Autor Wątek: Nivona 790?  (Przeczytany 5557 razy)

Offline Draq

  • Wiadomości: 2
Nivona 790?
« dnia: 12 Październik 2021, 17:33:06 »

Chciałbym zacząć swoją przygodę z kawą z ekspresu automatycznego. Zawsze marzyłem o takim urządzeniu w domu i w końcu nadszedł czas na kupno. Do tej pory w domu pijalem tylko kawę mielona w młynku zarnowym zazwyczaj była to lavazza qualita oro, jednak nie do końca spełnia ona moje oczekiwania. Przeglądając forum zdecydowałem się na Nivone też ze względu na gabaryty (szerokość 24 cm). Czy polecacie model 790? Aktualnie można go kupić za 2750 zł.  Będą pijane głównie kawy mleczne. Wiem że trudno doradzić też w konkretnej kawie jednak proszę o jakąś propozycję ziaren na początek przygody w miarę rozsądnej cenie 60-70 zł za kilogram. Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi!
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2021, 18:29:35 wysłana przez ranGo »

Offline estor

  • Wiadomości: 3
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2021, 17:49:32 »
Cześć, właśnie zakupiłem ekspres Nivona 790, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, maszyna starannie wykonana. Uruchomienie proste i intuicyjne, ekspres podpowiada i prowadzi nas przez proces. Kawa mleczna wyszła dobra, mleko dobrze spienione, myślę że po zmianie ustawień oraz z lepszym ziarnem (narazie delektuję się ziarnem, które dostałem w prezencie do zakupu  [emoji38])kawa będzie tylko lepsza :). Może moja opinia pewnie dużo nie pomoże ale ja w dniu zakupu jestem bardzo zadowolony. Postaram się napisać coś jeszcze za 2/3 tygodnie.

Offline Draq

  • Wiadomości: 2
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2021, 22:17:55 »
Dzięki za odpowiedź. Też zdecydowałem się na zakup. Aktualnie jestem na etapie testowania i nie mam się do czego przyczepić. Na daną chwilę testuje różne "przepisy". Mam już swój typ, jednak zdecydowanie muszę wypróbować inne ziarna. Obecnie mam lavazza qualita oro jednak brakuje mi w niej aromatu. Myślę o Kimbo espresso napoletano, czy to będzie dobry wybór? Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników nivony: Czy da się wprowadzić przepis i ewentualnie mógłby ktoś podzielić się ustawieniami na flat white?

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2021, 13:34:34 »
Lepiej rozejrzyj się za kawą z polecanych na forum palarni...

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2021, 20:11:50 »
Myślę o Kimbo espresso napoletano, czy to będzie dobry wybór? Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników nivony: Czy da się wprowadzić przepis

Kimbo Espresso Napoletano świetnie sprawdza się w automatach, a zwłaszcza wybitnie w postaci kaw mlecznych.

W Nivona da się skomponować własny przepis. Funkcja "moja kawa".

Offline estor

  • Wiadomości: 3
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2022, 12:04:35 »
Hej, trochę się zeszło ale kompletnie zapomniałem.
Generalnie ekspres sprawuje się świetnie. Kawa jest smaczna, a sypie ziarno które dostałem w zestawie do zakupu więc pewnie przy lepszym ziarnie będzie jeszcze lepiej. Pije głównie kawy mleczne, lecz osoby pijące kawę czarną lub espresso także wypowiadają się pozytywnie. Ekspres prosty w użyciu, i utrzymaniu w czystości, procedura płukania systemu do spieniania jest bardzo skuteczna i i końcówce spieniającej nie zostaje ani trochę mleka, tak czy inaczej warto tam zaglądać i myć bo te mleczne bajery lubią płatać figle. Używam wody z dzbanka filtrującego i komunikat wymiń filtr pojawił się po ok. 160 cyklach kawy. Jedyny minus to albo i nie, to że ekspres nie informuje że kończy mu się ziarno, ale dla mnie nie jest to absolutnie żaden problem, co jakiś czas zaglądam do zbiornika a często nawet i z ciekawości żeby zobaczyć jak młynek wciąga ziarno  [emoji38] [emoji38] [emoji38].
Uważam, że ekspres wart jest swojej ceny!

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2022, 16:21:33 »
Hej, trochę się zeszło ale kompletnie zapomniałem.
Generalnie ekspres sprawuje się świetnie. Kawa jest smaczna, a sypie ziarno które dostałem w zestawie do zakupu więc pewnie przy lepszym ziarnie będzie jeszcze lepiej. Pije głównie kawy mleczne, lecz osoby pijące kawę czarną lub espresso także wypowiadają się pozytywnie. Ekspres prosty w użyciu, i utrzymaniu w czystości, procedura płukania systemu do spieniania jest bardzo skuteczna i i końcówce spieniającej nie zostaje ani trochę mleka, tak czy inaczej warto tam zaglądać i myć bo te mleczne bajery lubią płatać figle. Używam wody z dzbanka filtrującego i komunikat wymiń filtr pojawił się po ok. 160 cyklach kawy. Jedyny minus to albo i nie, to że ekspres nie informuje że kończy mu się ziarno, ale dla mnie nie jest to absolutnie żaden problem, co jakiś czas zaglądam do zbiornika a często nawet i z ciekawości żeby zobaczyć jak młynek wciąga ziarno  [emoji38] [emoji38] [emoji38].
Uważam, że ekspres wart jest swojej ceny!

Od ponad roku sypiesz kawę którą dostałeś z ekspresem? https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11397.msg238998#msg238998

Offline estor

  • Wiadomości: 3
Odp: Nivona 790?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Luty 2022, 17:00:35 »
Od tamtego wpisu do dziś minęło dokładnie 111 dni, dostałem 2 kg kawy do zakupu a ekspresu użytkuję sam, okolicznościowo częstując gości, więc idzie to powoli ale przecież nie wyrzucę kawy  :-)


Od ponad roku sypiesz kawę którą dostałeś z ekspresem? https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11397.msg238998#msg238998

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi