Autor Wątek: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X  (Przeczytany 1826 razy)

Offline Kilimandoro

  • Wiadomości: 3
Dzień dobry,
Stoję przed wyborem pierwszego ekspresu w ogóle. Budżet może nie powala ale sądzę, że dla początkującego nie ma co wydziwiać z cenami. Oglądałem się za Delonghi EC685, aż tu nagle zauważyłem, że na amazonie jest za niecałe 800zł Breville Barista mini VCF125X i tutaj powstał dylemat.. Który z nich jest lepszy? Niby ten Breville chodzi zwykle po ponad 1000zł ale nie wiem czy to gra warta świeczki. Niby system spieniania mleka jest lepszy, większa kolba bo aż 58mm itd.. Wiem, że głównie liczy się młynek jeśli chodzi o smak kawy.. ale młynek zamierzam sobie dopiero sprawić na święta, a na razie chcę korzystać ze zwykłej mielonej kawy która mi została.

Jakby ktoś mógł poratować to byłbym wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2021, 13:02:35 wysłana przez Kilimandoro »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2021, 19:24:04 »
Niby to ekspresy kolbowe i niby robią espresso jak w kawiarni, niby. Oba mają sitka super crema, wszystko czego potrzebujesz w tym sitko z podwójnymi ściankami, serio serio mi to potrzebne ?  15 bar gdy na ciastko idzie max 9 bar? Moja propozycja używany ale prawdziwy ekspres i koniecznie młynek. Np tu podstawowa GC, może lepiej by było od dłużej i bardziej związanego z forum sprzedawcy ale to tylko przykładowa propozycja.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11509.0


Offline Kilimandoro

  • Wiadomości: 3
Odp: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2021, 22:17:03 »
Znaczy wiadomo, że te bary to ściema, bo generalnie ciśnienie rozchodzi się po całym układzie, więc te 9 barów docelowo ma być na ciastku. Pytanie czy naprawdę te ekspresy dla początkującego człowieka, który wcześniej zalewał kawę wodą w szklance się nie nadają i nie odczuję zbytniej różnicy, tylko trzeba iść jak już w coś lepszego za te minimum 1300zł? Ale skoro już mowa o tych wyższych modelach, to czy taki Lelit Anna PL41E by się też nadał? Z tego co czytałem to ponoć lubiany model

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2021, 22:57:23 »
Zestaw z ogłoszenia - choć to GC v2 (bez opv i 3d)  - zrobi dobre espresso na początek, na pewno będzie smaczniej niż proponowane przez Autora wątku DeLonghi, czy Breville.
@Kilimandoro wejdź sobie do lokalnej knajpy, wypij espresso (czy dużą czarną  jak wolisz), poobserwuj pracę baristy i oceń, czy takie robienie kawy Cię kręci, czy raczej wolisz "klik i kawa gotowa" (czyli - kupię automat).

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad 2021, 10:56:35 »
Ja tylko uważam, że te marketowe ekspresy to strata kasy. Lelita zawsze możesz sprzedać, kupując delonghi albo skazujesz się na kiepską kawę albo jeżeli złapiesz bakcyla na kolejne wydatki.

Offline Kilimandoro

  • Wiadomości: 3
Odp: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad 2021, 23:26:54 »
Właśnie kręci mnie tego typu robienie kawy, dlatego postanowiłem kupić ekspres kolbowy.
No nic, oszczędzę trochę i kupię chyba sobie tego GC.
W ogóle czytałem, że ten GC ma aluminiowy bojler. Czy współczesne aluminiowe bojlery mają ten sam problem co był kiedyś w ekspresach automatycznych(15 lat temu), że po dłuższym czasie, jak się wylewało z nich wodę to można było zobaczyć w niej drobinki aluminium?

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Ekspres kolbowy dla początkującego Delonghi EC685 czy Breville VCF125X
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2021, 09:45:22 »
Może warto spróbować z takim zestawem -
ekspres Rancilio Silvia,
młynek Eureka CASA
Zachęcamy do kontaktu, pomożemy, doradzimy, wyjaśnimy :)
Z pozdrowieniami, Zespół Coffeesite

The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi