Autor Wątek: Delikatne "przecieki" przy NPF  (Przeczytany 2086 razy)

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Delikatne "przecieki" przy NPF
« dnia: 01 Kwiecień 2023, 12:46:46 »
Cześć.
Przyszedł do mnie NPF więc od razu parę podwójnych shotów by zobaczyć czy wszystko jest zgodnie ze sztuką.

Sitko IMS 16/18 doza okolo18,5g
Preinfuzja 5s - czas całkowity okolo 27-28 sek dla 2x25ml
Na górze ciastka położone metalowe sitko

Strumień kawy formuje się po jakiś 2 sek ale wcześniej mam takie delikatne sikniecia kilku bardzo cieniutkich strużek w różne strony. Trwa to może jedną sekundę, może półtorej ale zostawia ślady na filiżance :-)
Nie wygląda to na kanały bo strumień główny jest potem elegancki i jednolity.

Gdzie może tkwić błąd ?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka


Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Delikatne "przecieki" przy NPF
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2023, 12:58:01 »
Jak się robią kanały to chyba nie sika ostrym strumieniem cały czas, tylko tak "podsikuje"?
Jak bawiłem się bottomless na SMEGu to właśnie tak miałem, że w trakcie ekstrakcji strzelało krótkimi sikami.
Ja bym zgadywał, że to jednak delikatne kanałowanie, nie widać dziurek w ciastku?
Spotkałem się też gdzieś, ale nie pamiętam gdzie, że przy bottomless problemem jest to że sitka są typu "convex", a nawet jak są płaskie, to się uginają od cisnienia. To powoduje powstanie jednolitego strumienia który ukrywa kanałowanie. Tj lekki kanał nie przebije się przez uformowany strumień.

Ew. może to jakiś artefakt z preinfuzji? Tj woda się zbiera w jakby kanaliku, ale jak ciastko puchnie, to go przymyka, ale jak potem idzie pełne ciśnienie, to wyciska wodę z takiego "zbiorniczka" 🤔

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Delikatne "przecieki" przy NPF
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2023, 18:58:49 »
To kanalowanie , popraw dystrybucje i zrezygnuj  metalowego sitka na gorze to zupełnie zbyteczny element .

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi