Autor Wątek: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino  (Przeczytany 7928 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Wrzesień 2021, 16:11:28 »
Sweet to tylko jedna z wielu kaw -- nazwa ładna i pewnie dlatego została w pamięci :). Moim zdaniem tytuł wątku jest skazany na żywą dyskusję -- bo przecież to zależy od naszego gustu. Najlepsza kawa do mleka? Czy istnieje rzeczowa odpowiedź? W kawiarniach, również tych "specialty", zwykle jest to najtańsza kawa, raczej ciemniej palona, raczej Brazylia, raczej z robustą. Koniec dyskusji?

Chciałbym porozmawiać o tym, dlaczego ten drugi biegun świata kawy, te bardziej wyrafinowane ziarna, bardziej "specialty", kawy pełne aromatów kwiatów i owoców odpadają w mleku?
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2021, 16:31:34 wysłana przez Antonio »

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Wrzesień 2021, 17:02:20 »
Oczywiście, że nie ma jednej - jedynej słusznej odpowiedzi w tym temacie, w końcu rozmawiamy o kawie, gdzie prywatne preferencje przeważają często nad wszystkim innym; tak więc ile ludzi tyle opinii.

Natomiast moja obserwacja jest taka, że spora część (czy to większość czy nie, trudno mi powiedzieć, nie mam takich statystyk) ludzi zwyczajnie preferuje słodki smak w Cappu/Latte ponad lekkie nuty kwiatów czy innych aromatów. Czy to przyzwyczajenie, preferencja, a może jeszcze coś innego... nie wiem. Wiem natomiast, że o ile ja dla siebie często w ciągu dnia robię espresso z różnych ziarenek dla różnych aromatów/smaków tak dziewczyny lojalne lecą cappu/latte za latte na wspomnianej Brazylii i jak im czasem dla eksperymentu robiłem na innych to "bleeeee... nigdy więcej".

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Wrzesień 2021, 00:32:01 »
A ja kiedyś zrobiłem mojej siostrze do mleka jakąś mega jagodową Etiopię z naturalnej obróbki i była zachwycona. Dla mnie w cappu czuć przedewszystkim słodycz mleka, a żeby ją przełamać w tradycyjnym ciemniej palonym espresso, potrzeba sporo robusty albo no właśnie  coś o mocnych aromatach fajnie komponujących się z mleczną słodyczą. Więc może podsunąłbym tu taką myśl, żeby dzielić się jaką super kawę nie udało się zepsuć mlekiem? A może nawet wręcz coś fajnego i nieoczywistego z tego wyszło.

Offline Palermo

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T, Aeropress, Drip, Kawiarka
  • Młynek: Eureka Mignon, 1zepresso Q2
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Wrzesień 2021, 22:02:32 »
W sumie tak sobie myślę, że może nuty orzechów, karmelu w cappuccino dadzą fajny posmak. Ale zgadzam się z twierdzeniem, że ile osób tyle gustów. Nie wiem czemu, ale staram się nie brać pod uwagę kaw z Afryki do mleka. Kojarzą mi się z owocowym posmakiem i używam ich do metod przelewowych i w sumie bardziej skupiałem się na kawach z Ameryki. Tyle kaw jeszcze do spróbowania  a życie takie krótkie   [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2021, 22:59:17 wysłana przez Palermo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Wrzesień 2021, 22:27:22 »
kaw z Afryki do mleka
Żonie też nie wszystkie smakują z mlekiem. Ostatnio zasmakowała w Brazylii Cerrado single origin: czekolada, karmel, migdały, śliwka. Jutro dostanie Honduras: czekolada, karmel, wiśnie.

Trzeba wciąż odkrywać nowe aromaty i smaki, często niuansowe, co uwielbiam w kawce  :pycha:
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2021, 22:29:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Wrzesień 2021, 06:46:21 »
Polecam nieco bardziej szczegółowe podejście: z Afryki nie odrzucajmy przynajmniej naturalnej obróbki. Nie każdy "kwas" spowoduje skwaśnienie mleka. Och, te żony... ;) Podejrzewam, że zmieniłyby podejście, gdyby dotarło do nich więcej informacji.

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Październik 2021, 00:43:44 »
Ja piję przede wszystkim kawy z mlekiem, ale nie toleruję bardzo ciemno palonych kaw, ponieważ ich smolisty i gorzyki posmak nie daje się przykryć nawet duża ilością mleka, do tego drażni mi żołądek. Z drugiej strony kawy jasno palone o dominujących smakach cytrusowych, z mlekiem dają taki posmak, jakby mleko było zepsute (skwaśniało). Natomiast nie wyklucza to absolutnie kaw z Afryki, bo te, w których dominują smaki jagodowe, z mlekiem dają posmak jogurtu jagodowego z czekoladą - z tego typu kaw dla mnie od lat nr 1. jest HAYB WTF (What The Funk) Espresso Blend (2 x Etiopia).
Z innych kaw, które bardzo mi smakują z mlekiem, mogę polecić:
z Eurocafe
- MUJERES Cafe espresso - ładna creama, bardzo wyważony smak
- Indie Monsoon Malabar - rewelacja z mlekiem - intensywny smak orzechów (taka delikatna goryczka skórki orzecha włoskiego + aromat tytoniowy)
- POLISH HORSE Peaberry Espresso Blend - też jest OK z mlekiem, choć smaki "nieoczywiste" ;)
z innych palarni
- Lacava Brazylia Santa Rita Washed ESP - bardzo ciekawy smak, jakby dodać kropelkę koniaku do latte
- Jolly Caffe Espresso Crema - spora crema, czekolada + orzech,
- MONKO. BRAZYLIA SAN RAFAEL - jasno palona, a daje "klasyczne" smaki czekolada karmel rodzynki
- coffeeroasters.pl Choco Espresso - słodka czekolada z mlekiem

Tyle na poczekaniu ;)

Offline Strzala świst gwizd Mężczyzna

  • Wiadomości: 148
    • Test4Climbing.com
  • Ekspres: Quick Mill Andreja Premium
  • Młynek: Casadio Enea On Demand
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Październik 2021, 14:44:48 »
Ja także od pewnego czasu zgłębiam temat i akurat mi np. Etiopia bardzo podchodzi, fajnie ją czuć w mleku, kawa tak nie ginie jak Brazylia.
Climbing Performance Test https://test4climbing.com

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Październik 2021, 15:32:49 »
Ja bym tak nie generalizował - dla mnie kraj pochodzenia nie jest wyznacznikiem, czy będzie się komponować z mlekiem. Oczywiście, są pewne predyspozycje ziaren z danego regionu i np. biorąc w ciemno, z większy prawdopodobieństwem fajne cappu wyjdzie z ziaren z Brazylii niż z Etiopii, ale od tej zasady jest bardzo dużo wyjątków. Dlatego we wcześniejszym wpisie podałem kilka propozycji z Etiopią włącznie, ale należy zaznaczyć, że to jak na razie jedyna bardzo dobra Etiopia z mlekiem, jaką udało mi się znaleźć. Próbowałem innych o podobnym profilu smakowym i to już nie było "to".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Październik 2021, 17:30:30 »
i to już nie było "to"
Czy to musi być "to"? ;) Ziarna z Etiopii bywają bardzo dobre, są cenione za piękne aromaty. Niektóre są tak fajne, że nie ma sensu palić ich mocno, tak by poczuć coś w połączeniu z mlekiem. Za to jakieś stosunkowo niedrogie, typowe Etiopie są jakby predestynowane do espresso, bo raczej w ciemniejszym paleniu zaczynają się odkrywać. Kawa z Etiopii to temat rzeka. Styl i jakość palenia to temat rzeka. I wreszcie z połączenia kawy z mlekiem można zrobić wodolejstwo ;).

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Październik 2021, 19:06:37 »
Czy musi być "to" - pisałem w kontekście połączenia z mlekiem, więc "to" oznacza, że kawa jest po prostu dobra w takim połączeniu, a inne już nie były dobre/ciekawe - tylko tyle i aż tyle. Wiem, że to temat-rzeka, ale jak do tej pory nie znalazłem innej kawy z Etiopii, która w cappu/latte była tak dobra.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Październik 2021, 19:09:23 »
To masz całe życie przed sobą, albo już za sobą, skoro znalazłeś :szampan: :).

Offline Palermo

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Lelit Grace PL81T, Aeropress, Drip, Kawiarka
  • Młynek: Eureka Mignon, 1zepresso Q2
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Październik 2021, 19:37:42 »
HAYB WTF (What The Funk) 

Za pierwszym razem gdy to przeczytałem  to ostatni wyraz dziwnie zabrzmiał. Czas chyba sobie powiększyć czcionkę na telefonie😅

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Październik 2021, 21:53:44 »
To masz całe życie przed sobą, albo już za sobą, skoro znalazłeś :szampan: :).
mam nadzieję, że jeszcze przed - cały czas próbuję nowych kawek  :kawa:

Cytat: MarcinFutrzak w 01 Październik  2021, 00:43:44

    HAYB WTF (What The Funk)


Za pierwszym razem gdy to przeczytałem  to ostatni wyraz dziwnie zabrzmiał. Czas chyba sobie powiększyć czcionkę na telefonie😅

Spokojnie - podejrzewam, że to celowy zabieg "artystyczny" producentów tej mieszanki... :D

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Najlepsze ziarna do Latte, cappuccino
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Listopad 2021, 21:13:06 »

- Indie Monsoon Malabar - rewelacja z mlekiem - intensywny smak orzechów (taka delikatna goryczka skórki orzecha włoskiego + aromat tytoniowy)
(..._
- Lacava Brazylia Santa Rita Washed ESP - bardzo ciekawy smak, jakby dodać kropelkę koniaku do latte


O tak. Miałem jakkiś czas temu Solber & Hansen Inida Malabar i do mleka było świetne. Takie tytoniowe orzechy :)
Z tego też powodu podchodzi mi La Cava Blue jako day-to-day zamiennik.

W każdym razie zmierzam tym do pytania. Czy kojarzy ktoś z naszego podwórka kawkę 100% India? Chętnie przetestuję.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi