Autor Wątek: 1zespresso/MYM 54  (Przeczytany 113563 razy)

Offline Burek

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Hario v60, Aeropress
  • Młynek: Timemore Nano
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #120 dnia: 17 Kwiecień 2019, 11:24:59 »
Robert-o mógłbyś w wolnej chwili napisać coś o modelu mym55 w porównaniu z timemore? Powoli zbieram się do zakupu nowego młynka, a jako, że to zakup na lata to dopłacenie różnicy między mym54 a mym 55 nie jest problemem. Pytanie tylko czy warto, bo odprawianie egzorcyzmów nad żarnem to jednak nie dla mnie.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Kwiecień 2019, 11:23:39 »
Jednak w przypadku gdy masz już ten pierwszy młynek i w dodatku prawdopodobnie z tym samym żarnem, to ciężko stwierdzić czy poczujesz dużą różnice

Intuicja podpowiada mi to samo :) Chestnuta, jeśli już to zmieniłbym jedynie na coś z "wyższej półki" typu Kazak/Kinu. Ale to też raczej ze względu na kaprys, walory wizualne niż rzeczywistą potrzebę.

A jak ci się sprawuje Hiku? Jesteś prawdopodobnie jedyną osobą na forum, która go posiada?

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Kwiecień 2019, 20:13:12 »
Robert-o mógłbyś w wolnej chwili napisać coś o modelu mym55 w porównaniu z timemore?

Głównym atutem jak dla mnie, jest wspomniana wcześniej przy MYM54 konstrukcja i precyzja osadzenia osi i żaren. Zobaczymy jak to będzie wyglądało po dłuższym użytkowaniu. Stabilizacja osi względem łożysk regulowana jest poprzez nacisk sprężyny. W Chestnut występuje nakrętka kontrująca, która wymaga optymalnej siły dokręcenia. Jak za mocno to wzrasta opór i łożyska dostają po tyłku. Jak za lekko to występuje luz.
Regulacja grubości mielenia jest niestety skokowa(12 klików na obrót), jednak gwint jest drobnozwojny co daje większą dokładność. Sama konstrukcja regulacji jest ciekawie wymyślona, czytelna i szybka. Drobnym minusem jest to, że przy każdorazowym zdjęciu rączki a następnie wieczka, trzeba pamiętać jak były osadzone. Żeby wskazywały te same wartości po ponownym złożeniu. Ułatwiłem sobie nanosząc 2 kreski markerem.
Samo mielenie jest przyjemne i lekkie mimo krótszej rączki. Trzeba jednak trochę więcej kręcić niż w Chestnut. Wydaje mi się że to kwestia konstrukcji mniejszego "przepływu" ziaren.
MYM55 mieści jednorazowo około 23g kawy, Chestnut 30g.

A jak ci się sprawuje Hiku?

Chyba nie jestem jedyny i jeszcze JanekdF skusił się na ten młynek :) Ogólnie nastawiłem się na cudownie jednorodny przemiał z tego powiększonego żarna. I trochę się zawiodłem. Kilka prób które podjąłem dały mi dużo pyłu i spory rozrzut przy grubszym przemiale. Może przy drobnym, do espresso byłoby lepiej, ale nie mam jak przetestować. I tak naprawdę młynek stoi i się kurzy. Stąd te zakupy MYM54 i 55 żeby poprawić sobie humor :D Przy okazji większej ilości wolnego czasu postaram się dać mu szansę i przetestować raz jeszcze. Sama jakość wykonania jest super. Pomysł na regulację grubości przemiału bardzo fajny, nie wiem jednak czy na tyle dokładny żeby mielić nim pod espresso. Spora średnica wymaga dużej dłoni i mocnego chwytu. Dokupiłem silikonową opaskę, taką na nadgarstek bo bez tego było dużo ciężej go utrzymać. Niestety nie udało mi się wybrać na ostatnie forumowe spotkanie w Łodzi, i ominął go dosyć ciekawy test z tego co wyczytałem. Może uda się następnym razem:)






Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #124 dnia: 19 Kwiecień 2019, 15:27:28 »
Przede wszystkim producent inny. MYM54 to 1Zpresso, a MYM59 Timemore.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #125 dnia: 19 Kwiecień 2019, 15:53:47 »
Niezależnie od brandowo-producenckich zawiłości, faktycznie wygląda jak Timemore. Na moje Mym54 lepszy.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #126 dnia: 06 Maj 2019, 19:45:25 »
Dzisiaj odebrałem przesyłkę. Nie było żadnych dodatkowych kosztów typu cło i VAT. Wersja z metalowym zakręcanym pojemnikiem na zmieloną kawę. Zrobiłem na razie krótki test. Wchodzi 18g kawy. Wygląda solidnie.

Offline Niech

  • Wiadomości: 4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Maj 2019, 14:18:46 »
Mam pytanie odnośnie tego młynka - sporo jest tutaj komentarzy o problemach z nim i osób, które młynek rozebrały i czasem modyfikowały. Czy ten młynek faktycznie wymaga takiej ingerencji czy czasem wręcz naprawy, czy jest "bezobsługowy" i gotowy do działania od razu po wyjęciu z pudełka?

Mam też drugie pytanie, które tego młynka dotyczy jedynie częściowo. Rozważam jego kupno, bo niedawno kupiłem młynek elektryczny żarnowy Sencor SCG 5050BK, zanim doczytalem, że to od młynka(zaraz po ziarnach) najbardziej zależy jakość kawy. Czy do grubego mielenia do frenchpressa taki młynek jest wystarczający dla nowicjusza, czy powinienem go od razu wyrzucić i kupić MYM54 - bo ten chyba jest najbardziej optymalny jeżeli chodzi o jakość/cena? Czy może dla "świeżaka", który jeszcze niedawno pił rozpuszczalną, starczy Sencor lub jakiś tańszy młynek(xeoleo, rhinowares)?

Offline Ryba Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Maj 2019, 15:53:44 »
Cześć,
młynek obecnie wycenili trochę drożej.

Stalowa rączka 99$:
pl.aliexpress.com/item/Nowy-MYM54-ze-stopu-aluminium-przeno-ne-m-ynek-do-kawy-mini-m-ynek-do-kawy/32923286106.html

Stalowa rączka 88$:
pl.aliexpress.com/item/MYM54-mini-m-ynek-do-kawy-przeno-ny-stalowy-rdze-szlifierski-wysokiej-jako-ci-uchwyt-super/32930404110.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1d427493bASBax&algo_pvid=b4b52483-d725-4b18-b7ec-2f32f93ffbd2&algo_expid=b4b52483-d725-4b18-b7ec-2f32f93ffbd2-1&btsid=4a76621d-1206-44b8-9d25-f15fa3323877&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52

Wadą drugiego sprzedawcy jest jedynie 6 opinii (których nawet nie jestem w stanie wyświetlić), więc świeży sklep.
Kupilibyście czy radzicie czekać na jakieś promo?

PS. Jestem nowy na forum oraz Aliekspres, jeśli pytam o oczywiste oczywistości proszę wypunktować i wybaczyć, poprawię się!

Dzięki, Maciek  :)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #129 dnia: 21 Maj 2019, 13:49:40 »
Już jest promo znowu.

Offline Ryba Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Maj 2019, 14:17:35 »
Faktycznie jest promo. Z tego co widzę dwóch sprzedawców konkuruje cenowo bo obaj obniżyli. Poczekam 2 dni na rozwój sytuacji :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Niech

  • Wiadomości: 4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Maj 2019, 14:31:49 »
Podzielisz się linkiem? Nie widzę promocji, jedynie dwa kupony na 7zł - niewiele.

Offline Ryba Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Maj 2019, 21:35:58 »
pl.aliexpress.com/item/Nowy-MYM54-ze-stopu-aluminium-przeno-ne-m-ynek-do-kawy-mini-m-ynek-do-kawy/32923286106.html

pierwszy link z mojego posta, ta sama oferta, nowa cena

Offline Niech

  • Wiadomości: 4
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #133 dnia: 22 Maj 2019, 11:21:54 »
Eh, już byłem gotów czekać na Kazak Tura 3 do czerwca, a tu faktycznie promocja. czy ktoś może podsumować, jak duża jest różnica między tymi młynkami(ogólnie Kazak, bo Tura 3 jeszcze niedostępny)? Wiem, że cenowo(po vacie) to ~50% ceny Kazaka, ale to właśnie między tymi dwoma opcjami się waham.

Offline Ryba Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: 1zespresso/MYM 54
« Odpowiedź #134 dnia: 23 Maj 2019, 11:06:31 »
Eh, już byłem gotów czekać na Kazak Tura 3 do czerwca, a tu faktycznie promocja. czy ktoś może podsumować, jak duża jest różnica między tymi młynkami(ogólnie Kazak, bo Tura 3 jeszcze niedostępny)? Wiem, że cenowo(po vacie) to ~50% ceny Kazaka, ale to właśnie między tymi dwoma opcjami się waham.

Zależy jaki masz cel. Jeżeli alternatywy, wydaje mi się że nie ma sensu przepłacać. Kazak to doskonały sprzęt stworzony do wyższych celów :)
(wiedza oparta o inne posty/opinie na tym forum)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi