te nawiercone są pod kątem. Ich ilość jest różna w zależności od mocy pary w danym ekspresie ale stosować można końcówki z różnymi otworkami. Najczęściej te dysze pary obracają się w różnych płaszczyznach dzięki czemu można ją włożyć pod odpowiednim kątem do dzbanka z mlekiem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi