Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 141684 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #555 dnia: 29 Luty 2024, 22:36:39 »
☹️
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #556 dnia: 01 Marzec 2024, 12:38:43 »
Źródło: instytut danych z dupy ;)

jak ktoś kto mieszka w większej budzie dla psa czyli np mieszkaniu w bloku ma mieć jeszcze bibliotekę? Pewnie maja kindla, ale to nie „książka”
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #557 dnia: 01 Marzec 2024, 13:09:32 »
kindla
Jest jeszcze biblioteka, jakby ktoś zapomniał, co to jest.
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #558 dnia: 01 Marzec 2024, 15:23:09 »
Dokładnie zatem nie trzeba mieć ani jednej książki w domu i dalej być czytelnikiem.
Mam w Polsce całkiem sporo znajomych i kazdy czyta, włącznie  z babcia mojej żony, ale ona czyta na iPadzie wiec się nie liczy 😂
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #559 dnia: 01 Marzec 2024, 16:10:50 »
Problemem jest natura działania naszego mózgu. On nas ciągle oszukuje i nie można mu do końca wierzyć, bo jest to wygodnicki twór nie lubiący zmian, który rozwinął się 2 mln lat temu i działa na tym samym oprogramowaniu w obecnym świecie nie mającym zbyt wiele wspólnego z zamierzchłymi czasami. 

Niestety jak uczyłem się 20 lat temu tylko ok. 25% osób rozumie poprawnie w kontekście proste komunikaty podawane w wiadomościach. Nie mówiąc już o dłuższych formach. Dlatego tak łatwo ludźmi manipulować dezinformacjami działąjącymi na poziomie emocji.

Polecam książkę, "Jak działa mózg" dr. Joanny Podgórskiej. Dużo ciekawych informacji z bieżących badań, napisana przystępnym językiem. Bibliografia książki to 40 stron wykazu badań na których oparta jest treść tego wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2024, 16:13:47 wysłana przez krystians »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #560 dnia: 02 Marzec 2024, 07:46:29 »
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że ludzie nie potrafią czytać a o czytaniu ze zrozumieniem szkoda pisać.
Na przestrzeni wielu lat odwiozłem do lokalnych bibliotek kilka bagażników książek. Brak miejsca na te tysiące pozycji, które by się nazbierały.
 ;)

Od kilku lat kundle w domu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #561 dnia: 02 Marzec 2024, 07:58:52 »
Podobnie. Był pewien czas, że migrowaliśmy i przenoszenie kilkuset książek stało się bardzo uciążliwe.

Obecnie mam kilkanaście książek, słowniki, encyklopedie i różne atlasy. Siedzę sporo w smartphone, więc jeszcze czytać książki z ekranu, to już by mi się nie uśmiechało. Zresztą wolę trzymać np z rana w jednej ręce filiżankę kawki a w drugiej papierową książkę. Uwielbiam buszować w bibliotekach i wynajdywać stare nieprzeczytane perełki.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi